24 Eylül Soğucak Yaylası Buluşması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ben sadece resimlere bakarak yorum yaptım kuzuyuda kasabtan alıp getirdiniğinizi zannetmiştim..bilgi almak adına yaban kuzusu vurmak suç değilmi bazı türlerin avlanmasının yasak olduğunu biliyorum.

Taylan abi latife yapmış :D

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Alıntı

Taylan abi latife yapmış biggrin.png

Kesinlikle şakaydı.Kuzu Anemon (Yusuf ) tarafından kasaptan alınıp harika bir şekilde pişirildi, bize sadece mideye indirmek kaldı.Buradan Yusuf'a tekrar teşekkürler.
    Avcılık olayına gelince, Filintaların içinde en usta avcı benim ve 5 sene önce domuz avına merak salıp av tüfeği aldım ama henüz hiç domuz görmedim, hesap edin artık.Zaten bu Soğucak buluşmasında arabada 20-30 kilo çürük elma taşıyıp, onları ormanın çıkışına döküp gecenin bir yarısında soğukta beklememize rağmen geri zekalı domuzlar gelmeyince domuz avcılığına veda etmeye karar verdim.5 sene önce fil avcılığına merak salsaymışım başarı oranım aynı olacakmış zaten.Gençlerin önünü açmak lazım.

FİLİNTALAR GRUBU

• Taylan abi hakikaten bende çok merak ediyorum bu domuz avı işini. Gerçekten bir tanesiyle karşı karşıya kalınca insan nasıl bir adrenalin salgılar acaba? Ben bu buluşmada ciddi ciddi ateşliye sardım ama ne tür bir tüfek istediğime karar veremedim. Bakalım hayırlısı olur inşallah. Saygılar

• Mehmet, avcılık gerçekten tecrübe ve sabır isteyen bir şey.Ustalarla dolaşmadan, yolunu yordamını öğrenmeden domuz avı felan biraz yalan.Ben bu yolu izlemedim çünkü galiba domuzu vurmaktansa domuz avlama bahanesi ile Ilgaz'lara veya başka yerlere gidip kamp kurmak aslında daha çok hoşuma gidiyor.Tüfek konusunda ise, bir tane ateşli sahibi olmak bence gerekli.Yeri geldiğinde avla falan alakan olmasada sağa sola sıkmak insanı rahatlatıyor.

FİLİNTALAR GRUBU

• Mehmet resimler için cok teşekkür ederim. Yakışıklı çıkmışım. :thumbup:

her şey çok güzel harika bir organizasyon olmuş :D yalnız kuzu ya yazık olmuş daha güzel bir şekilde pişirilebilinirdi ;#^+.

Yusuf'a ne kadar ısrar ettiysemde Kuzuyu nasıl hazırladığının ve üzerine sürdüğü sosun tarifini vermedi.
    Pişirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim.Ellerinize kollarınıza sağlık afiyetle yedik.

Ama sizden tarif konusunda acil yardım ve bilgi rica ediyorum. Bir dahaki kuzu çevirmede Yusuf'u kesin bastırmız lazım yoksa çok havalara girecek.
    :):):)

• Bizim Kıyıkışlacık (iassos) daki yazlıkta domuzlar geceleri sitenin içinde dolaşıp, çöp karıştırıyorlar :) Evcilleşmişler resmen .

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Sinan bey kesinlikle tavsiye ederim dolu dolu bir hafta sonu geçirdik, gündüz bol bol atış yaptık, gece arazi gezisi ve pusu özellikle gece ayrı bir zevkliydi.
    Açık hava yaradı ama resimlerde kuzuyu tek seferde mideye indirecekmişim gibi görüsnsede öyle değil, kuzu çevirme insanın ilgisini çeken bir olay, çok lezzetliydi iyide doyduk. Yusuf abi çok uğraştı Meenet Mehmet de baya bir çevirdi ellerine sağlık.

Kısmet olursa bir daha ki sefere katılmak için elimden geleni yapacağım.

Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş...
    Gamo CFX Royal .22 cal. (envanterde)
    Zoraki Hp 01 Light .177 cal.(envanterde)
    Hatsan Mod 95 SAS .177 cal.(envanterde)
    Walther Falcon (.22 cal) ; dampa ayak + tasco 3-9x32 (envanter dışı)
    Webley Raider Tekli (.22 cal);maderatör + Tasco 6-24x50 AOE(envan. dışı)
    Webley Patriot I. Nesil (.25 cal) + Walther Red Dot (orijinal) (envan. dışı)
    Crosman 1377c (.177 cal) + Özel Yapım Ayak + optima 3x7-20 dürbün (envan. dışı)

• sayın anymess bende size elimden geldigince bilgilirimi aktarmaktan keyf duyarım ilk önce kuzuyu dogru almak kesinlikle kıvırcık kuzu olacak ve erkek olacak 13 ila 16 kilo arasında sırtı kalın yani beli dolgun olacak çevirme yapılacak olan kuzunun içine üç avuç çok iri tuz konulup açık olan yeri bi şekilde kapatılacak kuzu sizin yaptıgınız gibi ateşin üstünde degil yanında pişecek(köy ocakları vardır odun ları dikine koyar yakarsınız onun önündeki gibi düşünün) sabırlı sakin bi kişi sürekli çevirecek 3 ila 4 saat sonra pişecek dışına hiç bir şey sos sürmeye gerek yok resimlerden gördügüm kadarıyla son kalan etler de pek pişmemişti o şekilde et yanar ama pişmez saygılarımla g;$i

huglu süperpoze 12 calibre

mke çifte 12 calibre

hugsan otomatik 4+1 12 calibre

hugsan otomatik 4+1 12 calibre

ford c max 1.6 182 hp ecoboost

• sayın anymess bende size elimden geldigince bilgilirimi aktarmaktan keyf duyarım ilk önce kuzuyu dogru almak kesinlikle kıvırcık kuzu olacak ve erkek olacak 13 ila 16 kilo arasında sırtı kalın yani beli dolgun olacak çevirme yapılacak olan kuzunun içine üç avuç çok iri tuz konulup açık olan yeri bi şekilde kapatılacak kuzu sizin yaptıgınız gibi ateşin üstünde degil yanında pişecek(köy ocakları vardır odun ları dikine koyar yakarsınız onun önündeki gibi düşünün) sabırlı sakin bi kişi sürekli çevirecek 3 ila 4 saat sonra pişecek dışına hiç bir şey sos sürmeye gerek yok resimlerden gördügüm kadarıyla son kalan etler de pek pişmemişti o şekilde et yanar ama pişmez saygılarımla g;$i

Sabah sabah ağzım sulandı. Taylan abi şundan birtane daha vurda Ramazan beyin tarifiyle deneyelim. Saygılar