ANKET Webley Raider PCP

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Daha öncede belirtmiştim. Bedavaya verseler o silahı alıp oğlumun eline tutuşturamam.

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Mustafa bey, Dün bende poligona gittim ve silahı inceleme fırsatım oldu. Silahın namlusu Hatsan değil. Orjinal "Lothar Walter" zaten Hatsan yetkilileri de namlunun ithal olduğunu söylemişler. Namlunun üzerindede "Lothar Walter" diye büyük puntolarla beyaz renkte yazıyor. Ancak silahın tek orjinal parçası bu. Diğer tetik tertibatı ve Hava Tüpü sanırım yerli üretim. Ancak bu fiyata bu silah. Gerçekten çok iyi. Eğer Hatsan diğer Webley modellerinde yaptığı gibi bu silahında kalitesini düşürmezse kesinlikle alınabilecek bir silah.

Arkadaşlarla da konuyu tartıştık. Bu silahın en kritik noktası hava tüpü. Malum 200 bar basınç ile doldurulacak. Mazallah bir patlayacak olursa el, parmak bırakmaz. Bunun için güvenlik konularında çekincelerimiz var. Hele ki Hatsan bu hava tüpünü de yarın tenekeden yapmaya kalkarsa dinle sen elinde tüfek patlayanların haberlerini..

Peki tetik nasıl?Ayarlanabilir mi?Tahmini kaç gr?Eğer tetik de iyi ise, Raiderler kesin olarak üretildiği zaman,hw 77yi satıp pompa ile birlikte alacağım.Ne dersiniz?

• Engin adamlar patlar tehlikeli diyor sende hemen HW77'yi satıp alıyorsun Webley Raider'ı, :) bence biraz dur hele bir şu üretimler çoğalıp kullanılsın, neymiş ne değilmiş incelensin, testler yapılsın, yorumları görelim ondan sonra karar veririz. :)

Düzeltme: Cümledeki hata.

• Engin adamlar patlar tehlikeli diyor sende hemen HW77'yi satıp alıyorsun Webley Raider'ı, :) bence biraz dur hele bir şu üretimler çoğalıp kullanılsın, neymiş ne değilmiş incelensin, testler yapılsın, yorumları görelim ondan sonra karar veririz. :)

Düzeltme: Cümledeki hata.

Mesajda da belirttim.Webleyler kesin olarak üretilmeye başladığı zaman alacağım.Hele testler bir yapılsın tüfek tam netleşsin.Belki kuma da getirebilirim ;$.,

• vallahi haklısın boze kardeş desene 9 canımız yokki birini raider e feda edelim

ben pcp için manuel pompa almayı düşünüyorum sitede bir arkadaş satıyor

onada ulaşamadık başkada bulamadım. ;(

• Ankarada target spordan temin edebilirsin

Weihrauch HW 100 S .22 - Nikko Stirling 8 - 32 x 60 IR
    Webley Scott Raider .22 - Bushnell 6 - 18 x 50
    Gamo Stutzen .177 - Airrifle 6 - 12 x 50
    Daisy 717 .177
    Baikal Drozd .177 - Walther Red Dot
    Walther CP 99 Compact .177 BB
    Double Eagle M83 - Airsoft
    Tokyo Marui Steyr AUG - Airsoft
    marmarateam.png

• doğrudur

Daisy 717 .177
    marmarateam.png

• dün tüfeği gunman haluğun poligonda inceledim ,3 kilo civarında 45 cm loter namlu 5,5 tek tek atıyor ,isabetlilik olduça iyi basit bir tasarımla yapılmış tüp kapasitesi 30 atış şansı veriyor ,regülatör yok .
    modifiye etmek mümkün ne yapılabilir bulpup olur ,6,35 olur ,güç artırmak çok kolay çünki valf yapısı çok basit ,tetitik ayarlanabiliyor.kundak meşe hw100 gibi ç.. le dolduruluyor ,mono metre yok .doldurma aparatı sorunlu her şarz da 1 takım o ring çöp oluyor ,kolayca aşılamıyacak bi problem deyil . tüp çok ufak tüpün et kalınlığı 2 mm (hw 100 de en ince yeri 2,9 ve esnms noktaları kuşaklı et 3,6 ya çıkıyor) tüpü uzatmak yenileyip büyütmek mümkün ama astarı yüzünü geçer deymez.estetik olarak oldukça sade mütavazi ufak tefek hanım hanımcık bi silah oldukça hafif fiyatı da çok uygun
    hatsan asli işi ateşli av tüfeği imali olduğundan ,basınca dayanacak vasıflı çelik boru konusunda hem teknik yeterlilik hem malzeme tedariki sıkıntısı çekeceğini sanmıyorum
    dünya ca geçerli bir sertifikası varsa firma güvenlik konusunda bizi aydınlata bilirlese çok rahatlıkla alına bilir
    güvenlik konusunda yeterli tatmin edici bir garanti almadıkça ben bu tüfeği almam ve kullanmam .
    bu deyerlendirme tamamen benim şahsi görüşümdür lütfen hiç kimse tarafından referans ve ciddiye alınmaması dileyi ile. keyifli atışlar saygılarımla

• Mesajda da belirttim.Webleyler kesin olarak üretilmeye başladığı zaman alacağım.Hele testler bir yapılsın tüfek tam netleşsin.Belki kuma da getirebilirim ;$.,

Bence eğer illa alacaksan ilk çıkardıklarından al. Zira Hatsan ilk çıkardıklarını kaliteli orijinal parçalarla piyasaya sürüyor ondan sonra üretim gitgide kötüleşiyor gibi ?(

AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

ankarateam.png

AB RH (-)

• Official Post

Acaba ?????

Bakın ben değil herhangi biri o silahın tüpünü kontrol etsin,et kalınlığı vs.. HW100 yada benzerleri ile karşılaştırsın,en azından buna benzer bir tüp ile ilgili bir ön izlenim olmadan yada,tüp üzerinde test sertifikası (soğuk mühür) varmı bunları kontrol etmeden almayın,tüp garantiye alırsanız,gerisi zamanla görülecek bir şey,450 YTL çok ucuz ama birimizi öldürecek,yaralayacak yada 3 gün sonra çöp olacak arızalar verecekse bir daha düşünmek gerekir,

pistonlu silahları her türlü söküp,takıyoruz,pamağımızı kırıyoruz,elimizi parçalıyoruz ama sonunda başarıyoruz,bu PCP silahlarda en basiti hava kaçağı vs.. olduğunda amatör hobi sahipleri hiç bir şey yapamaz.

• mustafa abi bu gün dolum fabrikasındaki ustalarla görüştüm dolumdan sonra

risk 24 saat devam ediyormuş mümkünse dolumyerinde bekletin dediler

ilgili arkadaşlara duyrulur.

• Acaba ?????

Bakın ben değil herhangi biri o silahın tüpünü kontrol etsin,et kalınlığı vs.. HW100 yada benzerleri ile karşılaştırsın,en azından buna benzer bir tüp ile ilgili bir ön izlenim olmadan yada,tüp üzerinde test sertifikası (soğuk mühür) varmı bunları kontrol etmeden almayın,tüp garantiye alırsanız,gerisi zamanla görülecek bir şey,450 YTL çok ucuz ama birimizi öldürecek,yaralayacak yada 3 gün sonra çöp olacak arızalar verecekse bir daha düşünmek gerekir,

pistonlu silahları her türlü söküp,takıyoruz,pamağımızı kırıyoruz,elimizi parçalıyoruz ama sonunda başarıyoruz,bu PCP silahlarda en basiti hava kaçağı vs.. olduğunda amatör hobi sahipleri hiç bir şey yapamaz.

Mustafa Bey,

Ben kesinlikle almayacağımı belirtmiştim zaten. Ama arkadaşımız illa alacaksa seri üretime geçtikten sonra çıkanları değil, bir nevi tanıtım amacıyla piyasaya sürülenleri alsa daha iyi olur kanaatindeyim; ne de olsa ilk ürünler reklam için kaliteli olur.

Selamlar

ankarateam.png

AB RH (-)

• Bencede ilk çıkanlar daha iyi olur. İlk çıkan patriotlar mumla aranıyor. #hims

Webley Patriot - T.M.A.

• dün havalı silahta ülkü abiye webley raider'ları sordum tüfeği şöyle bir gözden geçirmişler güzel tüfek alınır diyor. tüfek oldukça isabetliymiş bu durumda namlularda iyi demektir çıkış hızıda stabilki tek delik grupman yapılabiliyormuş. ülkü abi, silindir ile ilgili de ilker abinin yazısında olduğu gibi et kalınlıklarını vermiş ve bu haliyle s410'nun tüpünden iyidir diye belirtmiş tabii oda kısa uzun vadede test etmekten yana ... inşallah kalite sonradan bozulmaz...

• Ülkü abi Habaş a tüpü test ettirmekten bahsediyordu...

Daisy 717 .177
    marmarateam.png

• Arkadaşlar almış olduğum bir habere göre hatsan ın üretip yurt dışına sevk etmiş olduğu pcp ler çok beğenilmiş ve üretim hattı ağustos 2008 e kadar dolmuş ,öğrendiğim başka bir bilgide hatsan başka bir marka pcp üretim hattı açıyormuş çok ünlü bir firmaya daha üretime başlıyacakmış

egeteam.png

• Saolun badi bey inşallah elimizede ulaşırda pcp deneme fırsatımız olur.Ayrıca webley raiderler denemeye alınıormuş.Kısmet bizede deneme fırsatı buldurur.

Selam ederim HAKAN :D

• evet yurt dışında denenmiş ve beğenilmiş bunu duydum.

egeteam.png