dürbün ve stoper montajı nasıl yapılır.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar dün hatsan optima 635 aldım. dürbünü montaj ettim ama stopri nasıl ve nereye montaj edeceğim bana resimli bir anlatımla yardımcı olabilirmisiniz. kutudan resimdekine benzer iki stoper çıktı. [Resim Engellendi: http://www.enkolay.com.tr/published/publicdata/MURATENKOLAYY2/attachments/SC/products_pictures/gamo-durbun-durdurucu_thm.jpg] dürbün markam optima 3-9x32

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen akkalp ().

• teşekkür ederim ama şimdi benim silahla dürbün için stoper neden yetersiz kalıyor.

• dampa ayak kullansan bile aşırı sarsıntıdan dolayı dampa ayak ateş ettikçe geriye doğru gelecek ve yerinden fırlayacaktır

silahın üzerindeki metal stober var ona güvenmeyin vidayı kesip atıyor birde içindeki vidayı çıkartması bir dert

ben kullandığım yöntemi yazıyorum uygularsan dürbün yerinde sabit durur(dampa ayak)silahın üzerindeki dürbün kızakların arası boştur oraya

çelik bir parça sıkıştırın bu çelik torna vidalarda yada matkap uçları olabilirı 1,5cm kadar kestirin oraya sıkıştırın dürbünüde oraya yaslayın hafif şekilde alyanları sıkın bir kaç atıştan sonra iyice sıkın bi daha gevşemez ben bir yıldır böyle kullanıyorum hiç bir sıkıntı yok başkada bu tüfeklerin üzerinde dürbünü sabitleyemessin ;kihhik, ;kihhik, ;kihhik,

• bende de Hatsan Mod 150 Torpedo var 5.5 lik iki ayaklı 9x40 optima dürbün arkasında silahla gelen stoper 20 atışta stoper fırladı arkadan ne kadar sıktıysam nafile Dampa ayak nasıl oluyor şimdi onu araştıracagım bakimnasıl birşey ona gore sabitlemem lazm bir şekilde
    Ağırlıgı cıkartın demişsiniz ağırlıgı çıkartınca bnm tahminim cıkış hızının düşecegi yönünde.
    üstadlara sorarım agırlıgı cıkartmanın yan etkilerini?

• Dampa ayak dediğimiz şu dur...
    Yatagun'dan temin edebilirsiniz..
    [Resim Engellendi: http://www.yatagun.com.tr/BD1Q8C1L1O0Z8C0E7T6W7C.JPG]

Bir kaç gündür kendim mod 135 kullanıyorum sas yok eski model ve tepme konusunda gerçekten çok başarılı.
    Dampa ayağı takarken dampanın üzerinde bulunan dürbün rayına diklemesine gelecek vidaları göreceksiniz. O vidaları dürbün rayında bulunan deliklerin içine sokmaya özen gösterin.
    Dampayı bir nevi anlattığm şekilde sabitleyecektir. Daha sonra dampayı yandaki vidalar ile sıkın sabitleyin
    Stoperı dampanın arkasına aynı şekilde dampayı sabitlerkenki taktiği stoper için yapın stoperın üzerindeki vidayı raydaki deliklerin birine oturtun ve o şekilde stoperı da sabitleyin.. Hepsi bu.
    Olay şundan ibaret...
    NOT: Bahsettiğim şekilde yapmama rağmen stoper yerinde durmuyor bu da ayrı bir mesele ;)

[Resim Engellendi: http://i53.tinypic.com/5z08s9.jpg]

HATSAN MOD 135 XRD - OPTIMA 3-9x32
    EKOL S 66
    CO2
    EKOL FIRAT MAGNUM 9 mm P.A.K
    RETAY EAGLE 9.mm P.A.K
    BLOW MAGNUM 9.mm P.A.K

cowboy.gif Trakyalıyız Ep gene Trakyalıyız! cowboy.gif