2 Mart 2008 Pazar

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Pazar sürpriz bi buluşma imkanımız oldu.

Birkaç fotoğraf çekmiştim ekliyeyim dedim

Saygılar

Bu arada Çorlu team den Polat abi ve Fatih pcp lerde tüp sorununu çözdü ;rofl.; :thumbup:
    Videolarda var ama bilgisayarım problem çıkardı onunla uğraşıyorum
    şimdilik resimler ile idare edelim en kısa zamanda ekliyeceğim

Polat abi Lüleburgazdan Selçuk beye ve Tekirdağ'dan tekniköğretmen e ulaşamamış(Polat abi detaylı bilgi verir sanırım)
    [Resim Engellendi: http://img222.imageshack.us/img222/1991/87622263wg4.jpg
    [Resim Engellendi: http://img222.imageshack.us/img222/562/46937409lq8.jpg
    [Resim Engellendi: http://img222.imageshack.us/img222/923/24718221ps8.jpg]

Gamo CFX Royal 5.5 Tasko 3-9x56

HATSAN AT44WX-10 .22

marmarateam.png

• Ultimate solutions with corlu team featuring "Polat Abi"(harbi star bi abiymiş çizmeler kot mont bere ve o karizmatik ciddiyet, ne varsa bu yıllanmış şahsiyetlerde var ağırlıkla bkz.Ülkü abi bkz. Polat abi herhangi bir hollywood starından farkları yok ve bilgi ve dinamizmde hayret verici,ilginç)olmuş bu.Çok güzel çok hoşuma gitti.Devam pliiz.

Not:Corlu team son çözümler ve "Polat abiyi" sunar(ingilizce kısım)

• Valla şahane kareler buluşma resimleri görmek cok mutlu ediyor beni.Silahlarda ownersclub taki resimlere bakıyomuş gibi oldu avrupayı aratmıyor ne mutlu bize.buluşmaların devamını dilerim.

• Hakketten ne şahane bir gündü anlatamam
    Bayağı bir rüzgar vardı ama rüzgar Polat Abi yi durduramadı izlemenizi isterdim.
    Ben daha bu kadar silahıyla bütünleşen ve hakim olan birini görmedim desem yalan olmaz

Birde bizim Çorlu Team olarak geliştirdiğimiz bir taktik var ki atışların keyfi inanın X4 X5 kat artıyor.
    İzah edeyim hemen ;

Önce geniş bir arziye çember şeklinde hedeflerimizi yerleştiriyoruz.Hedefler her şey olabiliyor. Sonra sağdan başlayıp sıra ile atışlarımızı aynı hedef üzerinde disiplinli bir şekilde vurmaya başlıyoruz.Önce Polat Abi Sonra Hüsnü Abi sonra ben bu sırayla tur atıyoruz.Mesela şişenin önce kapağını sonra boğazını sırayla vuruyoruz.Birimiz atılş yaparken diğerleride onun atışını naklen dürbünle izliyoruz son derece keyfli oluyor.,
    Hedefler bitince bir turda kalan parçalara bana göre mükemmel bir stil .Çünkü belli bir disiplinde atış yapmak çok keyfli.Hem kendi atışından keyf alırken diğer arkadaşların atışını izlemekte bambaşka bir keyf veriyor insana

• tebrikler valla yalnız birkaç şey dikkatimi çekti, yanılıyorsam düzeltin:

1. Fatih senin silah S kundak değilmi? oradaki T kundak kimin silahı?
    2. Silahlar tüpe bağlı atış yapıyorsunuz 8| yoksa? yoksa?
    3. Fotoğraf makinası dijital değilmi? niye bol bol çekmediniz :rolleyes:

ahh şu büyük Türkiye buluşmasını bir ayarlasak :thumbup:

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Ultimate solutions with corlu team featuring "Polat Abi"(harbi star bi abiymiş çizmeler kot mont bere ve o karizmatik ciddiyet, ne varsa bu yıllanmış şahsiyetlerde var ağırlıkla bkz.Ülkü abi bkz. Polat abi herhangi bir hollywood starından farkları yok ve bilgi ve dinamizmde hayret verici,ilginç)olmuş bu.Çok güzel çok hoşuma gitti.Devam pliiz.

Not:Corlu team son çözümler ve "Polat abiyi" sunar(ingilizce kısım)

HCrispy arkadaşıma övgülerinden dolayı teşekkürler. Yaşlandık ama ihtiyarlamadık diye idare ediyoruz işte.... g;$i
    Ankara Team'inden geri kalmamaya çalışıyoruz bizler de..
    Esasında geçtiğimiz Pazar günü daha geniş bir grubu Çorlu'da toplamak idi niyetim. Ancak devamlı izlediğim hava raporu Pazar için sağanak yağmur verince vazgeçtim.
    Pazar sabahı yerde sadece hafif bir yağmur vardı: ama rüzgar bayağı sert idi. Çok kısa süreli bildirimle ancak Çorlu içindeki arkadaşlarıma ulaşabildim. Selçuk arkadaşımın numarası, benim telefonumdaki bir "azizlik" nedeniyle kaybolmuştu: kendisine ulaşamadım. Tekirdağdaki arkadaşlarımızdan bende numarası olan sadece Teknik Öğretmen idi. Onun telefonu da kapalı idi.
    Netice itibariyle Exador, Elomen ve ben atış yapabildik.
    Gayet sert esen rüzgara rağmen oldukça güzel atışlar yaptık.
    Bu arada Exador'un doğrudan scubadan ikmal formülünü bir ara ben de uyguladım. Ancak benim hortum daha kısa olduğundan tripodumu yükseltemedim ve fotolardan görüleceği gibi, oldukça kambur bir pozisyonda atış yaptım.
    Burada yazmadan geçmek istemiyorum: lütfen övünmek gibi almayın ama AA410 gerçekten mükemmel bir silah. Sert rüzgara, yamuk pozisyonuma, yorulan koluma rağmen 50 metreden soda şişelerinin boyun kısmını fena sayılmayacak bir yüzde ile vurdum. Hatta bir atışta aynı mesafedeki bir kola şişesi kapağını bile hacamatladım.
    Kullana kullana insanın silaha alıştığı bir gerçek. Ama bu kadar isabetliliği benim gibi bu işe 60'ından sonra başlamış birinin kaydetmesi pek nişancılıkla veya kabiliyetle açıklanamaz gibime geliyor. Silah sanki kendisi hedefe kilitleniyor mubarek.
    Atışımız sırasında mutad devriye görevini yapan bir polis otosu da yanımıza geldi. İki memur çıkıp yaklaştılar ve şaka yollu "yanu bunlar Kanasla atış yapıyorlar" diye takıldılar. Latifelerini cevaplayıp, gerekli bilgileri kısaca verip muhabbeti azıcık koyulaştırdıktan sonra onları da heveslendilrmiş olacağız ki birkaç atış yapmaya kalktılar. Zaten silahlara bakınca içlerinin gittiği yüzlerinden belli oluyor. (Sonuç berbat tabiii). Herhangi bir sorun olmadan ziyaretleri tamamlandı.
    Exador'un açıkladığı gibi, yanyana dikilen hedeflere sırayla atış gerçekten bayağı zevkli: hele aynı şişeyi yukardan başlayıp aşağıya doğru traşlaya traşlaya inmek var ki, doyum olmuyor. Bazen istemeden şişeyi alttan vurup dağıtıyoruz ve istemeden "tühh bee" sesleri yükseliyor.
    Uzatmayayım, gerçekten güzel bir gündü.
    Daha geniş bir katılımla hep beraber tekrarlamak ümidi ile, hepinize selam sevgiler.

S&W 686-6

Erdem valla bravo dikkatine: kimde ne varsa en sağlıklı envanteri sen tutuyorsun.....
    Büyük buluşmayı hepimiz 44 gözle :!: :!: bekliyoruz.

S&W 686-6

• Bayağı bir rüzgar vardı ama rüzgar Polat Abi yi durduramadı izlemenizi isterdim.
    Ben daha bu kadar silahıyla bütünleşen ve hakim olan birini görmedim desem yalan olmaz

Fatih kardeşim, sana da övgün için teşekkürler.
    Yukarda da yazdığım gibi esasında benden çok silah daha marifetli.
    Bir de ben devamlı aynı pelleti kullandığım için huyunu suyunu iyice öğrendim. Öte yandan atış yaptığımız mesafe de hep sabit kalıyor: yani farklı mesafelere peşpeşe atış yapmıyoruz (field targer misali). O zaman insan rahatlıkla neden ıskaladığının analizini yapabiliyor ve bir sonraki atışını ona göre düzeltebiliyor. Malum PCP'lerin (bence) en önemli özelliği pelletin gidiş yolunu izleyebilmeniz. Dürbünden bakınca sağa mı sola mı nereye saptı gayet iyi görülebiliyor.

S&W 686-6

• resimler şahane ,atıcılar şahane yakmışsınız ortalığı .bence resimleri gören hanımlar karizma ve cazibenize kapılıp taraftar kitlesi bile oluştururlar nazardeğmesin saygılarımla

• Rica ederim Polat bey gördüklerimden hissettiklerimi yazdım.Ayrıca Tüfek için söylediklerinize de katılıyorum bu tüfek kullanıcılarına güven ve gurur veren imalat harikalarından bence de(zaten İngilizler bu konuda-özellikle av silahlarında-ayrıcalıklı bir yere sahip)Satmayın bence onu FX gelince.O klasisizm hissini FX vermiyecektir çok kaliteli olduğu halde.

• Erdem valla bravo dikkatine: kimde ne varsa en sağlıklı envanteri sen tutuyorsun.....
    Büyük buluşmayı hepimiz 44 gözle :!: :!: bekliyoruz.

Polat abi exador'un imzasında yazıyor zaten "S" olduğu, "T" kundak cevizin damarlarınıda tanır gibiyim ;)

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Rica ederim Polat bey gördüklerimden hissettiklerimi yazdım.Ayrıca Tüfek için söylediklerinize de katılıyorum bu tüfek kullanıcılarına güven ve gurur veren imalat harikalarından bence de(zaten İngilizler bu konuda-özellikle av silahlarında-ayrıcalıklı bir yere sahip)Satmayın bence onu FX gelince.O klasisizm hissini FX vermiyecektir çok kaliteli olduğu halde.

Bey yerine ağabey (belki de amca) daha uygun olacak..
    Silaha gelince, söylediklerinize tamamen katılıyorum: O kadar alıştım ki FX gelince ne yapacağıma karar veremedim. Daha önce de yazmıştım ya: önceleri PCP'ye çabuk alışamamıştım yaylıdan sonra. Hatta ciddi ciddi satmayı bile düşündüm. Hava dolumu başlangıçta biraz problemli gibi gelmişti ama sonra o kadar alıştım ki. Gladiator'un geniş tüp hacmi de benim için avantajlı olmaktan çıktı: nasıl olsa 12 litrelik tüpü doğrudan bağlamak bile mümkün. Ne de olsa tüfek sırtımda ormanda dolanmayacağım. Sonunda hepimiz biryerlere destek yapıyoruz atışta.
    Estetik açısından da FX neredeyse sıfır çeker... görünüşü modern ama henüz sıcak gelmiyor bana. Daha ziyade savaş silahı gibi.
    AA haliyle karizmatik: 56 model Chevrolet gibi (sizler bilmeyebilirsiniz...).
    Bakalım FX'i elime alayım eğer isabetlilik bakımından altta kalmıyorsa ve bana "sıcak" gelirse istemeden de olsa AA yolcu olacak. 2 silaha gerek duymayacağım.
    Bir bakarsınız taze bir Gladiator da satışa çıkabilir. Ne de olsa hayat sürprizlerle dolu.
    Selam sevgilerle.

S&W 686-6

• Gercekten harika resimler ,hani hic türkçe bilmeyen biri bu resimleri görse usta-çırak eğitimi gibi algılar .Abicim atış yapmaktan tabanların şişmiş botun fermuarını açmışsın :whistling:

2. Silahlar tüpe bağlı atış yapıyorsunuz 8| yoksa? yoksa?
    3. Fotoğraf makinası dijital değilmi? niye bol bol çekmediniz :rolleyes:

Erdem abi aynen gördüğün gibi direk tüpe bağlıyorum silahı.Bendeki hortum bir metre kadar. Öyle rahat oluyorlki anlatamam.Kundağıda İlker Abiyle takas yaptık.

• Official Post

Polat abi kesinlikle mükemmel görüntüler vermişiniz,belliki çok güzel bir buluşma olmuş,umarım çok yakında "Marmara Team" takımı ve şimdilik açık sene sonuna kapalı poligonda sizleri görmek güzel olacak. ½bay£bay`;

[Resim Engellendi: http://img222.imageshack.us/img222/1991/87622263wg4.jpg]

• Gercekten harika resimler ,hani hic türkçe bilmeyen biri bu resimleri görse usta-çırak eğitimi gibi algılar .Abicim atış yapmaktan tabanların şişmiş botun fermuarını açmışsın :whistling:

Hocam resmi büyüt ve dikkatli bak: esasında sol ayağıma gölge düştüğü için öyle gözüküyor. Fermuar açık değil.
    Usta'lığa gelince "estağfirullah" demeden edemeyeceğim. Usta'lık bizden çok uzaklarda. Hani 30 yıl önce başlamış olsaydık belki ama....
    Ama keyifle atış yaptığım bir gerçek. Geç de olsa bu trene binmekle mutluyum.
    Sevgiler.

S&W 686-6

• Polat abi kesinlikle mükemmel görüntüler vermişiniz,belliki çok güzel bir buluşma olmuş,umarım çok yakında "Marmara Team" takımı ve şimdilik açık sene sonuna kapalı poligonda sizleri görmek güzel olacak. ½bay£bay`;

Mustafa Kardeşim sağolasın; açık havada atış yapmak çok çok zevkli oluyor doğrusu. Yağmur veya kar zemini çamurlaştırmadıkça (rüzgar bile olsa) açık mekanlar benim hep tercihim. Şansımıza bizim buralar bu bakımdan çok şanslı: yakın civarımızda çok uygun yerler var şimdilik.
    Kapalı poligon da özellikle kış sezonunda çok faydalı olacak.
    Her hal ve karda tüm faaliyetlerimize katılmayı ve mümkün olduğu kadar aksatmamayı öngörüyorum. Güzelliği tüm arkadaşlarla paylaşmak üzere.....

S&W 686-6

• Gençlere çok güzel örnek oluyorsunuz Polat abi. Resimler de çok güzel çıkmış. Benim de modifiyeden sonra uzun hortum bulup doğrudan tüfeğe bağlamam gerekiyor tüpü :) ne yazıkki tüp ortak olduğundan şimdilik bu fantezi olarak kalacak #hims

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776