Ankara Team 29 Ekim 2011 Cumhuriyet Bayramı Kutlaması ve Silüet Hedef Yarışması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Benim dürbünüm çok güçlü ve tüfeğim de ayakta atış için ağır. Ayrıca oğlumun gösterisi de var o gün :) Ne bahane sayarmışım ama ;grin;

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Bir takım hedefte bende var, onları veririm ama benim gelip gelmeme durumu net degil , onceden haber veririm. Kurallar cok iyi olmuş , son silüet yarışmasında , atis yapanlar hedeflerini düzeltmeden devam ediyorlardı , sonra herkes birbirinin gözüne bakıyordu biri gitsede duzeltse diye, boşta olan arkadaşlarda durumu umursamayinca ortada bi karmasa olusuyodu. Atis yapanın hem hedef duzeltip hem atis yapması zor bu yuzden atis yapmayan arkadaşların biraz özverili davranması şart, aynı durum yine yaşanırsa ben yine yarışmayı düşünmüyorum , gönüllü hedef düzeltme I'sine bakabilirim

Atışını bitiren arkadaşlar ve hakemler gidip hedefleri tekrar dizer ve sonraki yarışmacıya atışa hazır bırakılır. o konuda sıkıntı yaşamayız, koskoca adamlarız.

Ayrıca Kamuran ve Serdar çok haklı, dostluk sohbet-muhabbet yapalım ancak bazı şeylerin düzgün işleyebilmesi ve yarışma gibi yarışma yapabilmek, daha fazla yarışma keyfini yaşatabilmek için daha düşünceli ve özverili olmalı, kendi koyduğumuz kurallara ve yarışmanın kurallarına uymalıyız.

Bu konuda yarışmaya katılacak veya katılmasada o gün gelecek herkezden yardım, saygı ve anlayış bekliyoruz. Yarışmaya katılmayan ve sohbet etmek isteyen, kafeteryaya gidip sohbetini yapsın. Zaten yarışma bittikten sonra hep beraber sohbetimizi yaparız.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Benim dürbünüm çok güçlü ve tüfeğim de ayakta atış için ağır. Ayrıca oğlumun gösterisi de var o gün :) Ne bahane sayarmışım ama ;grin;

Murat sendeki hawke 4-16x50 duruyordu, yarışmak istersen onu takıp gelirsin diye düşündüm. 12x dürbünü olan yok zaten, herkez büyük zumlu dürbününü 10-12 büyütmeye getirip o şekilde yarışır. Hakem arkadaşlar atışlar sırasında büyütme olayına dikkat etsinler.

.

ankarateam.png

• kuralları genel hatlarıyla hatırlamak isteyenler linkteki yazıyı okusun lütfen.

SİLÜET YARIŞMASI KURALLARINI HATIRLAYALIM

"Havalı tüfek siluet yarışmasında, atıcılar 20 yarda dizilen tavuk, 30 yardada dizilen domuz, 36 yardada dizilen hindi ve 45 yardada dizilen koç hedeflerine atış yapar. Havalı tabanca yarışmalarında da siluetler benzer şekilde 10, 12.5, 15 ve 18 yarda aynı sırada yerleştirilir.

Tipik bir maç 40,60 veya 80 atıştan oluşur. 40 atışlı bir maçta, atıcı, beşli grup halindeki 4 sıra hedefe, iki sefer atışla toplam 40 atış yapar. 60 veya 80 atışlık yarışmalarda atış sayısına göre her sıraya yapılan atış turu artırılır. Siluet yarışmalarında sehpa üzerine dizilen hedeflere atış soldan sağa doğru sırayla yapılır. Her hayvana bir atış yapılır. Eğer bir hedefi kaçırsanız, sıradaki sonraki hedefle devam edersiniz. Sırası dışında vurulan hedefler ıska sayılır. Skor yapmak çok basittir. Sehpada, tamamen devrilen veya sehpadan aşağı düşen her hedef puandır.Hatta doğru hedefi yıkan seken bir atış bile puan yazılır. Doğru sıradaki hedefin devrilme ve düşmesi dışındaki her şey ıska sayılır. Her sıraya atış yapmak için atıcıya 2.5 dakika süre verilir. Bu süreyi, diğer siluet sırasına geçmek için 15 saniye hazırlık süresi takip eder. 5 atışını 2.5 dakikada tamamlamayan atıcıların kalan hedefleri ıska sayılır. Havalı silah siluet atışlarında atışlar ayakta “of hand” pozisyonunda yapılır. İlave destek kullanmaya, tüfek kayışından destek almaya , omuz askısına, avuç desteği, destekli eldiven ve atış ceketlerine izin verilmez."
    .

.

ankarateam.png

• Levent ve Mehmet bugün öğleden sonra cumartesi günkü müsabakaya hazırlık yaparken yakalandılar :P ciddi ciddi mesafeleri ölçmüşler, dürbün ayarları , klik hesapları, mil-dot formülleri :rolleyes:

.

ankarateam.png

• Yok abi Ben bugun oraya Tarim bakanligi gorevlisi olarak muhye koyunun bitki florasi icin gitmistim baktim Mehmet abi orda yigenin matemik problemi varmis uygulamali okarak onu cozmesine yardim ettim, yoksa musabaka icin hesap olcum yapmadik. :P

A-TAKIMI

• siz şimdi her mesafeye 500er atış yapmışsınızdır :) gözü kapalı vurursunuz hedefleri 8|

bu arada katılımcı sayısı 5-6da kalacak gibi :)

.

ankarateam.png

• Erdem abi ayakta desteksiz atamiyorum, Mehmet abiyle 20 yarda sekere attik benimki tam bir hezimet. 4 seker koyduk 20 - 25 atis atis yaptim sadece 1. Katilim cok olsa guzel olur ama olmazsada turu arttiririz.

A-TAKIMI

• Abi hayırlı olsun yeni tüfeğin, sen gel yeter buluruz bir formül. Saygılar

• erdem abi bende varım ama scoba tüp pompa yok tüfeği yeni aldım daha denemedim bile mutlaka geleceğim

gel, Tarık ayıp ettin ...

1. Kamuran
    2. Mehmet
    3. Hüseyin
    4. Levent
    5. Erdem
    6. Tarık
    7. ...

yok mu arttıran ???

yarışma ayakta olunca tırstı millet galiba ;rofl.;;şrofls;.

.

ankarateam.png

• Ben gelmek isterdim, hatta silüet yarışmalarında iddalıyım da, ama sınavlar gümbür gümbür geliyo. Size bol eğlenceler. :thumbup:

Mustafa bizde okuduk, haftasonu sınav olmaz. haftaiçi sıkı çalışıp haftasonunu boşa çıkarsaydın ...

.

ankarateam.png

• Mustafa geleceğin 3 saat kardeşim gelde uçur hedefleri, hem sınavlara stressiz girmiş olursun.

A-TAKIMI

• Bende gelmek istiyorum.hazır cumartesi tatil. :) levent abi yarın seni arıycam.ben orayı bilmiyorum.yarın konuşalım ortak biyer ayarlayalım.bende geleyim abim.

AA s510 carbine .22 ( Audrius regülatör ) BSA 8-32*44ao

AB Rh (-)

• Bir terslik olmazsa misafir olarak bende aranızda olmaya çalışacağım.

>>Gamo CFX<<

• erdem abi bende varım ama scoba tüp pompa yok tüfeği yeni aldım daha denemedim bile mutlaka geleceğim

Tarık Hayırlı olsun, Güle güle kullan ...Silah olarak,ne aldın ?

29 Ekim Kutlama Törenleri,, Deprem acısı sebebi ile Tüm Yurtta iptal edilmiş..
    Cumhuriyet Bayramı kutlamaları iptal edilince, Asker Yemin Töreni için Samsuna gitme Planını, Pazar gününe erteledim..Bir aksilik olmaz ise,Cumartesi günü Bende buluşmaya katılırım ..
    "Bu millet cumhuriyeti en acılı günlerinde ilan edip, en yoksun günlerinde kutlamıştır." inşallah seneye coşku ile kutlarız.

A Takımı Üyesi

• Arkadaşlar;

Ankara Team'in bir dahaki buluşması ne zaman? 29 Ekim buluşmanıza yetişmez ama bir dahaki buluşmayı 3-4 gün evvelden haber verirseniz size kayısı kokteyli yollayacağız. Bu arada Walter Kardeşim, tüfeğin hayırlı olsun.

İmza : Malatya Team ( Şimdilik İki Kişi)