Dampa İle Tek Parça Ayak Aynımı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Dampa ayakta keçe varmış, böylelikle dürbüne zarar minimuma iniyormuş. Ben tek parça ayak kullanıyorum ve üzerinde kaymayı önleyici vidalı çivisi olduğu için kaymada yapmıyor.
    Ama bu dampa ayak hakkındaki fikrim: bence sadece lafta kalıyor. Sistemde bulunan keçenin olup olmamasının büyük fark yaratacağını sanmıyorum; sadece elli liralık fark yaratıyor:)

Ali ihan okutkan
    Hatsan Mod 99 Limited Edition
    3-12x44 Mildot Optima
    Zoraki HP-01 Ultra 4.5mm

• Dürbünü tutan parçanın keçe haricinde kauçuk orinkler sayesinde ayrı bir darbe emiciliği vardır. özellikle havalı silahlar da birçok abimizin oldukça pahlı dürbünlerinin parçalandığını okumuştum bence oldukça kaliteli bir dürbün takacaksan bu elli liralık fark değer.

• Benim için bir sorun yok şimdilik, 75 liralık optima dürbün. Bir aydır böyle kullanıyorum. tabii ki bende 500 liralık dürbün almış olsam 50 lira daha fazla verip dampa alırdım:))

Ali ihan okutkan
    3-12x44 Mildot Optima
    Zoraki HP-01 Ultra 4.5mm

• 1-2 Haftaya kadar inşallah mod 125 snıper sıfır alacagım.
    Tek parca ayak alacagım ama dürbün 22mm ise 33 alacagım araya şamrel koyup güzelce takacagım .
    Benim düşüncem böylece dürbüne giden hasar minimum :D

Namlusu olan herşey tehlikelidir.
    Silahla şaka olmaz.

• 22- 33 derken 22mm benim bildiğim ayak genişliğidir ve buraya şamrel konulmaz bir ikincisi 33mm diye bir ayak yok yada ben görmedim siz sanırım 25 mm ve 30mm ile karıştırdınız şayet öyle olsa bile yarım santimlik bir şamrel çok kaçar olmaz 25mmye şamrelde sarsanız yine 25 mmye olur

• 22- 33 derken 22mm benim bildiğim ayak genişliğidir ve buraya şamrel konulmaz bir ikincisi 33mm diye bir ayak yok yada ben görmedim siz sanırım 25 mm ve 30mm ile karıştırdınız şayet öyle olsa bile yarım santimlik bir şamrel çok kaçar olmaz 25mmye şamrelde sarsanız yine 25 mmye olur

MM leri kafadan attım söylemek istedigim tek parcaya dürbün takılıyor ya .
    Yani dürbünün takıldıgı alan biraz geniş olacak.
    dürbünede şamrel yada hortum takacam .

Silahla şaka olmaz.

Mft'nin söylemek istediğin dürbün boğaz çapı olarak 25 mm ile 30 mm var siz 25 mm lik dürbününüze 30 mm ayak alırsanız çok geniş olur o boşluğu şambrel ile dolduramazsınız.
    Zaten 25 mm dürbüne 25 mm ayak aldığınızda şambrel sarmak için yine mesafe olacak :thumbup:

• Mft'nin söylemek istediğin dürbün boğaz çapı olarak 25 mm ile 30 mm var siz 25 mm lik dürbününüze 30 mm ayak alırsanız çok geniş olur o boşluğu şambrel ile dolduramazsınız.
    Zaten 25 mm dürbüne 25 mm ayak aldığınızda şambrel sarmak için yine mesafe olacak :thumbup:

Evet benim dedigimde bogaz capı ama ayagada şamrel koyabilirim :D fark etmez ikiside azda olsa iş görür eminim.İlk geldiginde denerim olmazsa uyan birşeyler bulup şamrel takmak şart

Silahla şaka olmaz.

• En güzeli dürbünü bir elde tüfeği diğer elde tutmak şambrele falan ihtiyaç kalmaz böylece 8o

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• En güzeli dürbünü bir elde tüfeği diğer elde tutmak şambrele falan ihtiyaç kalmaz böylece 8o

;lol;

AA s510 carbine .22 ( Audrius regülatör ) BSA 8-32*44ao

AB Rh (-)

Süperdi abi ;şrofls;.

Ali ihan okutkan
    3-12x44 Mildot Optima
    Zoraki HP-01 Ultra 4.5mm

:D;d;x;.z

Şamreli iyice sıkıştırınca birşey olacagını sanmam öyle birşey olursa tüfeqi kaldırır duvara calarım :)

Silahla şaka olmaz.

• :D hurda tüfek ne işe yarayacak ki .
    Bizim tek kırma vardı bi ara calısmadı diye yere vurdum dipcik kısmı kırıldı :) köyde yatıyor.

Silahla şaka olmaz.

• namlusu falan yarar illaki bir işe bir ara görmüştüm hurda tüfek arayanlar vardı forumda şaka bir yana dürbün için normal ayak alın bir kat şamrel sarın zaten uyar çokda güzel tutar öbür türlü dürbün yerletirilmesi itibariyle yamuk olur ve bu yamukluğu clicklerle kapamazsınız

• namlusu falan yarar illaki bir işe bir ara görmüştüm hurda tüfek arayanlar vardı forumda şaka bir yana dürbün için normal ayak alın bir kat şamrel sarın zaten uyar çokda güzel tutar öbür türlü dürbün yerletirilmesi itibariyle yamuk olur ve bu yamukluğu clicklerle kapamazsınız

Haklısınız tüfekle gelen ayagı denerim olmazsa tek parca alırım araya biraz şamrel koyarsam yeter .
    Sanırım tüfekle gelen tek parca olmuyor .
    Aldıktan sonra bunları kolay ayarlarim insallah.

Silahla şaka olmaz.

• Dampa ayakta keçe veya oring yok.Kızak üst üste iki parçadan oluşuyor. Arasına lastik dökülüp mesafe korunarak yine lastik perçinle iki kızak birbirine tutturulmuş.Monte ettikten sonra ne yöne ittirirseniz rahat esneyip aynı yerine geliyor. Şamreli kızağa takamazsınız sıktığınızda ayak kesecektir.Dürbün borusuna takıp sıkınca emin olun esnemiyecektir.Elle tutmayı denemedim :) Güçlü yaylılarda ayar ve dürbün kesin bozulacaktır. Ucuzda olsa dürbün yenilemek ve sıfırlama bozulması yerine dampa ayak mantıklı diye düşünüyorum.Yemin ederim ben dampa ayak ithalatçısı değilim ^^

• Abi yemin etmene gerek yok :D inandim . ben gelince bi denerim olmazsa dampa ayak mecbur alırım.

Silahla şaka olmaz.