4.5 mm olma kaydı ile bu 2 model arasında kaldım mod55 mi yoksa mod60?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar geçici olarak kendime bir tane 4.5mm havalı tüfek alma isdeğim duydu ve bundan dolayı fazla para vermek istemiyorum nedeni ne gelince mustafa abinin getirteceği bam marka havalı tüfekden bir adet alcan kısmetse..şimdi ben bu 2 model arasında kaldım mod55 mi yoksa mod60 mı? bu arada ben bu mod55 kısa da olsa kullanma fırsatım oldu gezi ve arpacığının işciliği önemli deyil dürbün takacağımdan..beni tedirgin eden tek şey tetiğin sert olması ve plastik yapım olması acaba tetiğin kırılma olasılığı ne oranda olabilir?

• Official Post

.177 (4,5mm) de Webley Xocet yada Longbow tavsiyem

• mustafa abi bahseddiğin her 2 tüfeğin çıkış hızı nedir acaba? mod55 yada mod60 şa karşılatırırsak güç bakımından?

• Official Post

4,5mm bir pistonlu silah da yüksek güç her zaman istikrara negatif etki yapar,10 metre - 30 metre gurupman yapabileceğiniz ideal silahlar,özellikle fiyat performans açısından,param çok dersen,HW77 - 97k 4,5mm alırsın,fakat bu tavsiye ettiğim 2 silahında tetikleri 3 farklı ayar sistemine sahip,mükemmel tetik hassasiyeti var.güçleride sanırım 600 - 660 fps civarı.

• abi açıklaman için teşekkür ederim biraz tuzlu geldi skıntı yok hamd olsun lakin ben bu tüfeği benim elamana hediye edeceğim..resimde görülen tek kırma tüfeği abim benim elamana aldığı fiyata satmış...ve bu tüfek bu gün yapdığım deneme atışları sonucunda 11 metreden soda şişesini kıramadı böyle dandik bir tüfek..bende alacağım havalı tüfeği kendi adıma hediye edecğim çocuğa ağzı var dili yok cocuğun...ayrıca şunuda belirtiyim bu tüfek sigara genişliğinde fişek atıyor..(12 lik yada 16 lık tek kırma tüfek deyil yanlış anlaşılmasın)

airgunturk.com/attachment/1824/

• Official Post

Biliyorum bu tüfeği,bende de var,bununla saçma değil de tek kurşun atarsanız fena değil.

• aynen abi ben sizin değiniz gibi tek kurşun atmak daha makul bu tüfek ile.. bende onu tavsiye ettim elamana

• Burdan 4.5 mm konusu açılmışken katresunun getireceği bam B-4 için beklemedeyim. sabit namlu olması ve tamemen duygusal sebepten 1 adet edineceğim kısmetse. bahsedilen hareketli silindir ne gibi fayda getirir? longbow ile bu silah karşılaştırılabilirmi ?

webley patriot 5.5

• benimde ilk tüfegim mod 60 s ti acıkcası kardeş iyi bi tüfekmi denk geldi bilemem ama ts 18 pelletler ile bunda 30m den yaptıgım grupmanı kesinlikle gamo cfx mod 125 ile yapamadım düsün 20m den kola kapagına atıs yapıyordum tabi destekli allaha sükür hic yüzümü kara cıkartmadı ve su andaki havalı tüfek merakımın en 1. sebebi bu tüfektir diyebilirim nam cık hızı 225m/sn acıkcası beni 40m civarında cok fazlasıyla tatmin etti max 60m den ts18 lerle sise kırabiliyordu. ben bu fiyata acıkcası tavsiye ederim 2.kez yayıı degistirdim hala canavar gibi kerata.

saygılar.

1.Webley patriot 22cal.(1.nesil) nikula 6*24-40
    2.Mod 140 22cal. tasco 9*40
    3.Mod 125 22cal.busnell 9*40
    4.mod 60 22 cal.tasco 9*32
    5.kral cfx 17 cal.tasco 9*32

• geçenlerde bir arkadaş bana mod55 4.5 mm getirmişdi dürbün ayarlaması için dürbünü sıfırladıkdan sonra 30 ile yaklaşık 40 metre arası atışlar yaptım rakı kapaklarına gözlerime inanamadım bundan dolayı gözüm kaldı tüfekde..tüfeği zaten benim elamana hediye edecem..bu arada kardeş gördüğüm kadarı ile sende mod60 epeyden beri var tetik ile bir sorun yaşadınmı şu ana kadar?

• kardeş su kadar söyliyim şimdiye kadar tüfekte asırı atıs yaptıgımdan haliyle 5 seneyi geciyor sadece yayını degistirdim tetik mekanizmasını ilk söktügümde takma aparatı olmadıgından bi arkadas eliyle tutup bende sert bantla yapıstırıp mimi gecirmistim o bantlar bile hala tüfekte durur ama allaha sükür hala sorun vermedi .dürbünü adam gibi alyan alıp bir kere sıkıladım hala milim oynamadı. bu fiyata fazlasıyla tatmin edici.

saygılar

• veli abiden dürbün sıpariş vercem yanlız kafam karıştı..alacağım dürbün tasco 3.9x40E ancak alacağım dürbün resmini tıklıyorum resimdeki dürbünün üzerinde de 3.9x56E yazıyor bu patriota büyük gelmezmi arkadaşlar?

• 5,5 likti .benim düsünceme göre en azından estetige bakıs acıma göre 56mm lik mercek capı patriota fazla gelir

saygılar.

• bencede büyük gelir en sağlamı veli abiyi arayıp 3.9x40 e varmı sormak lazım yanlış gönderirde

• yaptğım araştırma sonucunda mod60 ın 4.5 mm ine hiç bir yerde rastlamadım..hep 5.5 mm ile karşılaşdım o halde 4.5 mm mod55S alacağız tasco dürbün ile beraber

• Bak arkadaşım .bekle ne demişler bamı bekleyen derviş bir gün muradına ermiş.Beni dinle acele etme.

• Bak arkadaşım .bekle ne demişler bamı bekleyen derviş bir gün muradına ermiş.Beni dinle acele etme.

ben zaten bam alcam kısmet olursa zaten formde belirtmiş idim başdan okursan..bu tüfek hediye birisine ^^

• Vay helal .Demekki made by China hııı