webley raider pcp

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • öncelikle selamlar webley raider pcp aldım ilk dolumda yaklaşık 50 pellet attım sorunsuz ama forumdaki yazılardan kalite kontrol falan canımı sıktı bundan sonra bi sorun çıkarmı şahsen bi havalı silah yüzünden ölmeyi istemem ?( saygılar

• öncelikle selamlar webley raider pcp aldım ilk dolumda yaklaşık 50 pellet attım sorunsuz ama forumdaki yazılardan kalite kontrol falan canımı sıktı bundan sonra bi sorun çıkarmı şahsen bi havalı silah yüzünden ölmeyi istemem ?( saygılar

bence bu tip bir sıkıntı olucağını tahmin etmiyorum.
    tüpün kalınlığının yeterli olduğunu düşünüyorum.
    tabi ben Türk Standartları Enstitüsü felan değilim ama Hatsan ı da öyle uyduruk firmalarla karıştırmamak lazım.Neticede oldukça ciddi bir tesis var ellerinde.Ha satış ve stratejik politikaları belki tam istediğimiz gibi olmayabilir ama Hatsan da öyle tutup mantar tabancası yapan bir atölye değil.Ben bu silaha kendime göre güveniyorum.Bu konuda daha bilgili olan üstadlarımız bu konuda hem beni hem sizi aydınlatacaklardır.

• bende öyle düşündüm ama fatih abi forumda yazılanlar çok kafamı karıştırdı tüpün kalın olduğunu biliyorum hiç sorunda yapmadı ama bu işinde şakası olmaz saolasın

• Official Post

Sınırları zorlamadıktan sonra bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum,her sistemin bir direnç sınırı var,bu silahın tüpü 200 bar kullanım basınçlı imiş,ben size 180 bar basın ve kullanın,içinizde rahat etsin derim,bir arkadaşımız ben 220 bar bastım birşey olmadı diyebilir,onda olmaz sizde olur,bu tür sınırları zorlamak,raiderde de,Ar6 da da ,AirArms da da ,Hw100 dede FX de de olabilir,Talimatlara uyunuz.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• +1 talimatlara titizlikle uyalım önce güvenlik.
    benim incelemelerim sonucu bu tip basınçlı tüplerde karpuz gibi yarılmalar beklenmez .öncelikle mekanik deformasyon başlar tüpün merkezinden şişme ölçü değişikliği başlar(balon gibi) ölçüleri değişen tüpün bağlantı yerlerinden oringlerin deformasyonu ile kaçaklar başlar böylece infilak açığa çıkmadan tüp yaş ve tehlikesiz bir şekilde boşalır.silahı tasarlayan mühendis kullanıcı hatalarını tüp dolu iken sökülmeye çalışılmasının sonucunu dahi düşünmeli malum silah monometre siz üzücü bir kazaya sebebiyet vermeden tedbir almalıdır.gerçi monometre nin bozuması halindede boş görüleceğinden aynı durum söz konusu olabilir.çoğunlukla kazalar montaj hatalarından silah söküm takım sırasında olur .bir diğer kaza şekli tüpe yanıcı yada yakcı patlayıcı gaz yükleme yüzünden olur,bu yüzden ben pcp lere habaş tan azot dolduruyorum .tüfeğin pnomatik kısımlarını bu işe özel yanmaz yağ ile yağlıyorum. bilginize kazasız belasız keyifli atışlar
    saygılarımla

• saolasın ilker abi benim anlamadığım tek nokta şu hatsan gibi teknolojik anlamda olanaklara sahip bi fabrikanın neden daha kaliteli silahlar üretmediği ve bizimde bu silahları yerli üretim diyerek severek ve istiyerek kullanamadığımız hep yurt dışındaki tüfeklere iç çekmemiz?

• çin faktörü bütün üreticilerin kara kabusu ,golabal dünyada yıkıcı rekabetten firmalar taviz vermek zorunda kalıyorlar .malum iç piyasamız da da hacim pek fazla değil .gözlemlediğimiz kadarı ile hatsanda yavaşta olsa kalite yönünden iyi gelişmeler oldu yeni çıkan silahlarda ki namlu kaliteleri bence gayet güzel dahada iyi olacağına şuphe yok .bitane cik hatsan ımız var gevşemesin diye dünya lideri bile olsa eleştirmekten geri durmayacağımıza emin olabilirsiniz keyifli atışlar

• tabiki neredeyse hepimizin bir hatsan tüfeği olmuştur iyi veya kötü birçok anılarımız ama biz burda hatsanı eleştirirken gördüğümüz kusurları söylüyor ve bunların düzeltilmesini bekliyoruz amacımız hatsan gibi yerli üretimin kalbi sayılabilecek bir firmayı kötülemek değil daha iyi işler yapmasını beklemek bu çinliler zaten ayrı bi konu ama çinliler olmasada bu hobinin önüne geçmek isteyen bir sürü şahıs var Saygılar..

• Osmanlıda da böle kapitülasyonlar ve değişiklikler olmuştur.Mesela lale,patrona halil ayaklanamsı devri v.s.
    hatsanda da 2 devir var.Hani milattan önce ve milattan sonra gibi . HATSAN = webleyden önce /vede/ webleyden sonra die düşünüyorum.

Hatsana başarılarının devamını dilerim.