Diana 4-16x42 mi yoksa Diana 6-24x42 mi?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • öncelikle herkese selamlar, saygılar...
    diana 460 magnum tüfeğim için dürbün almayı düşünüyorum bir süre araştırdım, adayları 2'ye indirdim, ikisi de aşağı yukarı aynı fiyat, Diana 4-16x42 mi yoksa Diana 6-24x42 mi tavsiye edersiniz, dampa ayak olmasa da olur mu yoksa mutlaka önerir misiniz, eğer mutlaka dampa kullan diosanız hangi dampayı tavsiye edersiniz? teşekkür ederim...

• teşekkür ederim, 15'inde maaşım yatınca alıyorum bu ürünleri

• Dampasız kesinlikle olmaz.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• teşekkür ederim, yatagun'da gamo pro magnum pellet bulunmadığı için başka bir yerden bahsettiğim dürbünü alacağım sanırım, buna ek olarak da tek parça sportsmatch dampa dürbün ayağı 25,4mm'lik, ve gamo pro magnum pelletlerimi alacağım. yatagun'dan almama nedenim ise pelletler için başka bir siteye ayrıca kargo parası ödemek istememem(tüm ürünleri oradan aldığımda 250TL'nin üzerine çıktığım için ne alırsam alayım kargo parası ödemiyorum,pelletleri de bu sayede kargosuz alabileceğim). yardımlarınız ve ilgilendiğiniz için tekrar teşekkür ederim...

• teşekkür ederim, yatagun'da gamo pro magnum pellet bulunmadığı için başka bir yerden bahsettiğim dürbünü alacağım sanırım, buna ek olarak da tek parça sportsmatch dampa dürbün ayağı 25,4mm'lik, ve gamo pro magnum pelletlerimi alacağım. yatagun'dan almama nedenim ise pelletler için başka bir siteye ayrıca kargo parası ödemek istememem(tüm ürünleri oradan aldığımda 250TL'nin üzerine çıktığım için ne alırsam alayım kargo parası ödemiyorum,pelletleri de bu sayede kargosuz alabileceğim). yardımlarınız ve ilgilendiğiniz için tekrar teşekkür ederim...

Yatagundan başka yerde dampa ayak bulman zor sanırım....dampa yerine tek parça ayak verilirse dürbünü parçalayabilirsin...dampa ile tek parça ayak arasındaki farkı biliyorlarmı acaba.

A Takımı Üyesi

• Yatagundan başka yerde dampa ayak bulman zor sanırım....dampa yerine tek parça ayak verilirse dürbünü parçalayabilirsin...dampa ile tek parça ayak arasındaki farkı biliyorlarmı acaba.

benim de fazla bilgim yok bu konularda yeniyim ama bahsettiğim ürün tek parça ayak olarak geçmiyor, ürünün ismi şöyle geçiyor SportsMatch DM60 Dampa Dürbün Ayağı - 160 TL
    bu ürün tek parça dürbün ayağı değil dampa değil mi ?

• http://www.yatagun.com.tr/deta…n_Dampa_Mount=&ID=141
    86 tl ye dampa var iken 160 tl ye alıyorsun, birde kargodaki zarardan bahsediyorsun

şimdi orası tartışılır, dampa dampadır A kalite B kalite, A marka B marka farketmiyorsa bu işte dediğin doğru ama şu araba 5000TL şu araba 9000TL diyerek gidip de 5000TL olanı almazsın. iki dampanın markaları, üretim yerleri farklı. bu konuda çok bilgim olmadığı için araştırıyorum zaten, direk fiyata bakıp alışveriş neden yapayım ? ha dampa dampadır markası, fiyatı farketmez diyorsa tecrübeli kullanıcılar, o zaman haklısınız. ben de dişhekimiyim, insanlar gidip 15-20TL verip reklamı yapılan alengirli diş macunları, diş fırçaları alıyorlar ancak bunun hiçbir anlamı yok, bakkaldan 50kuruşa alacağınız orta sertlikte kılları aynı hizada olan herhangi bir fırça bizim size tavsiye ettiğimiz fırçadır. eğer dampada da durum böyle ise tabi ki yatagundaki 86TL olan dampa daha mantıklı.. ama markaya, üretim yerine, yapımına göre değişiyorsa, kullanıcılar arada fark görüyor ise ben 86 değil 160 verip iyisini almayı tercih ederim, yok öyle bir fark yoksa yatagundaki yerli malı diğeri ithal diye böyle bir fiyat farkı oluşuyorsa o zaman tabi ki yatagundan alırım. saygılar..

• Official Post

kullanıcılar arada fark görüyor ise ben 86 değil 160 verip iyisini almayı tercih ederim, yok öyle bir fark yoksa yatagundaki yerli malı diğeri ithal diye böyle bir fiyat farkı oluşuyorsa o zaman tabi ki yatagundan alırım. saygılar..

Sportsmatch ayağı kızağa bağlayan vidalar 4 metrik karşılığı iken YataGun dampada 5 metrik vida kullanılmıştır, Sportsmatch dampa baz alınarak çok daha güçlendirilerek imal edilmiştir, yerli imalatımız olmasından dolayıda fiyatı uygundur.

• Sportsmatch ayağı kızağa bağlayan vidalar 4 metrik karşılığı iken YataGun dampada 5 metrik vida kullanılmıştır, Sportsmatch dampa baz alınarak çok daha güçlendirilerek imal edilmiştir, yerli imalatımız olmasından dolayıda fiyatı uygundur.

Yanlış anlaşılmazsa bir şey sormak istiyorum. Yıllar önce bende Hatsan Mod125 tüfek üzerinde Sportsmach dampa ile 50 objektif dürbün kullandım. Daha sonra dampayı sattım, ikici sahibide sorunsuz kullandı.

Ancak Yatagun dampa nın açıklamasında "Not: Hatsan marka silahlarda kullanımı garanti kapsamı dışındadır." yazıyor. Neticede dampanın kullanılma sebebi aşırı tepmeli yaylı tüfeklerde dürbün sağlığına katkıda bulunmak. Yatagun dampanın Hatsan tüfeklerde kullanılmamasının sebebi tam olarak nedir acaba?

• Yanlış anlaşılmazsa bir şey sormak istiyorum. Yıllar önce bende Hatsan Mod125 tüfek üzerinde Sportsmach dampa ile 50 objektif dürbün kullandım. Daha sonra dampayı sattım, ikici sahibide sorunsuz kullandı.

Ancak Yatagun dampa nın açıklamasında "Not: Hatsan marka silahlarda kullanımı garanti kapsamı dışındadır." yazıyor. Neticede dampanın kullanılma sebebi aşırı tepmeli yaylı tüfeklerde dürbün sağlığına katkıda bulunmak. Yatagun dampanın Hatsan tüfeklerde kullanılmamasının sebebi tam olarak nedir acaba?

Düzeltme; Dürbün 3-9x32 idi...

• Official Post

Özellikle hatsan mod 125 - mod135 gibi aşırı tepmeli silahlarda devasa boyutlu dürbünle kullanılmaması gerektiği halde neredeyse 1 kiloya yakın ağırlıkta dürbün kullanılması durumunda dampa ayağın o-ring mezkezinde 2 vida kırılabiliyor, ki zaten Yatagun dampanın bile kifayet etmediği durumda Sportsmatch hiç dayanamaz, maksimum 12 yaklaştırma ve ön mercek çapı maksimum 44 mm dürbün kullanılması durumunda sorun olmaz.