Sorunlu Torun K-101 ve yeni tüfek...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Resmi olarak herkese selamlar. Daha öncedende foruma yazmıştım ancak o
    zamanlarda acil yardıma ihtiyacım vardı. Şimdi ise öğrenmek için
    forumları geziyorum ve gerçektendeçok faydası oluyor.

Önce havalı tüfeklerle ilgili alakamdan bahsedeyim, bir arkadaşın torun
    fabrikasından bize birer tane (iki arkadaşımla birlikte) k-101
    getirmesiyle başladı yaklaşık 3 -4 hafta önce. Şimdilerde ise eğer
    yetişebilirsem bir patriot 5,5 yada gamo cfx 5,5 almak. Cok ilgintirki
    silahı ilk atışımdan sonra bağımlılık yaptı ve sürekli nasıl
    geliştirebilirim yada nasıl daha iyi sonuç alabilirim gibi sorular hep
    aklımda. Bazen rüyalarıma bile giriyor. ;(
    . Sorularımdan bir tanesi, bu silahla ince mehmet ten başka pelet atmak
    çok bişiy farkettirirmi. Tüfekte yay değişimi denedim ancak yayı
    taktıktan sonra tetik düşmemeye daha sonra ise kendi kendine düşmeye
    başlayınca, izmirdeki yegane ve tekel olan (nedendir anlayamadım)
    tamirci kendi kafasına gre yay ın tam ortasından kesmiş, yay resmen
    pistondan 4 cm daha kısa olmuştu. Bende sinirlenip kendi orinal yayını,
    piston dibindeki yay tutucusuna silikon hortum kesip geçirdim ve yay
    titreme sesi kesildi. Tabi yeşil grese buladıktan sonra. Sesi ve
    performansı fena değil. Ne demişler ne kadar ekmek o kadar köfte. Ancak
    dürbün gerçektende canımı sıkıyor (Square 4x20). Ne kadar sıfırlamaya
    çalışşamda vidaları yerinden çıkartsamda halen daha sağa vuruyor.
    Anlamadım onuda çıkarttım. Ancak daha öncedende sorduğum gibi, daha
    kaliteli pelet atmam bişiy değiştirirmi.Yayı tetik sorunu yaşamadan
    nası güçlendirebilirim? Başka tüfek alıcam ancak bununlada oynamak
    istiyorum, yani zevk meselesi. Eğer yardımcı olabilirseniz bana çok
    minnettar kalırım.Ayrıca veli beyden, tüfek yada malzeme almak nasıl
    gerçekleşiyor? izmirde yaşıyorum ve internetten alışverişe pek sıcak
    bakmadım şimdiye kadar ancak, havale ile parayı gönderdikten sonramı
    sipariş veriyoruz yoksa önceden haber verip sonra parayı yatırıp mı
    oluyo. 8| ..bu konudada yardılarınızı bekliyorum...

• pellet konusunda tabiki az da olsa fark olacaktır webley patriot 5.5 1 . nesil bulursan hiç kaçırma gamo cfx te güzel bende cfx alcaktım ama raider aldım eğer biraz masrafa girersen pcp için çok güzel bi tüfeğin olur 450 ytl+85ytl aparat alabilirsin bide 250-300 ytl verip bi dürbün alırsın doya doya atarsın saygılar

• foruma hoşgeldiniz, kaliteli pellet vuruş yüzdenizi çok arttırır. İsabetli atışlar için:
    1. kaliteli silah
    2. kaliteli yada silahın sevdiği pellet (pahalı bir pellet her silahta aynı isabeti sağlamayabilir, deneyerek silahınızın sevdiği pelleti belirlemeniz gerekir)
    3. kaliteli bir dürbün
    gerekir.
    bu üçlünün güzel bir kombinasyonunu yakaladığınızda, guruplarınız küçülür, nokta atışları yapmaya başlarsınız.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• ya o pcp lerde, tüpleri sadece o litre hesabıyla calısan, scuba tüplerlemi doluyor? Hızları gayet iyiymis, ama iste tereddütle karışık bilgisizlik var o konuda...Ama torun k-101 ler eğer şartlarını zorlamazsanız iyi çalışan ama dengesiz tüfekler.

• 1ci sorun için palet varkı var dostum ben bu saçmalardan kullanıyorum gamo roket ucu bilyeli tahribat açısından oldukca başarılı...yine gamo hunter saçma bunun yanında gamo expander sivri uç kullanıyorum.gamo pro magnum ve gamo ts18 de bazen alıyorum....tavsiye ederim farkı görürsün...2ci soruna gelince pistonu tutan tırnaklı metal parçasının doğru çalışıp çalış madığını kontrol et belkide o parça hasar görmüş yada o tırnaklı parçanın pistona girdiği yer aşırı yüklemenin sonucunda aşınmış olabilir....ben şunu tam anlıyamadım sen tüfekcinin kestiği yayın arkasına ne kadar bir ilave yaptın orayı bir açıklasan iyi olcak yada yeni yay al dikkatli bir şekilde tak derim..internetde kredi kartın varsa alış veriş yapa bilirsin yada satan bayi ile irtibata geçersin havale yaparsan olur bu konuda bende senin gibi acemi idim taaki geçen güne kadar.daha önce hiçbir yerden alış veriş yapmadım..dürbün ayarlama konusuna gelince tüfek ile atış yaparken destekli atış yapmanı önerecem bunu sen zaten biliyorsun... ama sesin kullandığın dürbün sağlam bişey deyil dostum o dürbünle ancak o kadar olur limitini biraz artırısan maksimum 85 ytl veya üzeri o zaman keyifli atışlar yapabilirsin..saygılar

• O sevgili tamircinin kestiği yayı attım ben. Orjinal yayı bende durmaktaydı onu taktım, ve 1 cm boyunda ve yayla hemen hemen aynı genişlikte bir hortum parçası taktım. Benim ses " zannnngggg" sorunumu çözdü.

• pellet konusunda tabiki az da olsa fark olacaktır webley patriot 5.5 1 . nesil bulursan hiç kaçırma gamo cfx te güzel bende cfx alcaktım ama raider aldım eğer biraz masrafa girersen pcp için çok güzel bi tüfeğin olur 450 ytl+85ytl aparat alabilirsin bide 250-300 ytl verip bi dürbün alırsın doya doya atarsın saygılar

dostum bu fiyata nerden aldın raıderı? güney avdan mı aldın? ne zaman aldın?raıderın aparatsız fiyatı güney av da 600 ytl diyorlar üstelik aparatınıda onlar satmıyorlarmış

• 1ci sorun için palet varkı var dostum ben bu saçmalardan kullanıyorum gamo roket ucu bilyeli tahribat açısından oldukca başarılı...yine gamo hunter saçma bunun yanında gamo expander sivri uç kullanıyorum.gamo pro magnum ve gamo ts18 de bazen alıyorum....tavsiye ederim farkı görürsün...2ci soruna gelince pistonu tutan tırnaklı metal parçasının doğru çalışıp çalış madığını kontrol et belkide o parça hasar görmüş yada o tırnaklı parçanın pistona girdiği yer aşırı yüklemenin sonucunda aşınmış olabilir....ben şunu tam anlıyamadım sen tüfekcinin kestiği yayın arkasına ne kadar bir ilave yaptın orayı bir açıklasan iyi olcak yada yeni yay al dikkatli bir şekilde tak derim..internetde kredi kartın varsa alış veriş yapa bilirsin yada satan bayi ile irtibata geçersin havale yaparsan olur bu konuda bende senin gibi acemi idim taaki geçen güne kadar.daha önce hiçbir yerden alış veriş yapmadım..bu siteden üye arkadaşlara danıştım dürbün ayarlama konusuna gelince tüfek ile atış yaparken destekli atış yapmanı önerecem bunu sen zaten biliyorsun... ama sesin kullandığın dürbün sağlam bişey deyil dostum o dürbünle ancak o kadar olur limitini biraz artırısan maksimum 85 ytl veya üzeri o zaman keyifli atışlar yapabilirsin..saygılar

webleylerin kurma kolu ile ilgili serdar beyin bi calışması olacaktı acaba o konu hakkında bi gelişme varmı. Eğer kurma kolu ile ilgili sorun yada çıkacak muhtemel sorun yeni bir kol üretimi ile çözülmüş ve 1. nesilde kalmışsa önümüzdeki hafta siparişimi veririm.

• dostum bu fiyata nerden aldın raıderı? güney avdan mı aldın? ne zaman aldın?raıderın aparatsız fiyatı güney av da 600 ytl diyorlar üstelik aparatınıda onlar satmıyorlarmış

Raider değil patriot tan basediyor..

• O sevgili tamircinin kestiği yayı attım ben. Orjinal yayı bende durmaktaydı onu taktım, ve 1 cm boyunda ve yayla hemen hemen aynı genişlikte bir hortum parçası taktım. Benim ses " zannnngggg" sorunumu çözdü.

b webley patriot 1ci nesil gümüş tetik namlu ucu susturucusuda metal olmak şartıyla bu bayii ile irtibata geç.

• illahada scuba tüpmü gerek bu pcp ler için? öerebileceğiniz pcp varmı? çünkü o sattıkları pompalar ile 200 bar basmak bi hayli sabırlı yada biraz keçi inadı olması gerekiyor bence.

• [quote='sunfun',index.php?page=Thread&postID=14863#post14863]O sevgili tamircinin kestiği yayı attım ben. Orjinal yayı bende durmaktaydı onu taktım, ve 1 cm boyunda ve yayla hemen hemen aynı genişlikte bir hortum parçası taktım. Benim ses " zannnngggg" sorunumu çözdü.

b webley patriot 1ci nesil gümüş tetik namlu ucu susturucusuda metal olmak şartıyla,sağolasın ilgilendiğin için ama şu scuba işine bi türlü açıklık gelmedi...

• illahada scuba tüpmü gerek bu pcp ler için? öerebileceğiniz pcp varmı? çünkü o sattıkları pompalar ile 200 bar basmak bi hayli sabırlı yada biraz keçi inadı olması gerekiyor bence.

pompa zor gelicekse, illaki scuba tüpü gerekiyor.

.

ankarateam.png

• şimdi pcp dolumlarıyla ilgili yazıları okuyordum ve işin açıkcası biraz korktum ve pcp davası benim için kapanmıştır. Yani evde bomba bulunduramam. Hatta iki bomba. Biri dalış tüpü diğeri pcp deki tüp. Alan ve kullananlarada benim tavsiyem çok dikkatli olmaları.

• Official Post

Yaşadığınız ortamlarda ne gibi tehlikeler olduğuna bir bakarsanız,uyku uyuyamazsınız,evinizdeli tüpgaz yada doğal gaz,elektrikli aletler,aracınızdaki benzin deposu vs.... aslolan kaliteli ve güvenliği onaylanmış ürünlere sahip olmak,PCP ler yanıcı yada patlayıcı gazlarla çalışmıyor,ama bunlarında ihmale gelmeyeceğini,kimsenin zarar görmemesi adına biraz abartı normal,çünkü ben anadoludan biliyorum,piknik tüpü donmuş adam çalı çırpı yakıp dolu piknik tüpünüde üzerine koymuş çözülmesini bekliyor ve sonuç malum,egitimli,bilinçli kullanıcı için tehlike,diğer bilinçsiz kullanıcılara göre çok daha azdır.

• şimdi pcp dolumlarıyla ilgili yazıları okuyordum ve işin açıkcası biraz korktum ve pcp davası benim için kapanmıştır. Yani evde bomba bulunduramam. Hatta iki bomba. Biri dalış tüpü diğeri pcp deki tüp. Alan ve kullananlarada benim tavsiyem çok dikkatli olmaları.

PCP kullanmak düşündüğünüz kadar tehlikeli değil, Lpg'li araçlara binmek (taksilerin çoğu lpg'li), yanından geçmekten çok daha güvenli, sadece kurallara uymanız gerekiyor.

.

ankarateam.png

• Yaşadığınız ortamlarda ne gibi tehlikeler olduğuna bir bakarsanız,uyku uyuyamazsınız,evinizdeli tüpgaz yada doğal gaz,elektrikli aletler,aracınızdaki benzin deposu vs.... aslolan kaliteli ve güvenliği onaylanmış ürünlere sahip olmak,PCP ler yanıcı yada patlayıcı gazlarla çalışmıyor,ama bunlarında ihmale gelmeyeceğini,kimsenin zarar görmemesi adına biraz abartı normal,çünkü ben anadoludan biliyorum,piknik tüpü donmuş adam çalı çırpı yakıp dolu piknik tüpünüde üzerine koymuş çözülmesini bekliyor ve sonuç malum,egitimli,bilinçli kullanıcı için tehlike,diğer bilinçsiz kullanıcılara göre çok daha azdır.

+1 bence de yaptığınız işi sağlam olduğuna kanaat getirirseniz kolay kolay sorun çıkarmaz..bu konuda yeterli bilgiye sahip olmak gerekiyor ve uygulamanın doğru olması gerekiyor.her şeyin bir standartı var fazlasına kaçarsanız taşar etrafı kirletir

• ancak pcp lerlin dolumu ile ilgili okuduğum forum yazılarında, gerçektende tehlikeli oldukları kanısına vardım....sonuçta evdeki tüpler ve lpg li araçlar sertifikalı ve testlerden geçmiş basınçlı tanklar ve dolum aparatları ise bizim yaptığımız gibi sonradan uyarlanmış mekanizmalar değil. Herhangi bir şeyi yanlış yaptığımızda tecrübe ettiğimiz şey oldukça acı verici olabilir. Demek istediğim, dolum için kullandığımız aparatlar ne bu iş için yapılmış, nede tüfek tüpleri bu şekilde dolum için uyarlanmış. Dolumun yüzde yüz güvenli (uygun aparat ve kotrolleri tam yapılmış tüp ve gerekli gauge lar kullanılarak) olduğunu söyleyebilirmisiniz Sn. Üstad. Mustafa Serdar bey?

• Official Post

Basınçlı kaplar ve kullanılan dolum aparatları kullanıldıkları basınçların en az %50 üzerinde teste tabi tutularak a dan z ye üretim aşamalarında kalite kontrollü eretilirler,ve güvenlidirler,ama siz derseniz merdivan altı üretim,ona bir sözüm olamaz,avrupada amerikada bu PCP silahlar hatalı kullanım (hava yerine propan,oksijen) dışında kayda geçen bir kaza raporlanmamıştır,Termopl İlker arkadaşımız HW100 için 4 adet uzatma tüpü imal etmiş ve basınç testlerini henüz yaptıramadığı içinde ne kendisi kulanmış nede kimseye vermiştir.Avrupalı üreticiler zaten bu kurallara bizden çok daha sıkı bağlıdırlar.