Gamo CFX Yakın inceleme ve Modifiye "Termopl"

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Eh, demek ki normal 61kiloyla bu kadar uğraşmam. =)

Başladığın kabahat ;şrofls;.#hims;lol;

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Benim tüfekte de aynı parçalar mevcut.Yay tutucu teflon kaplı,dip kısmını tornada yaptırdım.Yani yay biraz daha ileride kalıyor acaba bu avantajmı olur dezavantajmı. :him:s:him:s Namlu boyunuda hiç kesmeden 7mm matkap ucuyla tornada deldirdim.Bu aynı zamanda seside azalttı ucunda silencer yok fabrikasyon ucu var.Zaten iki kez pelet yatagını parcaladım bu üçüncü yatak.Bu yeni gelen yatak yapılan metal bakımından biraz daha farklı gibi umarım buda yakında çatlamaz.
    Tüfeği yeni topladım , yaptığım atışlarda eskisine oranla 10m mesafede, 3 atış, hedef kagıdında 3 cm lik çapta daire şeklide topladı.Tabiki bu cok kötü....Bakalım tüfek parçaları biraz daha otursun henüz 50 pelet atmadım bile ...Güç olarakta ölçme şansım yok ancak örnek olarak 10 metreden 2,5 cm cam tahtayı gamo pro hunter , diana high power peletle deldi.Arkada ki 30 cm uzaktaki diğer aynı tahtada iz yaptı.30 metreden büyük lağım faresini öldürdü.1 kg bir fare ; tufey#
    Dün 15 metre mesafede 5 lt lik tiner kutusuna attım sadece 1 tarafını delmiş diğer tarafına iz yapmış..Moralim bozuldu aynen silahı temizleyip kılıfına koydum ve kaldırdım havalar sogumaya başlayınca hatta kar yagınca çıkaracağım olurya soğuk havada belki biraz daha gücü artar... ;confused; bu kadar bu silahla uğraştık ama sonuçta yapacak fazla bişeyde yok bu tüfeğin gücü belli.Bunu Diana md54 yapamayızzz :wacko: .Ancak bu gune kadar bu gamoya verdiğim paralarla mod 54 alırdım o kesin. :(

• Cfx de keçenin takılı olduğu paçayı greslemeyin gruplar çok dağılıyor...

selamlar...

Gamo Hunter 440 4,5 mm
    Gamo cfx 4,5 mm Tasco 3- 9 *40
    Benjamin Discovery 5,5 mm Nikula 6-24*50

• Ben o parcayı greslemiştim acaba ondan mı dagınık oldu.Greslemenin ne zararı olabilirki

• yağ basınçtan çok hızlı yanarak dizel motor lardaki gibi patlama etkisi yapar bu nada dizel etkisi denir .forumda birçok konuda incelendi arama yaparsanız ayrıntılara ulaşırsınız .saygılarımla

• İlker abi geçenlerde gözümü karartıp tüfeği tamamen söktüm. İlk sefer olduğu kadar zorlanmadım. =)

İstanbul'da sana tüfeğimde ciddi bir güç kaybı olduğundan şüphelendiğimi söylemiştim. Piston keçesi en çok şüphelendiğim noktaydı fakat söktüğümde keçenin nerdeyse tertemiz olduğunu gördüm. Sadece kurma kanalı keçenin piston tarafından yani pasif kısmından bir parça kesmişti. Çatlama ya da yırtılma yoktu. Fakat tüfeğin yayının arka taraftan sanırım 7-8. spir hizasından yaklaşık 5derece ve orta kısımdan aksi yönde çok az bükülmüş olduğunu farkettim. Tüfekteki tınlamaya da bunun sebep olduğunu düşünerek yayı ters çevirerek eğik kısım piston içinde kalacak şekilde yerine taktım. Vaktim dar olduğu için yağlama yapamadan tüfeği topladım fakat yarın yeşil gres bulabilirsem tüfeği yağlayacağım. Siz üstadlara sormak istediğim şeyler: Yay değişim ihtiyacı ne kadar acildir? Maccari E3650 dışında tavsiye edebileceğin bir yay var mıdır ya da orijinal yayını mı bulmalıyım? Piston keçesini yine de değiştireyim mi? Ne dersiniz?

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• işin aslı krono da anlaşılır,yay için tavsiyem atığı kadar atsın sonra abartmadan orjinal yayıda olabilir, yada yakın ölçü bir yay la devam etmek en iyisi diye düşünüyorum .yüksek güçlü yay ile başta kurma kolu deformasyonu ,tüpe sürtünen plastiğin erimesi gibi birçok problem baş gösteriyor .hızda da çok az bir artış oluyor ,tepme artığından isabet oranı da etkileniyor .bence kalın yay değmez genede sen bilirsin .kolaylıklar dilerim

• işin aslı krono da anlaşılır,yay için tavsiyem atığı kadar atsın sonra abartmadan orjinal yayıda olabilir, yada yakın ölçü bir yay la devam etmek en iyisi diye düşünüyorum .yüksek güçlü yay ile başta kurma kolu deformasyonu ,tüpe sürtünen plastiğin erimesi gibi birçok problem baş gösteriyor .hızda da çok az bir artış oluyor ,tepme artığından isabet oranı da etkileniyor .bence kalın yay değmez genede sen bilirsin .kolaylıklar dilerim

+1 orijinal yay ölçüsünde kaliteli bir yay en iyi çözüm

AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

ankarateam.png

AB RH (-)

• Zaten hız artışı gibi bir beklentim yok yaydan. Tüfekteki tınılama geçsin yeter. E3650 orijinalden daha güçlü sanırım. O halde orijinali için şansımı bir deneyeyim.

Bu arada yeşil gres bulamadım fakat bisikletimde kullandığım kırmızı renkli ve korkunç ağır kokan bir gres var. Petrol Ofisi PowerMix Çok amaçlı gres. Açıklaması şöyle:

Düz ve rulmanlı yataklar, her çeşit kayma yüzeyi ve greslenecek her türlü otomotiv tip ekipmanların gresleme noktaları için geliştirilmiş 2 numara Lityum kompleks sabunlu grestir.
    Suyun bulnduğu ortamlarda yıkanmaya karşı dayanımı yüksektir. Paslanmaya ve korozyona karşı koruma sağlar. +175°C'ye kadar uygulama kolaylığı temin eder. Yüksek sıcaklıklarda yeterli yağ filmi sağlayarak rulman ömrünü uzatır. Oksidasyon dayanım direnci ile uzun servis ömrü sağlar. Keçe ve conta malzemeleri ile uyumludur.

Acaba bu gresi yarınki buluşma için geçici olarak uygulasam bir zararı olur mu?

Webley Raider 10 .22

• Böyle bir uygulama Pellet yükleme yuvasının şişerek dönmemesine ve dolayısıyla tüfeğinin kullanılamaz hale gelmesiyle sonuçlanabilir. CFX güç artırımına uygun yapıda bir silah değil.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• TheNightHawk zaten ben güç artırımı peşinde değilim ki. Sadece silahımın güçten düşmesini engellemek ve daha stabil çalışmasını sağlamak istiyorum.
    Bu arada gres kırmızı değil, maviymiş. Ne dersiniz, uygun mudur?

Webley Raider 10 .22

• Yarın buluşmaya geleceksen sana yeşil gres getireyim

ankarateam.png

AB RH (-)

• Harika olur Rıfat abi.

Webley Raider 10 .22

• Hocam resimli anlatım için çok teşekkürler eline saglık

• Arkadaşlar ben gamo cf 20 kullanıyorum.gittim silahçılardan cf 30 yayı ve piston ucuna takılan sarı contadan aldım.bu parçaları cf 20 ye yerleştirdim.yayı takmadan önce yayın çok gerilmesi için sert olması için 3 cm bir parça taktım.atışlarda bu parçaları takmadan öncekine göre çok daha güçlü ve hızlı olduğunu gördüm.silaha silindiri takarken arabalarda kullanılan castrol gtx motor yağını kullandım.

gamo cf 20 normalde 170 m/s hıza sahip
    gamo cf 30 ise 290 m/s hıza sahip

• Kİmzamda da görünüyor. CFX çakması bi Kralım var benim, 4.5 lik...
    Havalı tüfek olayında 3-4 aylık mazim var, dedim ki, " Arkadaş ben bu pistonun içinde ne varne yoksa dökeceğim". Amacım; pellet haznesindeki sorunu gidermek...
    Kundağı mekanizmadan ayırdım, baktım ki yayı tutan pimi çıkamanın mümkünü yok... Bayağı uğraştım... Tetik mekanizmasını olduğu gibi serdim. Oradan mı açılıyor burdan mı açılıyor derken baktım olacak gibi değil. Eee tetiği dağıtması kolay, bir de toplamaya uğraştım... Ama bi türlü yayı tutan pimi sökemedim... Pellet haznesine de ulaşamadım...
    Kralın yay pimi CFX inkinde biraz farklı galiba, bunu nasıl sökeceğim bana yardım eder misiniz?
    Birde pellet haznesinin kolay açılıp kapanması için, pratik bi çözümünüz var mı?

• Kİmzamda da görünüyor. CFX çakması bi Kralım var benim, 4.5 lik...
    Havalı tüfek olayında 3-4 aylık mazim var, dedim ki, " Arkadaş ben bu pistonun içinde ne varne yoksa dökeceğim". Amacım; pellet haznesindeki sorunu gidermek...
    Kundağı mekanizmadan ayırdım, baktım ki yayı tutan pimi çıkamanın mümkünü yok... Bayağı uğraştım... Tetik mekanizmasını olduğu gibi serdim. Oradan mı açılıyor burdan mı açılıyor derken baktım olacak gibi değil. Eee tetiği dağıtması kolay, bir de toplamaya uğraştım... Ama bi türlü yayı tutan pimi sökemedim... Pellet haznesine de ulaşamadım...
    Kralın yay pimi CFX inkinde biraz farklı galiba, bunu nasıl sökeceğim bana yardım eder misiniz?
    Birde pellet haznesinin kolay açılıp kapanması için, pratik bi çözümünüz var mı?

o şekilde resimlerseniz yardımcı olacak kişiler çıkacaktır,yayı tutan pim derken tam anlıyamadım :him:s tüfeğin ana gövdesi üzerin de arka kısımdaki kalın pimden mi bahsediyorsunuz? şayet o pim ise sökerken dikkatli olun yay fırlar yaralanmanıza yol açabilir, birde tetik mekanizmasını sökmenize gerek yoktu komple çıkıyor o takım :rolleyes:

• [quote='hunter0621',index.php?page=Thread&postID=97326#post97326]
    o şekilde resimlerseniz yardımcı olacak kişiler çıkacaktır,yayı tutan pim derken tam anlıyamadım :him:s tüfeğin ana gövdesi üzerin de arka kısımdaki kalın pimden mi bahsediyorsunuz? şayet o pim ise sökerken dikkatli olun yay fırlar yaralanmanıza yol açabilir, birde tetik mekanizmasını sökmenize gerek yoktu komple çıkıyor o takım :rolleyes:

evet o pimden bahsediyorum...
    Tetik mekanizması Cfx dekinden biraz farklı... Bir bütün halinde sökülen tetik mekanizması yok Kralda. Tek tek sökmek zorunda kaldım...

• o mekanizma geçme dir,geriye doğru tıkıladığınız da mekanizma kopmtle elinize gelir,ben kral magnum u sökerken önce sabit zannettim,kaynaklı gibi duruyordu orası,muhtemelen sendeki de öyledir,tetik mekanizmasını söktüğüm anda o da elime gelmişti ;kihhik, yay ı çıkarırken birazccık elimden kaçırmıştım her ne olduysa o anda oldu tetik mekanizması yerinden komple çıkmışdı,baktımki tetik mekanizmasının taban kısmın da tırnak var,şöyle söylüyeyim,tetik mekanizmasının ilk takıldığı yer biraz geniş ileri doğru itiyorsunuz orda takılı kalıyor,kızak misali, stoeger x20 nin de tetik mekanizmasını sökmenize gerek yok,kızaklı sistem,geriye doğru çekin komple elinize gelir mekanizma,

• Sayın sideprensi07;
    yardımlarınız için teşekkür ediyorum...
    sonunda dağıttım kralı, en ufak parçasına kadar söktüm, temizledim, yağladım...

Bir sorunumuz var amma;
    yay 2 cm kadar kırılmış, hem de 4 parçaya bölünmüş, ne yapar ne ederiz acaba?