ANKET Webley Raider PCP

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

Öyle görünüyor,

Sözde Nisan ayında gerçek üretim başlayacakmış ve daha kaliteli olacakmış8|

• Official Post

Kendi ithalatına başladığım FXairguns PCP isveç silahlarını ve AirArms S410 öneririm.

• fx ler ne zaman satışa sunulacak? sizin modifiye ettiğiniz bir yaylı havalı istiyorum.

yardımcı olabilirmisiniz.

• Official Post

FX ler en geç Nisan 2008 de son kullanıcı ile buluşacak,

Yaylı olarak Forum da Benim modifiye ettiğim silahlar var,satılık ilanlarına bir bakın.Nasıl bir silah sistemi düşünüyorsunuz gibi bilgileride yazın.

• üstadım benim 22 lr anschütüz marka bir yivlim var fakat onunla atış yapmak mühümat

yüzünden çok masraflı ona yakın bana zevk yaşatacak güçlü uzun menzilli bir tüfek istiyorum.

• Official Post

Forumumuz ana sayfasından FXairguns bölümüne girer bakarsanız, FX Gladiator herkesin geğenisini kazanan güçlü bir silah,ayrıca modifiye edilebilmekte ve 100 metrede süper sonuçlar alınabilecek bir silah,bunun dışında FX Revolation Semi Automatic modeli var,bu model de aynı güç eğrilerine sahip,

• iyi akşamlar arkadaşlar ben remington summit diye bir tüfek gördüm bilgisi olan varmı varsa nasıl bir tüfektir 1000fps falan yazıyor ama türkiyede bulunurmu tip olarak çok hoş.

artı 100m mesafe atışlarda 4.5mm mi 5.5mm mi daha isabetli olur

çok soru soruyorum ama sizlerin deneyimlerinizden dolayı bilginiz vardır diye ben almanyadan akrabalarıma havalı tüfek getirtebilirmiyim acaba gümrükte sorun çıkarmı yada para alırlarmı kendimin diyerek sorunsuz geçirebilirmi aranızda bu şekilde getirten varmı bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler.

Weihrauch hw 97 k 4.5 mm. ;tufey#

• Official Post

Arkadaşlar bugün bir üye arkadaşım bana PM de Webley Raider konusunda "forumda inceleme yazısı yazılabilirmi,Hani sizin FX lere bir sıkıntı verirmi" şeklinde ki sorusuna yanıtım ; AirGunTürk forumda hertürlü silahdan bahsedilebilir,benim bu forumu kurma amacım bilgiyi paylaşmaktır ve bunu da hakkıyla yaptığımıza inanıyorum,FX silahlardan,5 tane de satılsa 500 tane de satılsa benim için çok bir önemi yok,kaliteli silahlar ithal edildiği sürece,yurdumuzdaki üreticilerin kalitelerini artırmalarında katkısı olur,benim yazılarımı takip edenler çok iyi bilirler,yerli silah sanayiinin desteklenmesinde son bir yıldır en büyük katkıyı ben sağladım ve sağlamaya da devam edeceğim.

Bu Webley Raider başlığını açtığımda Hatsan Bahtiyar bey ile bir kaç defa telefon ile görüştüm,en son bahtiyar bey aradı beni ve bir adet FX Revolution sipariş verdi,bende üreteyim bir takım değişikliklerle diyerek,ve kendisi bir adet Raider toplayıp göndereceğini belirtti ama şuana kadar silah gelmedi,şayet gelirse detaylı incelerimi yazacağım.

• inceleme ve modifiye için benimde bir adet almaya niyetim var .bilginize

• Arkadaşlar selam,
    Malum raider ile dün poligonda atış yapma şansım oldu. Tüfek gerçekten çok zevkli özellikle bolt action olması ve sistemin çok sert olmaması bence önemli artısıydı. Bir diğer artısı ise silahın ucunun standart 1/2 unf dişli olarak gelmesi böylelikle susturucu takabilirsiniz. Zira bendeki Weihrauch susturucuyu takıp denedim sonuç son derece süperdi. Sadece vurduğunuz nesnenin sesi geliyor silahta ses yok. Onun dışında hafif ve compact oluşu onu açık alanda son derece rahat kullanmanızı sağlıyor. Bana göre eksileri ise silahın tek tek dolduruluyor olması ( HW 100 cü olunca insan alışıyor şarşöre ) ve çok önemi olmasada manometre bulunmaması. Belki zamanla insan kullandıkça alışabilir? Ama bu fiyata bu silah gerçekten şaka gibi

Weihrauch HW 100 S .22 - Nikko Stirling 8 - 32 x 60 IR
    Webley Scott Raider .22 - Bushnell 6 - 18 x 50
    Gamo Stutzen .177 - Airrifle 6 - 12 x 50
    Daisy 717 .177
    Baikal Drozd .177 - Walther Red Dot
    Walther CP 99 Compact .177 BB
    Double Eagle M83 - Airsoft
    Tokyo Marui Steyr AUG - Airsoft
    marmarateam.png

• Official Post

Arkadaşlar selam,
    Malum raider ile dün poligonda atış yapma şansım oldu. Tüfek gerçekten çok zevkli özellikle bolt action olması ve sistemin çok sert olmaması bence önemli artısıydı. Bir diğer artısı ise silahın ucunun standart 1/2 unf dişli olarak gelmesi böylelikle susturucu takabilirsiniz. Zira bendeki Weihrauch susturucuyu takıp denedim sonuç son derece süperdi. Sadece vurduğunuz nesnenin sesi geliyor silahta ses yok. Onun dışında hafif ve compact oluşu onu açık alanda son derece rahat kullanmanızı sağlıyor. Bana göre eksileri ise silahın tek tek dolduruluyor olması ( HW 100 cü olunca insan alışıyor şarşöre ) ve çok önemi olmasada manometre bulunmaması. Belki zamanla insan kullandıkça alışabilir? Ama bu fiyata bu silah gerçekten şaka gibi

Evet bu fiyat şaka gibi,

Ama Hatsan mamulü olunca 10 defa düşünüp bir defa almak gerekiyor,zira,benim Tüm Hatsan üretimlerinde gözlemlediğim en önemli husus ,işçilik vs... demeyeceğim, kullandıkları çeliklerin kalitesi,evet tüm Hatsan mamüllerinde kullanılan çeliklerin kalitesi düşük, Durum böyle olunca bu silah PCP olduğuna göre çok düşünüp karar vermek gerekiyor.

• Evet bu fiyat şaka gibi,

Ama Hatsan mamulü olunca 10 defa düşünüp bir defa almak gerekiyor,zira,benim Tüm Hatsan üretimlerinde gözlemlediğim en önemli husus ,işçilik vs... demeyeceğim, kullandıkları çeliklerin kalitesi,evet tüm Hatsan mamüllerinde kullanılan çeliklerin kalitesi düşük, Durum böyle olunca bu silah PCP olduğuna göre çok düşünüp karar vermek gerekiyor.

Mustafa bey, Dün bende poligona gittim ve silahı inceleme fırsatım oldu. Silahın namlusu Hatsan değil. Orjinal "Lothar Walter" zaten Hatsan yetkilileri de namlunun ithal olduğunu söylemişler. Namlunun üzerindede "Lothar Walter" diye büyük puntolarla beyaz renkte yazıyor. Ancak silahın tek orjinal parçası bu. Diğer tetik tertibatı ve Hava Tüpü sanırım yerli üretim. Ancak bu fiyata bu silah. Gerçekten çok iyi. Eğer Hatsan diğer Webley modellerinde yaptığı gibi bu silahında kalitesini düşürmezse kesinlikle alınabilecek bir silah.

Arkadaşlarla da konuyu tartıştık. Bu silahın en kritik noktası hava tüpü. Malum 200 bar basınç ile doldurulacak. Mazallah bir patlayacak olursa el, parmak bırakmaz. Bunun için güvenlik konularında çekincelerimiz var. Hele ki Hatsan bu hava tüpünü de yarın tenekeden yapmaya kalkarsa dinle sen elinde tüfek patlayanların haberlerini..

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• benimde en korktuğum nokta tüfeğin üzerindeki silindir. eğer sakat tüfekleri türkiye piyasasına sürmüyorlarsa kalite problemi "hat" safada olan "hatsan" firmasının bu modeldeki ilk üretimini baz almamak lazım yine webleyin gönderdiği parçaları kullanarak ilk tüfekleri yapmışlardır.geriye kalan tüfeklerle ilgili en çarpıcı haberde akşam 8 haberlerinde anlatılır gibi geliyor...

birde şu namlu olayına kafam takıldı yurtdışındaki sitelerde wlather namlu kullanan pek çok tüfek görüyoruz hiçbirinin üzerinde dana kadar walther yazmıyor benim tüfekte wlather namlulu tüfeğin üzerinde hiçbir ibare yok. sadece sitesinde ve tüfek açıklamalarında öyle olduğunu yazıyorlar bu adamlar logo ve ya bir yazı kullansaydı sanırım her tüfekte olurdu 8|
    sanırım hatsan özellikle namlu kalitesini belli etmek adına kendisi bu yazıyı yazmayı uygun görmüştür...

• adamlar tehlikenin farkındadırlar öyle bir sakatlık yapacaklarını zannetmiyorum

çünkü sonuçları onlarıda piyasadan siler hele bide yurt dışında olduğunu düşünün

bence testlerini video ya alıp bu sitelerde yayınlamaları gerek.

• amerikadaki avrupadaki mal mecburen kaliteli olmak zorunda... bildiğiniz gibi orada insan haklarına oldukça fazla değer veriyorlar... onun için alıcı firma çok dikkatlidir.yurtdışında ürün satışa çıktıktan sonra alıcı firma bütün sorumluluğu üstlenmiş olacağından ürünleri bence burada inspection için inceleyen direk firmadan ya da mübbessil bir firma vardır, o adamlar uygun kalite kontrol falan yapıp sağlamlarını amerikaya avrupaya, eli yüzü düzgün olanlarıda iç piyasaya çıkarıyorlardır. kalitesiz ürün yaptığı için batan çıkan bir firma pek görmedim. doktorların insan karnında makas unuttuğu kapatılmayan belediye çukurlarında ölen çoçukların olduğu bir ülkede yaşıyoruz...açıkcası ben pek böyle şeylerden firmanın batacağını falan düşünemiyorum.

başımdan geçen ufak bir durumu anlatayım bakın ülkemizde bu gibi şeylerin kontrolu ne durumda ;

bir ara yerli malı tüplerden almayı düşüyordum bir üyemizin firma ismi vermesiyle . bir firmaya ulaştık ., firma 300 barlık tüp dahi yaptıklarını söyledi..fiyatlarıda oldukça makul 225 bar 2.7 lt tüp 95 ytl ben bu tüpten 2 tane almayı düşünüyorken tüp dolumu yapan yerlerle bir arkadaş bu marka hakkında görüşlerini sordu , adamlar o tüpe ben200 değil 90 bar basmam abi hep patlıyo falan demişler!!! eğer 200 bar dolum yaptırmak istiyorsanız bu tüplerden uzak durun , sarı tüp alın falan demiş adam (italyan malı klasik tüpler)... bu adamların ürettiği tüpleri kim kontrol ediyoda piyasaya çıkarıyor şimdi bu tüpü yapanda bir yerli firma hemde işi tüp üretmek !! daha komiği TS 11169 standartına uygunmuş bu ürünler :) Allahtan tüp dolumu yapanlar işi bildiklerinden o tüpe 200 değil 90 bar anca basarız diyebiliyorlar...yani adamda bilmese savaş alanına döner ortalık... daha sonra gidip italyan malı bir tüp aldım test basınçı 300 bar ve gönül rahatlığıyla 220 bar dolum yaptırabiliyorum şimdiye kadar iki yerde dolum yaptırdım iki firmada sesini cıkarmadan 220 bar dolum yaptı...

almanlar bu tüpleri 900 barda test ederek hw 100 e takıyorlar ve
    üzerinde maximum 200 bar dolum yapın yazıyor air arms tüpü daha ince
    olduğundan 600 barda test edilmiş bir tüp kullanıyor ve o tüpüde max.
    200 bar doldurabiliyorsunuz. bakalım bu tüpler kaçta test edilmiş kaç
    bar basınça dayanıklı firma ne gibi bir güvence ile bu ürünleri satışa
    cıkaracak beklemek lazım ama yaptığı işlerle oldukça eleştirilmiş bir firmanın ürününe güvenmek yanlış olur diye düşünüyorum...

• Official Post

Birde şu namlu olayına kafam takıldı yurtdışındaki sitelerde wlather namlu kullanan pek çok tüfek görüyoruz hiçbirinin üzerinde dana kadar walther yazmıyor benim tüfekte wlather namlulu tüfeğin üzerinde hiçbir ibare yok. sadece sitesinde ve tüfek açıklamalarında öyle olduğunu yazıyorlar bu adamlar logo ve ya bir yazı kullansaydı sanırım her tüfekte olurdu 8|
    sanırım hatsan özellikle namlu kalitesini belli etmek adına kendisi bu yazıyı yazmayı uygun görmüştür...

Ben onlarca Lothar Walther namlu getirttim,hiç birinde söylenildiği gibi bu tarz bir ibare yoktu,zaten gerekte yok,bir tane pellet geçirirsin ne olup olmadığı ortaya çıkar,sanırım bu ortaya çıkacaklardan dolayı silah bana gönderilmedi diye düşünüyorum,Malum webleyler ile ilgili yazılarım,halbuki olabildiğince objektif yazılar yazmıştım. ^^