El yapımı Laser Boresight?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • [Resim Engellendi: http://www.yatagun.com.tr/XD8A5M7V8Y6J4M6O3D2G3N.jpg]

sizce elimde bulunan bu cihazla Laser Boresight yapabilir miyim ? Tüfeğim fabrikaya gitmeden önce namlusunun içine giriyor mu

diye denemiştim zorlanmadan giriyordu... namluya yada yivlere zarar vermeyecek şekilde ucuna kauçuk kaplama yapabilirm
    [Resim Engellendi: http://i52.tinypic.com/2coledf.jpg]
    [Resim Engellendi: http://i52.tinypic.com/20jfcpd.jpg]

HATSAN MOD 135 XRD - OPTIMA 3-9x32
    EKOL S 66
    CO2
    EKOL FIRAT MAGNUM 9 mm P.A.K
    RETAY EAGLE 9.mm P.A.K
    BLOW MAGNUM 9.mm P.A.K

cowboy.gif Trakyalıyız Ep gene Trakyalıyız! cowboy.gif

• Bu tur lazerlerin cogunda optik merkezleme pek duzgun degil ancak eger sizdeki duzgun ise olabilir..

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• optik merkezleme derken lazer ışığının belirli bir mesafede bozulmamasından bahsediyorsunuz elimde bulunan cihazda göz kararı ile 100 metreye tuttuğumda nokta işareti bir haydi büyüyor ama 100 metreden kendini fazlasıyla belli ediyor eğer demek istediğiniz bu ise?

EKOL S 66
    CO2
    RETAY EAGLE 9.mm P.A.K
    BLOW MAGNUM 9.mm P.A.K

• Optik merkezleme bozuklugu derken lazer isiginin eksenle arasinda aci olmasindan bahsettim yani lazeri duz tuttugunuzda isigin tam lazer eksenine paralel gitmemesi

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• Bence olmaz , sizce diye sormuşsun ya. Hizalamada problem yaşarsın. Bence hiç uğraşma. Zaten elin alıştı mı 3 atışta sıfırlanıyor. Yani gerek yok.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• en güzeli tüfeği sabitleyin;en fazla 8 - 10 atışla dürbünü sıfırlarsınız..

• "

en güzeli tüfeği sabitleyin;en fazla 8 - 10 atışla dürbünü sıfırlarsınız..

"

:thumbup:g;$i:thumbup:g;$i:thumbup:g;$i:thumbup:g;$i:thumbup:g;$i Saygılar.

• en güzeli tüfeği sabitleyin;en fazla 8 - 10 atışla dürbünü sıfırlarsınız..

işte tek sorun tüfeği sabitleyememek 135 i bilirsiniz çok fazla tepmesi var hakim olamıyorum...

EKOL S 66
    CO2
    RETAY EAGLE 9.mm P.A.K
    BLOW MAGNUM 9.mm P.A.K

• bu hobiye devam edeceksenız.bır tane tufek sehpası alın fazla pahalı bısey degil.hem sıfırlarsınız,hemde evde dekor amaclı kullanırsınız.

ben sahsen oyle yapıyorum.

• Bence boresight ister el yapımı ister orjinal bir yapıda olsun kullanması çok saçma geliyor.Neden mi?Çünkü havalıdaki mermi fiyatları yivli gibi tanesi 5-15 tl arası değilde ondan.Ayar mı istiyorsun ne kaliteli mermilerin kutusu bile 40 tl(oda tartışılır.)Ama emeğe saygım sonsuzdur.Elinize sağlık.

Escape .25 + Hawke sidewinder 30 ( 20x mildot)

Husan + Vector optics Reaper 4-14x50

Talon P .22 + Vector optics condor 2x42 reddot

• Diğer arkadaşlarında dediği gibi eliniz alıştığı zaman dürbünü herhangi bir yardımcı araç olmadan da ufak sapmalarda olsa ayarlayabiliyorsunuz. Benim ki sadece bir öneriydi yapılabilir yapılamaz tabi ki de orjinali kadar verimli olmayacaktı.

EKOL S 66
    CO2
    RETAY EAGLE 9.mm P.A.K
    BLOW MAGNUM 9.mm P.A.K