Fx Glad onden hava kacirma

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Degerli Arkadaslar,

Gladyatoru doldururken sanirim havayi biraz fazla actim ve ani doldurdum,daha sonra ucu cektigimde tufektek doum yerinden hava kacirdigini fark ettim. 10 dakadada bosaldi. 2 gundur yatagunu ariyorum ancak telefonu acan yok, Servise goturmek istemistim. Ne yapmam konusunda yardimciolabilirseniz cok sevinirim. On silindir dolum yerinden hava kacirmakta.

Saygilarimla.

• Tekrar doldurmayı denediniz mi, valf takılı kalmış olabilir.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Aynı sorun bende de olmuştu tekrar doldurunca geçmişti durum.

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• Ayni sorun benim T12 de var. Birkaç dolum idare etti ama son dolumda tamamen hava kaçırmaya başladı.2008 de almıştım sanıyorum dolum valfindeki conta miyadını doldurdu.Tüpü tamamen söküp conta değiştirmeden sorun çözülmeyecek gibi görünüyor.

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam

• dolum yerindeki valf oringk ini değişirseniz sorun çozulecektir,saygılar.

• Eskiden sahip olduğum T12 de yaşadığım bir durumdu, giderilmesi çok kolay. Tüpün önünü sökün küçük bir oring var oringi değiştirin işlem tamam.

A-TAKIMI

• Dün tüpü komple söktüm dolum valfinin uç kısmında oring olduğunu zannediyordum fakat sızdırmazlığı sağlayan pirinç koninin etrafında oring yok onun yerine çok sert bir malzeme var yani o malzemenin oringle ilgisi yok.Acaba zamanla sertleşmiş olabilirmi.Sonuçta parçaları temizleyip tekrar topladım ama sonuç alamadım hala hava kaçırıyor.

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam

• Kemal hocam tespitiniz dogru, oringiniz sertlesmistir, T12 kullandigim zamanlarda benim basima geldi , uygun bir oring probleminizi cozecektir.

A-TAKIMI

• aynı sorun benim FX Glad. ta da var. nasıl olsa daha yaza var diye bekleyeyim diyordum.

ben de söktüm baktım, tam oringe benzemiyor.
    bir tarafı oring gibi, diğer tarafı düz veya basınçtan bu hale gelmiş.

oringi temin edebilecek arkadaş olursa,
    fazladan 2 tane alıp ücreti karşılığında bana da gönderebilirse sevinirim. pm den görüşürüz.

ilgilenen arkadaşlar için şimdiden teşekkürler.

* FX Gladiator DA + Nikko Stirling Platinium Nighteater 30 (10-50x60FT)

• Levent Hocam az evvel T12 parça şemasına baktım parça no27: (O-ring 2,5 x 1,5 NBR90) gerçekten oringmiş.Ama bu derece sertleşmesi inanılır gibi değil.Selamlar.

Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam

• Cumartesi günü sanayiden temin etmeye çalışıcam.Gelişmeleri paylaşırız iş görürse oringleride..

Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam

• Bu gün aynı sorunu ben de yaşadım. dolum sonrasında içindeki hava yavaş yavaş boşaldı, tamamen bitti. Şimdi pompalıyorum ama dolmuyor. Ne yapmam lazım?

• Degerli arkadaslar,

Dun aksam Gladin bakmini yaptirmak uzere Yataguna, Ustat Mustafa Serdar beye ziyarete gittim, sagolsun cok guzel ilgilendi. İlk once giris valfi sokup, yeniledi, ve doldurdu, bakti yine kaciriyor, bu sefer On tupu komple soktu, ve tupun icinden zor bir yerden biraz buyukce bir o ringi cikardi oring olmus bir kaya, yenisini takti, yumasakca bir o ring, 200 barida basti, ben dogru evin yolunu tuttum, fakat yaklasik 10 saat sonra baktimki 100 bara dusmus. Benim makinanin oringleri daha once hic degismemis orjinal oringler cikti. Sanirim bu seferde arkadan kaciriyor. Pazartesi arka tupu sokup gonderecegim. Simdi arkadalar bugun forumu takip eden arkadasimizla gorustum, glad onden hava kacirdigi icin aa 510 almaya karar vermis. Simdi benim makina 2 belki 3 yildir ringler degismemis ben ringler degisince hic bir sikinti cikarmadan yola devam edecegini dusunuyorum. Sumatradan passat sa sonra bu mercedes gibi geldi bana.100 metreden gazoz kapagini vurmak cok keyf verici. İllada gladyator diyorum :)

Saygilar sevgiler