gördüğüm en güçlü havalı??

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Bu video gerçekse adam resmen standart 650grn lik 50bmg çekirdeğini pcp ile attı???
    bu tip kitap penetrasyon testlerinde 9*19 yarı otamatikler bile bu kadar sayfayı delemiyodu garip tabi olay gerçekmi değilmi hala tam anlayabilmiş değilim işin aslı??
    saygılar.

1.Webley patriot 22cal.(1.nesil) nikula 6*24-40
    2.Mod 140 22cal. tasco 9*40
    3.Mod 125 22cal.busnell 9*40
    4.mod 60 22 cal.tasco 9*32
    5.kral cfx 17 cal.tasco 9*32

• Official Post

Öncelikle bilmemiz gerekenlerden biri, kalibre 12,7mm, ikincisi mermi bakır gömlekli (kolay deforme olmaz), üçüncüsü ki ihtimalen namluda 4140 kalite yivli ateşli namlusu ve yine ihtimalen çok güçlü bir çekiç yayı, ağır bir çekiç ve en az 12mm valf çapı, bu durumda bu sonucu yakalamak, 400 bar tüp basıncı ile mümkün, hesap kitap edildiğinde 500 bar basınca dayanıklı tüp yapmak mümkün, 500 bar basınçta çekicin uygulayabileceği darbeyi kaldırabilecek valf imal etmekte mümkün, o valfi açabilecek ağırlıkta çekiç ve o çekici o kuvvette valfe itecek bir yayıda imal etmek mümkün, zaten 50 BMG de de en az barut basıncı 450 - barlardan başlar.

Basit bir hesapla çekicin valfe uygulaması gereken kuvvet, yaklaşık 45 - 50 kilo; 6*6*3,14*400=45 kilo, burada 12mm valf ve 400 bar hava basıncı ile yola çıktım, tabi namlu boyuna görede çekicin ağırlığı önemli, çünkü namlu boyuna göre çekirdeğin namluyu terkedinceye kadar arkadan hava beslemesi için, gerekli miktarda hava salınımı için yeterince ağırlıkta çekiç gerekli ki istenilen süre kadar valf açık kalabilsin.

165 grains peleti 1000 fps hızla atmış olsa, 368 fpe enerji üretir, bu enerji bunca kitabı delebilirmi? bilemiyorum, hesap etmek lazım, daha doğrusu test etmek lazım.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• :thumbup: [Resim Engellendi: http://oi52.tinypic.com/2s9c2nc.jpg]

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi çekirdek üzerinde yivset izleri bulunmuyor yani ya yivsiz bi namludan atıldı yada zaten giç atılmamıştı 2.Bir şüpem ise çekirdek de hiç gerçekten hiç deformasyon olmaması bu 50cal anti metarial(tungusten vb. sert uçlu olanlar) bi çekirdek olmadığı sürece mümkün değil ki zaten resimdede açıkca görüldüğü gibi çekirdek tam bakır ceketli yani standart bi 50cal bu arada kitap sayfaları her nekadar tak başlarına ilken kolat tahrip edilse de yoğunluğu bir ağaç kadardır yani tahrip olmaması mümkün değil 9x19 bir çekirdek 40cm kalınlığında katlanmış keçe hedefe atıldığında dahi ki gerçekten enerji emici bi hedef olur kendileri çekirdek de tahribat meydana gelmektedir uzak mesafeli atışlarda dahi çekirdek çapında genişleme bariz şekilde görülebilmekte.

%70 ihtimal ile fake olduğunu düşünmekteyim

İşin yapılabiliritesine gelirsek Mustafa bey bunu zaten açıklamış ki bunun üstüne söyleyebilecek sözüm yok :thumbup: tek bildiğim sıkıştırılmış hava ile uçak savar kalibresi olan 35mm yi bile atabilirsin :whistling:

• Çekirdekte yiv set olmaması benimde dikkatimi çekti lakin ortada kaval namlu olma ihtimalide var
    ortalama 9*19 çekirdekler 115grn civarı olduğuna göre gördüğümüz çekirdek(tabi doğruysa) 200grn yada üstündedir diye tahmin ediyorum bu çekirdekle bu kadar kitap delmek için 350fpe civarında güç yeterli bir güç olurmu? kişisel kanaatim büyük ansiklopedilerden 9*19 mühimmatına kurşun geçirmez ceget yapılabiliyorsa ki bi dönem bu memlekette yapılıp test te edilmiş(sonuç başarılı)750joule lik bir enerji bu işi görür diyeceğim lakin 357 magnum fanatikleri topa tutacak beni ;şrofls;. ama 45lik ACP mühimmatının bu kadar kitabı delemeyeceğinden eminim nerden baksak bi 600 joullük enerji lazım diye düşünüyorum tabi böyle bir çekirdek normal tabanca mermisi enerjisine ve ağırlığına sahip olsa bile penetrasyon kabiliyeti şekli itibariyle daha fazla olacaktır aynı sivri uçlu pelletlerin düz uçlulara göre daha delici olması gibi tabi bu kadar işi ileriye götüren bir adam niye korono testi yapmamış neden çekirdeğin yapısından ve silahının ürettiği enerjiden bahsetmemiş açıkcası en fazla kafamı kurcalayan soru bu bende böyle bir pcp olsaydı bu tür denemelerde muhakkak temel bilgileri verirdim eğer amacım silahın gücünü göstermekse.....
    saygılar.

• Benim dusundugum sey ise o mermiyi ilk etapta gosterilen altindaki beyaz tipa tarzi sey ile birlikte atiyor mermide yiv set olmamasinin sebebi bu olabilir diye dusundum ve ayni zamanda gorunen kitaplarin yarisi sari saman sayfa benim hunter440 bile o kalinliktaki saman sayfa 2 kitabi neredeyse deliyordu 1.yi delip geciyor 2. de tam delip gececekken arka kapagin onunde kaliyordu bunlari dusundugumuzde bence gayet olabilir birsey.. Hatta simdi o beyaz sey ile atildiginin kanitinida buldum mermi atildiktan sonra yerden plastik tikirti seside geliyor ve gosterilen mermininde etek kismi o beyaz seye gomulu..

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• hardturk teşekkürler ;şrofls;. yalnız o videodaki tepme gerçekse, ki öyle gözüküyo baya 308 winchester mühimmatı kullanmak gibi bi his olsa gerek ;d;
    saygılar.