hatsan mod99

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Gün itibariyle, .22 kalibre hatsan mod99 marka tüfeğimi aldım arkadaşlar ve haberi sizlerle paylaşmak istedim. Aslında uzun zaman önce kendim için bir havalı tüfek edinmek istemiştim. PCP tüfeklere gözümü dikmiştim. Dolumu ve ek aparatlarıyla birlikte rakamı benim bütçem için yüksek geldi. Fazla atış yapma imkanım olmayacağından ve bu hobiyede yeni yeni merak saldığımı düşündüğüm için sıcak bakmadım. Neticede bir pistonlu tüfek alacağım belirginleşti. Forumdan gelen öneriler ve anketlerin sonucu apaçık ortadaydı. Gönlümde Diana marka 22 kalibre pistonlu yer etmişti. ;tacli# Hatta bir mod54 veya legolas arkadaşımızın severek kullandığı 460 magnum modelini iyice benimsemiştim. Fiyatları 1000 lira üzerindeydi. İkinci el ilanlarına baktım kaçkez :P Ama onada pek sıcak bakmayıp, havalı tüfek edinme işini başka bahara bıraktım. Kardeşim bu yaz tatilini köyde geçiriyordu. Kuzenimin kullandığı kral magnum havalı tüfeği görmüş. Onunda bir havalı tüfek edinme merakı ve çabası fitili tekrar ateşledi :love: Dün akşam işten döner dönmez bilgisayarın karşısına geçtim. Biraz daha forumları okuyup mod99 almaya karar verdim. Kadir arkadaşımızın (sideprensi) yaptığı 200 metre atışına rastladım. Ve buda mod99'u seçmemde etkili oldu. Yanında optima marka 3-9*42 dürbün, Taşıma çantası ve 1 kutu hatsan diablo pelet verdiler. Fazladan bir kutu daha aldım. Bana dürbünü monte etmeden önce en az 2 kutu saçma bitirmem için öneride bulundu bunada oldukça şaşırdım. Bu konuya ayrıca sizlerinde yorumlarını ve tavsiyelerini dinlemek isterim.

___
    HATSAN MOD99 .22cal - OPTIMA 3-9X32

• yayın rodajı tamamlansın, dürbün üstündeyken dürbünün ayarını bozmasın diye demiştir

Yardım için teşekkür ederim. rodaj süresi için 2 kutu yetermidir ? 600 tane sıkmaya hazırım :)

___

• Bu hobiye isabetli bir karar vererek başlamışsın tebrikler .

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• Hayırlı olsun, kazasız atışlar ..

Çok teşekkür ederim

Bu hobiye isabetli bir karar vererek başlamışsın tebrikler .

Buna sevindim çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar bir düzeltme yapmak istiyorum. Dürbünün mercek çapı 42 değil 32 olacak şu şekilde 3-9x32. Fiyatını merak eden arkadaşlar olabilir onuda belirtmek isterim. Nakit ödeme ile 275 liraya mâl oldu. Tüfeği bizzat gidip arkadaşımla birlikte aldım.

___

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen newbie ().

• Hayırlı olsun güle güle kullanın bende 3 hafta önce mod 99 aldım malesef bir hafta kullanamadan sadece bi kutu pellet attıktan sonra tüfeğim arızalandı kendiliğinden tetik düşürüyodu fabrikaya yolladım cok iyi dedikleri hatsan servisi 10 gündür bi tüfeği yapamadı haftaya yollarız ancak diyor,umarım benim karşılaştığım sıkıntılarla karşılaşmazsınız

Gamo cfx royal 4.5 mm
    Gamo 3-9x40 AO

Zoraki hp-01 4.5 mm
  • Bende tetik ayarını fazla hassas yapmışım tüfek kurulmadı sonra vidayı gevşetdim normale döndü şimdi tam istediğim şekilde ayarladım hatsan namlu ve tetigi halletdi fakat metal malzeme kalitesi hala aynıvasatlıkda umarım ilerleyen günlerde tüfeklerin metal aksamlarını neysede vidalarını bari daha kaliteli hale getirirler.

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• Hayırlı olsun güle güle kullanın bende 3 hafta önce mod 99 aldım malesef bir hafta kullanamadan sadece bi kutu pellet attıktan sonra tüfeğim arızalandı kendiliğinden tetik düşürüyodu fabrikaya yolladım cok iyi dedikleri hatsan servisi 10 gündür bi tüfeği yapamadı haftaya yollarız ancak diyor,umarım benim karşılaştığım sıkıntılarla karşılaşmazsınız

Teşekkür ederim ;) Tetiği hassas bir silah ezerek atış yaptığımda tetik boşluğunu aldıktan sonra gelinen ilk sertlikte tüfek atış yapıyor. Benim hoşuma gitti :rolleyes: böyle oluşu. İleride bir sorun olursa servise göndermeden önce allen anahtarlar ile deneme yanılma yoluyla halletmeye çalışırım. Pek atış yapma imkanım olmadı. Şuan tüfek kardeşimde. Bir kutu pelet ile yola çıktı. Döndükten sonra bakalım ne durumda olacak ^^

Bende tetik ayarını fazla hassas yapmışım tüfek kurulmadı sonra vidayı gevşetdim normale döndü şimdi tam istediğim şekilde ayarladım hatsan namlu ve tetigi halletdi fakat metal malzeme kalitesi hala aynıvasatlıkda umarım ilerleyen günlerde tüfeklerin metal aksamlarını neysede vidalarını bari daha kaliteli hale getirirler.

Aldık bir kere iyi kötü izlenimler olacaktır mutlaka. Bu saatten sonra yapacağımız en faydalı şey tecrübelerimizi arkadaşlara aktarmak olacaktır. ;grin;

- Tüfek 3.8 kilogram ve yayıda sert. Tüfeğin alışınca dengeli bir tutuştan sonra nişan almakta kolaylaşacaktır.
    - Tetiği hassas bir tüfek isabetli atış yapmakta etkili olduğu kanısındayım ben bunu bir artı olarak değerlendiriyorum
    - Namlu kilidinin ve tetik emniyetinin her atımda kullanma zorunluluğu bana zaman kaybı geldi. Emniyet açısından artı zaman açısından eksi olarak değerlendiriyorum.

___

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen newbie ().

• öncelikle yeni tüfeğiniz hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.hatsan mod.99 u almakla çok isabetli bir karar vermişsiniz.bende mod.99 kullanıcısı olarak tüfekten gayet memnunum.iyi ki bu tüfeği almışsınız çünkü kötü tercih bu hobiye başlamadan insanları bu hobiden soğutabiliyor.genel itibari ile hatsanın en çok tutulan tüfeklerinden bir tanesi olmakla beraber fazla sorun çıkarmaması da biz kullanıcılar için avantaj diye düşünüyorum.tekrar hayırlı olsun.