dürbün seçiminde yardım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

Kadir kardeşim bu işe dün girdin,halen bana dürbünü ölç diye akıl veriyorsun,Bendeki 6 adet dürbünün 1 tanesinin boğaz ölçüsü 25,4mm diğerleri 30mm ve bu 30mm boğaz ölçülü gelen dürbünlerin üzerinde gelen ayakların hepsininde silaha bağlanan kızak ölçüleri 20mm,çünkü biz havalı silahçılardan çok daha fazla ateşli ve Airsoft silahçılara sattıkları için bu dürbünleri,ayaklarıda ona göre koyuyorlar,

Bu boğaz ölçüsü 30mm olan dürbünler sadece bende değil,bu forumda kalite dürbün kullananların %70 inin dürbün boğaz ölçüleri 30mm,Nisan ayında gelecek olan Dampa ayak ve PCP ler için çift parça ayakların yarısının boğaz ölçüleri 30mm,bu 30mm ayakları tüm yurt dışı sitelerde bulabilirsiniz,Adamlar aşmış 34mm boğaz ölçülü dürbünlerde var,ha bunlara ayak biraz zor bulunabiliyor.

Amacım seni kırmak değil,ama bende bu forumda hatalı bilgilendirme ve yönlendirmeyi engellemek zorundayım,sen biraz daha sabırlı olsan,o arkadaşa 30mm boğaz ölçülü dürbünü olanlardan yanıt gelirdi,Ben benden bilgili insanların yanında az konuşurumki onlar konuşsunlar ben bilmediklerimi öğreneyim,hep ben konuştuğumda cahil kalırım.

Bak altta verdiğim linkteki ayakları tıkla ölçülerine bak. : http://www.opticswarehouse.co.uk/categories.asp?cat=126

• estafurullah abi,ben bu günün şartları nı düşünerekden yazmış idim yurt dışı için bir şey söylemek yanlış olur dediğiniz gibi adamlar bu işleri aşmışlar.lakin bizim ülkemizde buna bende dahil bir tek parça ayağı tedarik etmek için site site geziyorlar bir sürü başlık açılıyor bu konu üzerine yani akla karayı seçiyorlar bula bilmek için..ben istiyorum ki yarın arkadaşımız dürbünü aldığında ayrıyetden 30mm bilezik çap 11mm kızak ölçülü dürbün ayağı arama sıkıntısına girmesin,ben türkiye şartlarını göz önüne alarak dan böyle bir açıklama gereksimi duydum saygılar ellerinizden öperim

• Official Post

Dürbünü aldığı yerden o ayağıda beraberinde alır :)

Bak kadir Avcılıkta 25,4mm boğaz ölçülü dürbünler fazlası ile yeterlidir,hatta alsınlar bir RedDot o bile işlerini görür,çünkü hedef büyük,fakat bizim havalı silah konusuna geldiğimizde 100 metrede 3 santim gibi gurup yapmaya çalışmak,bunlar zor işler,100 mertede 3 santimlik bir hedef zaten zor görülür,ışıklandırması bol olan bir dürbün çok rahatlıktır,(ışıklandırmadan kasıt pille artıkıl aydınlatma değil) ön mercek çapının büyüklüğü,buna orantılı boğaz ölçüsünün büyüklüğü çok büyük kolaylıklar sağlar,

O yüzdendirki 30mm boğaz ölçülü dürbün alacak birini 25,4mm boğaz ölçülü bir dürbün almaya yönlendirme.Ayrıca 30mm boğaz ölçülü ve 11mm kızak ölçülü ayak isteyenler olursada ufak bir araştırma ile yurt içindende bulunabilir.