mazotlama

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhabalar;

cfx royal 5.5 gamo 3-9x40 dürübün ve tek parça dürübn ayağım var.

tüfek içine veya saçmaya mazotlamak nedemek oluyor?buna roketleme dendiğini duymuştum.mermi çıkış hızını nekadar artırır veya artırırmı namlu içine zararı varmı.

• En basit ifadeyle dizel etkisi diyebiliriz buna, lakin mazot zippo yakıtı gibi patlayıcı özelliği yüksek maddeleri denememenizi tavsiye ederim tüfeğin ömrü açısından sakıncalı sonuçlar doğurur 5 kez atış yaparsınız bişey olmaz lakin belkide altıncı atışta tüfek elinizde kalır kısacası değmez...
    saygılar.

1.Webley patriot 22cal.(1.nesil) nikula 6*24-40
    2.Mod 140 22cal. tasco 9*40
    3.Mod 125 22cal.busnell 9*40
    4.mod 60 22 cal.tasco 9*32
    5.kral cfx 17 cal.tasco 9*32

• Pellet kutusunu makine yağı ile yağlayabilirsiniz. amaç peletlerin dış yüzeylerinin yağlanıp namlu içinde daha az sürtünmeye maruz kalması. Bir miktar çıkış hızını arttırır. ama namlu çabuk kirleniyor. Daha sık temizlenirse iyi olur. Diğer dizelleme konusu pelet eteğine mazot konulmasıyla ilgili. Fakat bunu kimse tavsiye etmiyecektir. Yaylı tüfeklerde uygulanan bu yöntem pelet eteğinin arkasına mazot damlatmak yada piston boşluğuna mazot damlatarak uygulanır. sıkışan havanın ısınması ile mazot patlar. Pelet namludan daha hızlı çıkar. Stabil bir çıkış hızı bu şekilde yakalanamaz. Başta piston keçesi olmak üzere tüfeğin canını yemek için güzel bir yöntem :)

• bir de dizelleme etkisi olarak merminin eteğine yeşil gres de aynı etkiyi doğuruyor ama hem istikrarlı gitmiyor mermi hemde namlunun içerisi iğrenç derecede kirleniyor ve zor temizleniyor
    bence hiç uğraşma olduğu gibi kalsın daha iyi :)
    saygılarımla

hatsan mod 99 .22
    nikko stirling

• bende araştırmıştım onu Diesel etkisi %40-60 arası hız artışı sunmasına ragmen yeni tüfekler icin kullanılmaması gerektigine inanıyorum tüfek artık eskidi ise çöpe atılacak kıvama gelince anca kulllanmayı deneyecegim.

• tüfek sökülerek pistona ve yay a yeşil gres uygulanıyor bu şekilde de dizel etkisi ile daha fazla güç elde ediliyor ama silaha zarar verdiği kesin.

hatsan mod 99 22 cal -
    hatsan at44 s 10 22 cal -

hatsan mod 135 vorteks 22 cal-

hatsan nova compackt 22 cal

hatsan bt 65 elite 22 cal

gamo stutzen 17,7 cal

ersus ers 17 - 36 cal

ata arms neo 12 cal

canik 55 shark fc 9 mm

zoraki ultra 4,5 mm -

• Elimde gözden cıkarılmış kral magnum marka havalı tüfek var 5.5 mm yayı bihayli yorgun pelleti namluya koyup pelletin boş kısmına 20 . 50 motor yagı damlatıyorum tetigi cekdigimde amanın inanılmaz bir ses cıkıyor dizelleme bazen şiddeti fazla oluyor inşaat tuglasına atıyorum bazen 4 çü bölmesine kadar deliyor tugladan duman cıkıyor bu şekilde 50 atış sonrasında keçe biraz zarar görmüş fakat hala iş görüyor bunu yayı güçlü bir tüfekle yaparsanız tüfek parcalanabilir bence hiç denemeyin..

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• Ben Euro dizel kullanıyorum ,hem sarfiyat düşük hem de kükürt oranı çok düşük ;kihhik,

FX Gladiator
    Diana Mod 48
    Daystate AirWolf MCT FAC 40 fpe, bazen 27fpe
    "Verba volante,Scripta manent"

• Silahları orjinal haliyle kullanmak en doğrusu...Gereksiz Denemelerde Bir sakatlık yaşanmamasını dilerim.

A Takımı Üyesi