PCP leri doldurmak

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Benjamin marauder pistol marka bir pcp yi bu forumdan aldım biriki gün içinde elime geçecek, ancak daha önce pcp ler hakkında pek bir deneyimim olmadığı için bazı mereklarım var, mesela bu silahın tank hacminin 65 cc olduğu yazıyor, 300 bar 6 lt hacimli bir scuba tüp ile bu silahı örneğin 230 bar basınçta kaç defa doldurabilirm yada stabnadrt pcp pompası ile 230 bar basınçta tam doldurmak için kaç defa pompa basmam gerekir, birde scuba tüp aldım diyelim bunu nerede doldurtabilirim, sanayide olur galiba, yada internet üzerinden kargo ile gönderip doldurtabileceğimiz bir yer varmı acaba?

Walther cp99
    Daisy 008

• o silah bildiğim kadarıyla 200bar dolduruluyor. PCP ler ve scuba tüpler yanlış kullanıldığında çok tehlikelidir.
    Diğer sorularınızla ilgili forumda birçok yazı var, onları araştırıp okuyun.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• 260 bar a kadar doldurulduğunu okumuştum, zaten şuan inceleme aşamasındayım, doldurmaya ve kullanmaya başlamadan önce iyice araştıracağım, tşk...

Walther cp99
    Daisy 008

• Benjamin marauder pistol marka bir pcp yi bu forumdan aldım biriki gün içinde elime geçecek, ancak daha önce pcp ler hakkında pek bir deneyimim olmadığı için bazı mereklarım var, mesela bu silahın tank hacminin 65 cc olduğu yazıyor, 300 bar 6 lt hacimli bir scuba tüp ile bu silahı örneğin 230 bar basınçta kaç defa doldurabilirm yada stabnadrt pcp pompası ile 230 bar basınçta tam doldurmak için kaç defa pompa basmam gerekir, birde scuba tüp aldım diyelim bunu nerede doldurtabilirim, sanayide olur galiba, yada internet üzerinden kargo ile gönderip doldurtabileceğimiz bir yer varmı acaba?

Öncelikle yeni pcp niz hayırlı olsun. 65cc tüp, 230 bar basınç/ 300bar, 6lt tüp ile ortalama 40-42 kez tam dolum yaparsınız yani her seferinde tam 230 bar basmış olursunuz ki bu basınç gereksiz fazla olur. Tavsiyem iyi bir atış eyrisi için her dolum da max 190bar basmanız olacaktır. Bu da ortalama dolum sayınızı muhtemel 50-55 e çıkarır. Yani 50-55 arası herseferinde max 190 bar basınç imkanı verir. Daha sonra da sırasıyla 185,180,175,170....... şeklinde bir miktar daha dolum yapma imkanı verir. Pompa konusunda kullanmadığım için bir fikrim yok. Scuba tüpünüzü şayet 300 bar düşünüyorsanız bulunduğunuz il içerisinde varsa dalış okulları doldurur, hayır yok serseniz tavsiyem tüpü almadan önce bunu araştırmanızdır. 200 barlık tüpleri dolduran yerler bulma şansınız daha yüksektir lakin 300 barlık tüp kadar çok dolum imkanı vermez. Kargo ile gönderme işi çok mantıklı gelmedi gitti geldi derken kargo parası çok tutar, birde dolum parası vereceksiniz vs vs ... Saygılar

• açıklama için sağolun... bu makinenin tankı biraz küçük olduğundan pompa ile doldurmak uzun sürmüyormuş, birkaç arkadaş pompa önerdi, bakalım hayırlısı artık...

Walther cp99
    Daisy 008

• Pompa ile 10 dakika bile uğraşmazsınız doldurmaya. Hem de spor olur :thumbup:

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Hill marka pompa aldım ancak 1400 psi nin üstünde dolum yapamıyorum, pompayı basıyorum ama okadar sertleşiyor ki, birsüre somra pompayı ne ileri nede geri bastırmak imkansız hale geliyor, youtube de adam 70 kez rahatlıkla basıyor, sorun ne anlamadım... bu normal mi?

Walther cp99
    Daisy 008

• Hill marka pompa aldım ancak 1400 psi nin üstünde dolum yapamıyorum, pompayı basıyorum ama okadar sertleşiyor ki, birsüre somra pompayı ne ileri nede geri bastırmak imkansız hale geliyor, youtube de adam 70 kez rahatlıkla basıyor, sorun ne anlamadım... bu normal mi?

hayırlı olsun
    pompa belirli bir noktadan sonra sertleşir bu normal,vücut agırlıgınızı kullanmanızı tavsiye ederim (yani pompa kolunu göbek altı kasık civarına dayayıp dirseklerinizi kırmadan dizlerinizi kırarak hem kol hem gövde ile bastırararak çömelip kalkın,önemli bir noktada pompayı sonuna kadar basın ve sonuna kadar yukarı çekin,son birkaç cm de hava basar genelde) :thumbup:

Bu pcp bağımlılık yapıyo kardeşim :love:

• sorun zaten pompayı ilk 10-15 basımdan sonra hiçbir şekilde yukarı ve aşağı çekememek, artı olarak pompanın basınç göstergesinin de hareket etmediğini farkettik, anlaşılan pompa arızalı, izlediğim tüm youtube videolarında da bu tazr bir durum yok, bir arkadaşa da telefonla sorduğumda bu şekilde olmaması gerektiğini söyledi, pompayı aldığım arkadaşla görüşüp bir çaresine bakacağız artık...

Walther cp99
    Daisy 008