Yeni nesil mod 135 hakkında

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese merhaba arkadaşlar forumu bir süredir takip ediyorum hobiye yeni başladım ve yeni nesil hatsan mod 135 almayı düşünüyorum güç bakımından çok hoşuma gitti. Fakat forumda kullanan arkadaşlar çok fazla geri tepiyor sürekli dürbün sıfırlıyorum desteksiz atış yapamıyorum gibisinden yorumlarla karşılaştım ki yorumlar geçen senden kalma idi...Sorum şu yeni nesil mod 135 lerdeki sas eski nesillere göre tepmeyi ne derece etkiliyor? Tüfeği aldığım zaman stoper illa kullanmak zorunda mıyım? hatsan'ın sitesinde "darbe emici dürbün stobu" diye birşey okudum bu ne denli iş görür siz değerli üstadlarımda bilirler ki sürekli dürbün sıfırlamak sinir bozucu olabilir... Yaylı bir tüfek alacağına pcp al dediğinizi duyar gibiyim... Pcp lere şöyle bir baktım fiyatları biraz uçuk geldi tüfeği pompası dolum ucu falan... Herneyse yeni nesil mod 135 hakkında bahsi geçen sorularımı cevaplarsanız mutlu olurum herkese iyi forumlar dilerim...

HATSAN MOD 135 XRD - OPTIMA 3-9x32
    EKOL S 66
    CO2
    EKOL FIRAT MAGNUM 9 mm P.A.K
    RETAY EAGLE 9.mm P.A.K
    BLOW MAGNUM 9.mm P.A.K

cowboy.gif Trakyalıyız Ep gene Trakyalıyız! cowboy.gif

• SAS yani sarsıntı azaltıcı sistem çok işlevsel bir şey değil.Tüfek yinede tepiyor ama titreşimler eski versiyona oranla dürbünü pek etkilemiyor(güya).
    Bu tüfeği kullanırken kesinlikle dürbün stoperi ve ayrıca kesinlikle dampa kullanımı şart.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Yorumunuz için teşekkür ederim... SAS sistemi boşa konulmuş o zaman.Yorumunuzdan anladığıma göre eski versiyona göre çokta fazla bir değişiklik yok yani...

EKOL S 66
    CO2
    RETAY EAGLE 9.mm P.A.K
    BLOW MAGNUM 9.mm P.A.K

• forumda oxo diye bi arkadaş var yeni nesil mod 135 aldı 2gün önce çok da mutlu onla bir konuş derim.yeni nesilide eski nesilide kullandım sas da quatro tetikte farkedilcek derecede işlevsel...
    Ama yine de tepiyor silah bilginize kurması güç istiyor.
    Ama tahribat güce de tepmeye de degiyor...
    Oxo dampa ayak olmadan 20metreden kibrit 60metreden her atışta sigara paketi vurabildigini söylüyor isabeti berbat da degil yani tatmin edici bence...

• biri benden mi bahsetti :) evet tüfeği alalı 2 gün oldu.benim tüfek eski nesil sas falan yok yani :) aldığım yerden bir kutu da pellet göndermişler ama bildiğimiz ince mehmetin bir üst modeli adı aklıma gelmiyor.onlarla bugün de atışa gittik arkadaşla.kendisi de av meraklısıdır.birkaç atış yaptık ve arkadaş tüfeğe hayran kaldı.ben de alacağım diye tutturdu.

birkaç yerde okudum sas sistemi sarsıntıyı azaltıyorken güçten de düşüş yaşanıyormuş.piston ucundaki ağırlık yokmuş onun yerine plastik varmış tepme azalıyor aynı zamanda sarsıntı azalıyor.bu da tüfeğin ve dürbünün ömrünü uzatır diyorlar.valla şimdi düşünüyorum da sanırım eski nesil almakla iyi ettim sanırım.

bugünkü atışlardan yaklaşık bir 40 metreden 1 liranın ve 50 kuruşun içini çıkarmayı başardık.şimdi ilk fırsatta 150 metreden şişe kırmayı deneyeceğim.ilk başlarda tüfeği kırmak gerçekten zor ama zamanla alışıyorsunuz.bulunduğum yerde şimdilik sadece gamo pellet bulabildim.yarın onlarla birkaç atış yapacağım.

dampa ayak almayı düşünmüyordum ama sanırım alacağım.önceden dürbün dağılana kadar devam ederim diyordum ama dampasız olmayacak.ayrıca silah ağır ama ben sorun etmiyorum bunu.

• 40 değil 30 metre olacaktı o :) yanlış yazmışım :)

• sayın oxo kullanmakta olduğunuz dürbün silah ile verilen dürbün mü ? ayrıca dampa ayaksız atışlarınız süresince kaç defa sıfırlamak zorunda kaldınız?

EKOL S 66
    CO2
    RETAY EAGLE 9.mm P.A.K
    BLOW MAGNUM 9.mm P.A.K

• Bu gün bir tanıdık vasıtasıyla gayet makul fiyata (araştırdığım bir çok yer 350'nin altında fiyat vermedi) hatsan mod 135 buldum 320 lira peşin fiyat istedi fakat tüfek mod 135 'in xrd modeli yani dürbün yerine optima reddot ve namluda susturucu var...Sorun şu ki kullanım açısından reddot ' un avantaj ve dezavantajları hakkında en ufak bir fikrim yok.Sizce fiyat konusunda ve model konusunda iyi bir seçim olabiilr mi ?

EKOL S 66
    CO2
    RETAY EAGLE 9.mm P.A.K
    BLOW MAGNUM 9.mm P.A.K

• Bu tip çok güçlü pistonlu havalı tüfeklerde dampa ayak "mutlaka" kullanılmalıdır. Eğer dürbün merceği çatlamasın,dürbün zoom bileziği dağılmasın, sıfırlama bozulmasın, keyifli ve isabetli atış yapayım istiyorsanız size tavsiyem Sportsmatch dampa ya da yerli muadili olan Yatagun Dampa ayak almanızdır. 1. nesil patriot .22 cal tüfeğimde Sportsmatch dampa ayak var, inanın en son ne zaman sıfırlama yaptığımı unuttum ama ne zaman çıkarıp atış yapsam sıfırlamanın bozulmadığını gördüm. Tecrübeyle sabittir. Eğer SAS adı verilen sistem yay önü ağırlığının azaltılmasından ibaret ise mutlaka güç kaybı olacaktır.

Webley&Scott Patriot .22 cal (1. nesil)
    Optima 3-9x44+( Sportsmatch Dampa Mount 1" )
    Webley&Scott Tomahawk .177 cal
    3-9x32E Tasko+Tek Parça Ayak

Hatsan At-44 10 .22 cal 6-24x50 Tasko

• evet verieln dürbün silahla birlikte gelen dürbün.dampa ayaksız sakın kullanmayın derim ben.30 40 liraya dampa ayaklar var ve ben daha önce dürbünü gözden çıkarmışken şimdi dampa ayakla kullanıyorum.eğer siz gez ile atış yaparım diyorsanız o başka.ama dürbünle kullanacaksanız şart dampa ayak.diğer türlü dürbün kayacaktır ki dampa ayak+stoper olmasına rağmen bile dürbün kaymış benim.ha bire sıfırlama ile uğraşacaksınız ve keyfiniz kaçacak...

şimdi bir fırsatını bulursam tüfeği yeşil gresle yağlayacağım ama bi yandan da çekiniyorum.forumda bayadır geziniyorum bu konu hakkında ama herhalde tüfeği sökmeden de nereye ne süreceğimizi bilemeyeceğiz.

• cevaplarınız için hepinize teşekkür ediyorum dün itibari ile mod 135'in XRD modelini sipariş ettim umarım yarın elimde olacak. Reddot ile gelecek ben dürbünle takas etmeyi düşünüyorum reddotu aldığım yer hatsanın bayisiymiş umarım kabul eder herkese iyi forumlar...

EKOL S 66
    CO2
    RETAY EAGLE 9.mm P.A.K
    BLOW MAGNUM 9.mm P.A.K

• tüfeğin hayırlı olsun.umarım sorun yaşamazsın.