acil yardım namlu eğildi(patriot)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • yukarı aşağı ayar vi,dasını en alt seviyeye getirmeme rağmen 10 m destekli atışlarda sürekli yukarıdan değiyor.yandan baktığımda namlunun hafif yukarı doğru gittiğini görebiliyorum ne yapabilirim.garanti veya iade şatrları nedir.silahı hatsana mı göndermem gerek veli beyemi?lütfen yardım.

EVLİ MUTLU ÇOCUKLUYUM ^^

MARAŞLIM BİR HAMASET DESTANI NAKŞEDİLDİ BAĞRINA
    YURDUMUN ARSLANLARI ÖLDÜ İMAN UĞRUNA

emrahkazici@hotmail.com

• Official Post

Namluyu sanırım elinizden kaçırdınız ve vurdurdunuz böylelikle bir eğilme gerçekleşmesi normal,Veli bey'i arayıp danışın.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• selam namluya su terazısı koy oyle bak bakam egrımı egrıyse kotudemek :whistling:

GAMO CFX ROYAL 5.5MM
    HATSAN MOD.70 5.5MM
    DAİSY POWERLİNE 4.5MM
    DAİSY PİSTOL 4.5MM

• Namlu zorlama olmadan eğilmez diye düşünüyorum,nasıl oldu ?

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• evet bendede vardı seneler oınce bı hatsan namluya vurarak kurardım sonra baktımkı mermıyı assagıya atıyo

GAMO CFX ROYAL 5.5MM
    HATSAN MOD.70 5.5MM
    DAİSY POWERLİNE 4.5MM
    DAİSY PİSTOL 4.5MM

• teşekkürler veli beyi arayıp bi görüşeyim.kurarken ve kapatırken dikkat ediyorum ama bilemiyorum bir çok atış yaptım sonuç aynı fabrikasyon bir hata olabilirmi bilmiyorum.

EVLİ MUTLU ÇOCUKLUYUM ^^

emrahkazici@hotmail.com

• hatsanda duydum bu olayı kurmaa esnasında namlu elden kaçınca oluyomuş namlu bariz gök yüzüne bakıyomuş ;kihhik, ama webleyde duymamıştım

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• veli beyi aradım fabrikaya direkt göndermemi söyledi.bende fabrikayı aradım durumu anlattım tamam gönderin ilgileniriz gerekeni yaparız dediler. şimdi namluyumu değişecekler yoksa düzeltmeyemi çalışacaklar?biraz tedirginim açıkcası.

EVLİ MUTLU ÇOCUKLUYUM ^^

emrahkazici@hotmail.com

• aradım fabrikaya direkt göndermemi söyledi.bende fabrikayı aradım durumu anlattım tamam gönderin ilgileniriz gerekeni yaparız dediler. şimdi namluyumu değişecekler yoksa düzeltmeyemi çalışacaklar?biraz tedirginim açıkcası.

Bunu fabrikayı aradıgında onlara sorsaydın keşke...

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• onu sordum duruma bir bakalım gerkirse namluyu değiştiririz dediler zaten.hepimizin bildiği gibi havalı tüfekte namlu yiv set kalitesi herşey demektir.silah ne kadar güçlü olursa olsun isabeti namlu kalitesi sağlar.takılacak yeni namlu nasıl olacak diye bir şüpheye kapıldım ?( ama telefonla görüştüğüm hatsan yetkilisi içimi biraz ferahlattı diyebilirim.sonucu beklemek lazım (3 hafta) ;(

EVLİ MUTLU ÇOCUKLUYUM ^^

emrahkazici@hotmail.com

• 2 hafta önce bende oturduğum yerde optima550 nin namluyu kırarken eliemden kaçırdım tüfek havada bir tur takla attı yere düştü al kalsın kafayı yarıyordum vallah...böyle olunca namlu da eğilme oluyormuş bunuda yeni öğreniyorum..(bu arada benim optimayı alan arkadaşa da üzüldüm şimdi vallah u½%; )

• Emrah,namlu vidası ;vurdurma esnasında bu iri kıyım vidanın dişi yuvaya tam oturamamış kısmından eğilmiş olabilir(vida üzerindeki dıişerin başladığı kısım).namlunun bloga girdiği kısımdan yandan bak bu blokla beraber yukarı bakıyorsa vida eğilmiştir,hayır blok ,gövdeyle parelel ise ve namlu yukarıya şahlanmışsa namlu eğilmiştir ,bunu şunun için yazdım genellikle rastlanır bir durum ama hangi koşullarda ;vida çeliğine diş açmak için çakının vidanın dişini açmaya başlamasıyla bazı çelikler yada aceleyle diş açma esnasında vida çeliğinin suyu kaçar direncini kaybeder yüke gelince eğilir .Bana kalırsa bu vidaları da gövde çeliğinden daha kaliteli yapmamak gerek ,hem vidanın yatagını gövdeye göre sert olduğundan kısa zamanda yener hemde blok içinde yağsız kullanımda blogun içinde boşluk oluşturur bu sebeble vidanın erken yaşlanması,gövededeki ve namlu bloğundaki yaşlanmadan daha avantajlı ve maliyeti düşük değişimi pratik olacağı için kanımca daha avanlıdır.
    tüfeği kur ve namluyu kır böylece vida rahatçıksın kontrol et bakalım durum ne?

• Namlu eğilmiş yawww.kardeş en yakın zamanda hatsana postala.Boşver gerisini .

• Alıntı

fakirmen

Namlu eğilmiş yawww.kardeş en yakın zamanda hatsana postala.Boşver gerisini .

Kıymetli kardeşim ,bir parça faydamız olurmu diye; düşünerek ,emek verip yazıyoruz, bu formun amacı belli iken ,''Boşver gerisini'' demek sizden yukarıda yazılan 8 tane mesajı çiğneyip geçmek değil mi?

• avcihoca abime katılıyorum, herşeye boşver gerisini dersek foruma ihityaç kalmaz, amaç arkadaşlarımıza bir nebzede olsa faydalı olmak , arkadaşlarımızın zaman , para ve moral kaybına engel olmak. :thumbup:

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Kıymetli kardeşim ,bir parça faydamız olurmu diye; düşünerek ,emek verip yazıyoruz, bu formun amacı belli iken ,''Boşver gerisini'' demek sizden yukarıda yazılan 8 tane mesajı çiğneyip geçmek değil mi?

+1

• değerli ustalarım.bir süre ayrı kaldım forumdan kusura kalmayın cevap veremedim.avcı hocam namluya yandan baktığımda blok parelel onda bir sorun yok.yalnız namlu yukarı bakıyor.fabrikayla görüştüm silahı güzelce paketledim kargoya vereceğim yarın.güzelcede bir not yazdım içine.yedek parça sıkıntısı çektiğimizi falan ekledim.tüfekte kendimce eksik gördüğüm şeyleride güzelce yazdım.namlunun değişmesini istedim.inşallah sağ salim tekrar elime ulaşır ;(

EVLİ MUTLU ÇOCUKLUYUM ^^

emrahkazici@hotmail.com