Hatsan Bt65 SB

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar Merhaba,
    Bt65 Sb mi elime alalı 3 gün oldu, gayet memnunum yanlız ses olayı dikkatimi çekti her atışda acaip bir patlama sesi veriyor, kısmetse video olarakda koyacagım. normalmidir acaba sanki gerçek fişek atıyorsun hemen hemen aynı ses.

Hatsan Mod 125 Sniper, (1 Günlük Macera, Ertesi Gün Elden Çıkardım.)
    Gamo Shadow 1000 (Emektar Tüfeğim 1999 dan beri bırakmadı beni :) )
    Hatsan Bt 65 Sb + Webler Tri Pump

bursateam.png

• Anlamadığım bir şey var, linkdeki videoda aynı tüfek moderatör felan yok ancak sesi tık diye bir ses sadece
    http://www.youtube.com/watch?v=_g3X1JGHrS0
    ancak bendekinde boomm diye bir ses var acaba arızalımı çıktı tüfegim.

bursateam.png

• Linkteki tüfek 12fpe güç sınırlı bir tüfek, sizin tüfeginiz muhtemelen 30fpe üstü güç üretiyodur sesi normal
    bendeki at44ün gücü 28fpe, sesi moderatörsüz çok fazla çıkıyo ama moderatör takılıyken ses diye bişey yok

Çok teşekkür ederim, arızalımı acaba diye ürktüm baya.

bursateam.png

• BT65 60 fpe. gücünde. Chrono ölçümleri forumda var. 30 grain eley waspı 1000 e yakın atıyor. 30 atış boyunca.

filinta

dulce bellum inexpertis

• Selamlar;
    Bende bt65 kullanicisiyim. Bt65 gercekten guclu bir tüfek. Kullandigin peletler hafif ise namlu cikis hizi ses hizinin uzerine cikiyor olabilir. Sonuc olarak ses hizini gecen peletin sonic patlama sesini duyuyor olabilirsin. Daha agir pellet kullanarak namlu cikis hizini ses hizinin altinda tutabilirsin. Hem sesi biraz olsun azaltir hem de pellet ses hizini gecerken olusan sok dalgalarindan etkilenmeyecegi icin isabeti artar. Keyifli atislar.

• Selamlar;
    Bende bt65 kullanicisiyim. Bt65 gercekten guclu bir tüfek. Kullandigin peletler hafif ise namlu cikis hizi ses hizinin uzerine cikiyor olabilir. Sonuc olarak ses hizini gecen peletin sonic patlama sesini duyuyor olabilirsin. Daha agir pellet kullanarak namlu cikis hizini ses hizinin altinda tutabilirsin. Hem sesi biraz olsun azaltir hem de pellet ses hizini gecerken olusan sok dalgalarindan etkilenmeyecegi icin isabeti artar. Keyifli atislar.

+1

hocam olayı çözmüşsün. g;$i

filinta

dulce bellum inexpertis

• Arkadaşlar Merhaba,
    Bt65 Sb mi elime alalı 3 gün oldu, gayet memnunum yanlız ses olayı dikkatimi çekti her atışda acaip bir patlama sesi veriyor, kısmetse video olarakda koyacagım. normalmidir acaba sanki gerçek fişek atıyorsun hemen hemen aynı ses.

Sayın k2level.com
    Bugün itibariyle sonunda bende Bt65 ime kavuştum. Kullandığım ilk havalı silah, yanında ayrıca SigSauer birde havalı tabanca aldım. Ses konusu gayet normal; pelletsiz denemelerde emsallerinden çok az fazla olsada pelletli normal ölçüde olduğunu düşünüyorum.
    Beni rahatsız eden nokta ise şarjörün sürekli takılması; dönmekte zorlanıyor çoğu zaman takılıyor. Pelletleri şarjörün dışına taşmayacak şekilde olabildiğince sıfırlamaya dikkat etsemde olmadı. Acaba sizde bu tip bir sorun oldu mu?
    Saygılar...

• Wanted_Tr_Gun arkadaşım 1 ay önce bir arkadaşımızda bu tüfekten aldı deneme fırsatım oldu gerçekten problemsiz bir tüfek. fakat dediğiniz gibi şarjörün biri sorunsuz çalışırken diğeri bir noktada takılıyor. arızanın jarjörden kaynaklandığını kumpas ile delik merkezlemelerini ölçerek bulduk. satın aldığı yere gitti yenisini verdiler problem kalmadı.

yaşlanarak değil yaşayarak öğrenilir, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.
    mod-125 5,5 ve 4,5
    vursan 92-A 7+1
    huğlu süperpoze
    gazelle süperpoze
    Hatsan BT-65 sw lw .22

• Sayın k2level.com
    Bugün itibariyle sonunda bende Bt65 ime kavuştum. Kullandığım ilk havalı silah, yanında ayrıca SigSauer birde havalı tabanca aldım. Ses konusu gayet normal; pelletsiz denemelerde emsallerinden çok az fazla olsada pelletli normal ölçüde olduğunu düşünüyorum.
    Beni rahatsız eden nokta ise şarjörün sürekli takılması; dönmekte zorlanıyor çoğu zaman takılıyor. Pelletleri şarjörün dışına taşmayacak şekilde olabildiğince sıfırlamaya dikkat etsemde olmadı. Acaba sizde bu tip bir sorun oldu mu?
    Saygılar...

k2level yeni pcp niz hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. Ses patlaması düşük güçten yada hafif pelet yüzünden olabilir. Pcp nizin güç ayarı ne durumda onu kontrol ediniz birde mümkünse 18 grain ve üzeri pelet kullanınız.

Şarjör konusunda, peletleri yerleştirdikten sonra şarjörü yuvasına takın ve emniyet mandalını kapatın ve bu pozisyonda şarjörün rahat dönüp dönmediğini kontrol edin şarjör dönerken rahat dönüyorsa ( elinizle çevirirken çıt çıt ses çıkması normal ) yani haznesinde bir yere sürtüyor mu bir bakın. Şayet sıkıntı bu yönde ise çözümü şarjörü zımpara kağıdında bir miktar zımparalamanızdır. Saygılar

• Sayın 1453mehmet ve Sayın Meenet,
    Yanında gelen iki şarjörde de aynı sorun oldu. Bunun nedenini anlamaya uğraşırkende pelletler namluda sıkıştı, namlu tıkandı. Dolayısıyla ilk günden fabrikaya göndermek zorunda kaldım. Herhangi bir üretim hatası olduğunu düşünüyorum; muhtemelen haftaya öğrenmiş olacağım...
    Bu arada tüfekle beraber birçok çeşit pellet almıştım. Bunlardan Predator ve Daystate Rangemaster pelletler fazla uzun oldukları için BT65 e sığmadı. Burdan anladığım kadarıyla her havalı tüfeğin şarjör kısmı aynı standartta yapılmıyor; oldukça ilginç... Oysaki 5.5mm tüfek piyasadaki tüm 5.5mm pelletleri atmalı diye düşünüyorum...
    Saygılar...

• Doğru dediniz. Montaj hatası da olabilir. Aldığınız yere göstermeyi denediniz mi? Eğer üründe bir problem varsa iade almak zorundalar , veya başka bir tane alabilirsiniz. Sorun tahminimce namlunun şarjör bloğuna 1 mm veya daha fazla taşması olabilir. Namlu vidalarını gevşetip namluyu biraz ileri alarak belki sorun giderilebilir.

filinta

dulce bellum inexpertis

• merhabalar.bende bi bt 65 almayı düsünüyorum ama kullanan kişilere sorup almak daha mantıklı.ilk defa bi havalı tufek alıcam.bt 65 değermi yada baska bi model mi alayım.birde tüfeğe ne kadar verdiniz söylerseniz memnun olurum :) tesekkürler

HATSAN BT65 RB LW 5.5 Regülatör by Mustafa EKİZ ;grin;

• bt65 dekı patlama sesı normal aynı ses benım kullandıgım at44 long dada var sıkıntılı bır drum degıl 18 grn ve ustu palet atarsanız tufegınızı atıslarda daha randumanlı kullanırsınız