Piyasanın yaygın peletleri Gamo Pro Hunter ve Gamo TS-18

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaslar dun gıttım 2 kutu bu bahsettıgım pelletlerden aldım. Yanı gamo pro hunter ve gamo TS-18. Daha kullanamadım ama merak edıyorum nasıldır bu pelletler dıye. Ben ıkısının de 5,5mm lıgınden aldım. Eger kullananlar varsa lutfen belırtebılırler mı goruslerını. bende kullandıktan sonra yıne burada acıklayacagım tecrubelerımı...

Gamo Pro Hunter - Gamo TS-18

bır de arkadaslar ben diana high power RASTAT yada crossman benjamın yada H&N diabolo barracuda almayı dusunuyorum. Tufeklerım weblwy patrıot 5,5mm ve hatsan mod 125 5,5mm. bu pğelletler bu tufekler ıcın nasıldır? yanı hem hıc hem tahrıbat hem ıstıkrar yonblerınden. bı genel olarak degerlendırmenızı ve kullananların tecrubelerını benle paylasmasını rıca edecegım. bunların dısında da genel olarak olumlu yorum alan ve guzel pelletlerı yazarsanız sevınırım. sımdıden cok tesekkurler...

;tufey# Webley Patriot .22 (1.Nesil) 3-9x 40 MD Remington (İlk Göz Ağrısı)

+;tuftabV# Hatsan Mod 125 .22 3-9x 50E Tasco

• Ben cf-30 da H&N diabolo barracuda, crossman benjamin ve diana rastatt kullanıyorum. Rastatt kullanırken doğru dürüst bir grup oluşturamıyordum. Hep kendimden ve dürbünden şüphelendim. Dürbünü değiştirdim, ayakları ters çevirdim, maccari yay vardı çıkartıp kendi yayını taktım olmadı. Nedense farklı bir pellet denemek aklıma gelmedi. Tesadüfen arkadan güneş geldiği bir ortamda havaya ateş ettiğimde rastattın havada çizdiği helezonu görünce olay anlaşıldı. Diğer pelletleri de aynı şekilde denedim hepsi aşağı doğru düşen bir eğri çizerken, rastattla yaptığım yaklaşık 15 atışın hepsi de helezon çizerek gitti. Elimde başka kutu yok belki bu kutuda sorun vardır. Yada cf30 la bir uyum sorunu vardır. Ama rastattları kenara ayırdım diğerleri ile dürbünümü sıfırladım kafam rahatladı.

Remington AM77 4,5mm + Breaker 3-9*50
    Gamo V3 Black 4,5mm
    Crosman 1008B 4,5mm
    JG G36C
    Cyma M14
    Crosman 2250B

• bu gun atıslara cıkma fırsatı buldum. gamo TS-18 webley patrıotumla ıyı sonuclar verdı. 55 metreden rakı sısesını kırabıldım. fakat pro hunter bana cok ıyı gelmedı. hafıf gelıyo gıbı bıraz. guclu sılahta agır pellet bıraz daha ıyı olur gıbı gelıyor. TS-18 ıle devam edecegım. gruplarım cok ıyı degıl gıbıydı. bu pelletı sadece webley partıot 5,5mm de kullandım. tufegımı daha yenı almıstım ılk atıslarımdı. belkı grupların sacmalaması ondan dolayıdır. cok ıyı bılmedıgım ıcın ancak boyle bır tahmın yurutebıldım. ılerde gruplarımı da resımleyıp burda yayınlıycam...

• Ben de geçen gün denemek için prohunter aldım.Saçmalar lanet ettirdi.Aşırı çapaklı.Bazıları namluya çok sıkı otururken bazıları namludan düşüyor. ;hirr; Sıkı oturanlarla grup çalıştım 50 metrede 5 cm ;$., Gamo hunter ile 2 cmlik grupman yapıyordum.Mumla aratıyor kendisini...

@ mrtkrbck

Gamoların namluları normalden daha geniş yapılıyordu bildiğim kadarıyla onun için uyumsuzluk sağlamış olabilir.

• Gamo Hunter'ı her zaman güzellikle anacağız, ama artık bulamayacağız herhalde ;#^+.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• ts18 fena deyil orta şeker ama ben bu saçmanın yerine expander sivri uç saçmayı tercih ederim..yaptığım test sonucundan yüz metrede expander tahtaya saplandı ts18 ise tahtaya iz bıraktı..bulabilersen hunter daha güzel

• ya walla webleyle hep gamo TS-18 e denedım. olk bıkac atıs cok ıyıydı soora sapıttı walla. hatsanlada ılk atıslarım superdı soora oda sapıttı. anlayamadım ben bu ısı.hatsanda pro hunter. webley de de TS-18 kullandım. memnun kalmadım pellet arıorum. ama aralarında en ıyısı TS-18 gıbı yıne. katılıorum bende.

• 5.5 mm Patriotla yaptığım atışlarda en iyi sonucu denediğim pelletler içinde Gamo Match verdi. Promagnumlarda standart olmadığını ben de gördüm. Bazı pelletler oldukça sıkı bir şekilde otutuken bazıları çok gevşek kalabiliyor. TS 18 fena değil ama Match kadar değil.

• Denemelerim sonrası bende TS 18 de karar kıldım. Ts-18 ağırlığı ve fiyat isabet oranıyla webley için ortalama bir pellet olduğunu düşünüyorum . 70 metreden çok rahat direk üzerine atışlarla şişeleri parçalıyor. denemedim ama sanırım en iyi sonucu dina high power ile vericek.

webley patriot 5.5

• bende dıana hıcg power rastat almayı dusunuyorum. hem okudugum kadarıyla memnun olanlar var hem de agır bır pellet. bence webley gıbı guclu tufeklerde hafıf pelletler yanıı 15gr kadar olanlar hızdan ve gucten dolayı gıderken sapıtıyo. onları da denyıcem. dıanalar bıraz pahalı. ama bıan once almak ıstıyorum bikac kutu...

• Benim Patriot ile o an elimde olan Diana High Power, Gamo Rocket, Gamo Expander, H&N Field Target arasında en iyi grubu H&N vermişti. Biraz fiyatlı olmasına rağmen oldukça istikrarlı. Ben bir kere denemenizi öneririm. (Atış mesafesi 20m kadardı. Daha uzun mesafede grupman çalışması yapmadım ama ayakta desteksiz atışta 40-50 m arası atışlarda 5x10cm lik hedeflere hemen hemen her atışta isabet kaydedebiliyorsunuz.)

• Yapmayın yaaaa
    Hunterin yerine Prosu çıktı diye sevinmiştim. Kötü sonuç veriyorsa artıkk kendi mermimizi yapacağız gibi bu gidişle.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• walla aynen bende sevınmıstım. hunter yok ama prosu varmıs ohh dedım. bu soora cıktıgına gore gamonun vardır ı bıldıgı guzeldır buda dedım. aldım ama patladım :):):):) H&N ve diana denekten baska care yok. onlar gelınceye kadar TS-18 le ıdare etces...

• Tüm bu mermi sorunları umarım çok yakında Mustafa Abi ve ekibi tarafından Katresu Bünyesinde çözülecektir. (FX mermileri merakla bekliyoruz, sonuçta JSB nin imzası var) kaliteli mermi kullanımı ile atışlarınız daha düzgün ve isabetli olacaktır. Fiyat farkı elbetteki olacaktır, ancak bu sizin ne yapmak istediğiniz ile paraleldir. Sağa-sola atacaksanız ucuz mermi, grup,istikar,güç ve isabetlik istiyorsanızda hali ile pahalı ama kaliteli mermi kullanmalısınız.