Safir T14 (Yeni Seri-Full Metal) 2012

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar.

İsmim Bora.Aranıza yeni katıldım ve sizlere belkide birçoğunuzun duymak istediği bir bilgiyi paylaşmak istiyorum.

Yakın zamanda konuştuğum - Safir Arms - Komple metal yeni t14 üretimine başlamış ve yine çok yakın zamanda Türkiye genelinde birçok av bayiine satış için göndermeyi düşünüyor.

Kişisel olarak fabrikadan almayı düşünüyorum.İnternette sadece bir sitede komple metal (American) satışı var.Fakat 1300 tl fiyat istiyor.(http://www.yakamozav.com/index…roduct&product_id=110)

Fabrikada ortalama fiyatın bu olacağını söylüyor.

Tabikide herkesin kafasında (öncelikle benim) şöyle bir soru var."Acaba bu seri sorunsuz çalışacak mı ?"

Bu sorunun cevabı herkes için önemli.Sonuçta +-1300 lira verip takılan/dağılan bir tüfek kimse istemez !!

Bekleyip görelim bakalım.Hayırlısı olsun şimdiden :thumbup:

• Hoşbuldum :thumbup: İlk önce tanışalım bölümüne yönelmiştim fakat hemen yeni konu açıp bu bilgiyi paylaşmak istedim. :)

Aramızda Safir adına yetkili kişi varsa ve kesin cevap verirse daha makbule geçer.Dediğim gibi bu bilgi Safir Arms'tan telefonla alınmış bir bilgidir.Bir çalışanın yanlış bilgilendirmesi olabilir.Bu yüzden Safir Arms adına yetkili bir kişi konuya açıklık getirirse forum olarak seviniriz g;$i

• İyi geceler, Safir le ilgili merak ettiğiniz konuları http://www.safirarms-forum.com/ adresinden öğrenebilirsiniz. Burası daha çok adı üstünde airgun yani havalısilah forumudur. Saygılar

• Bora bey 09 serisi ile başlayanlar metal alt gövdedir.Ararsanız metal alt gövdeli safir bulabilirsiniz.Firmada kiminle görüşüldü bilemiyorum ama artık metal gövdeyi unutun.Polimer gövdeli olarak satılacak.Kabul ediyorum çok yakışıklı bir silah ama harcayacağınız para hatta daha önemlisi sağlığınız açısından bu ucubeden uzak durun.Saygılar...

• Şahsen ben şekil ve fiyat olarak cazip de olsalar,güvenlik olarak hala eksiklikleri bulunması nedeniyle yarı otomatik ve pompalı tüfekler konusunda yabancı markaların tercih edilmesi gerektiğini düşünüyorum.Sırf duyduğum güvenlik zaafiyetleri nedeniyle yerlilerin en kalitelilerinden olduğunu düşündüğüm armsan rs-x2 almayı erteledim,şu anda almayı düşündüğüm modeller benelli süper nova yada benzeri nisbeten uygun fiyatlı remingtonlar.Saygılar...

ALİ İHSAN
    aa s500 xtra fac .22+hawke 6-24x44 varmint sf g;$i
    at 44 p2 .22 + 1x40 optima red dot sight :thumbup:
    at 44 long .22 long lw th
    Zoraki HP-01 (4,5)Ultra+laser kit
    Hatsan Mod 99 Limited Edition (5,5) + 3-12x40 Optima Dürbün

• sn.miller01 eğer pompalıda karar kıldıysanız benelli süper nova gerçekten mükemmel bir seçim olur.Ancak armsan-armtac,ata ve sarsılmaz markalarınıda gönül rahatlığıyla ve güvenle kullanabilirsiniz.Benim envanterimde armtac rs-a2 yarı otomatik var ve şıkır şıkır çalışıyor.Ayrıca rs-x2 ilede hatırı sayılır bir atış tecrübesine sahibim ve çok kısa bir süre sonra bu tüfeğide envanterime katıcam.Yani demek istediğim odur ki tabiki ilk tercihiniz benelli olmalıdır ama rs-x2 de yabana atılacak bir tüfek değildir.Saygılar....

• nim envanterimde armtac rs-a2 yarı otomatik var ve şıkır şıkır çalışıyor.Ayrıca rs-x2 ilede hatırı sayılır bir atış tecrübesine sahibim ve çok kısa bir süre sonra bu tüfeğide envanterime katıcam.Yani dem

Sn Barış,kendim denemedim ancak forumlarda araştırırken gördüğüm bir olay beni yerli otomatik yada pompalılardan soğuttu...Birdaha rs-x2 kullanırken ,tüfek boş olarak kurulu iken, mekanizmanın kilidi açan mandala basıp
    mekanizmanın kilidini açtıktan sonra da tetiğin düşüp düşmediğini kontrol edebilirmisiniz acaba.Normalde tetiğin düşmemesi gerekir diye biliyorum aksi takdirde kendinizi yada bir başkasını kolaylıkla yaralayabilrsiniz.İstrerseniz özelden link verebilirim...

ALİ İHSAN
    aa s500 xtra fac .22+hawke 6-24x44 varmint sf g;$i
    at 44 p2 .22 + 1x40 optima red dot sight :thumbup:
    at 44 long .22 long lw th
    Zoraki HP-01 (4,5)Ultra+laser kit
    Hatsan Mod 99 Limited Edition (5,5) + 3-12x40 Optima Dürbün

• Arkadaşlar tavsiyeleriniz ve uyarılarınız için teşekkürler.Eğer Safir Arms sözünde durur ve komple metal t14 satışa sunarsa almayı düşünüyorum.Aksi halde plastik gövdeli bir tüfek bana gelmez.Sadece bana değil kimseye gelmez ve kimse almamalıda zaten.

Eğer insanlar hala almaya devam ediyorsa bu Safir'in suçu değil bizim insanımızın suçudur.Kimsenin almadığını varsayarsak plastik parçaları olan tüfekler ellerinde kalır ve mecburi olarak plastikleri metalle değiştirip piyasaya sürmek zorunda kalırdı.

Yinede beklemedeyim.Çarşamba günü satın alma belgem çıkıyor.Direk Safir Arms'ın fabrikasına gitmeyi düşünüyorum (hava kötü olmazsa).

Gelişmelerden sizleri haberdar ederim.Herkese saygılar ...