dürbün seçiminde yardım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Webley patriot için; El yapımı dampa ayak (yeni imal ettim. orjinalinden farksız oldu, yakında resimlerini yayınlayacağım) üstüne max 100 YTL ye alınabilecek en iyi dürbün sizce nedir arkadaşlar, önerilerinizi bekliyorum. int üzerinden ise link verirseniz çok memnun olurum.

webley patriot 5.5

• benim yeni dürbünüm daha dün geldi veli abiden tasko 3.9x50E dürbün şekil bişeye benziyor ancak bu dürbün patriotun üzerinde fazla dayanmaya bilir ben bu dürbünü yeni alacağım tüfek için aldım..tüfek den henüz bir haber yok haber gelirse tüfekle beraber patriot için tasko 3.9x32E sıpariş vercem..3.9x32e yada 3.9x40E fazla büyük birşey alma

• kadir hocam ben de patriota uygun 32x tavsiye edildiğinden daha büyük düşünmüyorum ama fiyat-performans ikilisinin buluştuğu tavsiye edilen bi dürbün olursa hayır demem tabi :)

webley patriot 5.5

• 3.9x32E kaliteli dürbün var ama bütçen 100 ytl olunca iş değişiyor ben kendime veli abiden sıpariş vercem tasko 3.9x32 yi.sana bir şey söylüm mü kardeş benim kullandığım 3 tane dürbün oldu şu ana kadar biri powerline diğeri reminton bir de dünkü yeni dürbün tasko 3.9x50e..powerline 3.9x32 idi reminton 3.9x40 ve son dürbünüm tasko 3.9x50 bu 3 marka dürbünün mercek kalitesi bana göre aynı..3 ü de aynı netlikde gösteriyor..benim sana 100 ytl bütçeni düşünerekden tasko 3.9x32e fiyatı 63 ytl bu dürbün senin hevesine yeter de artar bile..daha kalite bir dürbünü patriot gibi güçlü tüfekde dampa ayak kullanmadan tavsiye edemiyeceğim..ben kendime mayıs ayı sonu bir adet dampa ayak bir tanede dürbün getirteceğim almanyadan..eğer fiyat uygun gelirse fazla getirtip ihtiyacı olan arkadaşlara geliş fiyatı üzerinden göndere bilirim ama benim gördüğüm kadarı ile almanyada havalı tüfek çok pahalı geldi .inşallah dürbün vs ekip manları ucuz dur..bu arada samimi olduğum alman tanıdıklarıma da sıpariş vercem saçma vs..

• kadir hocam burda bi av bayinde 95 liraya Bushnell 85 liraya tasco (tasko değil) buldum. tasco x40 , bushnel x 32 bushnelde büyütme küçültme hiç bişey yok düz dürbün özelliksiz. ikisininide netlikleri aynı. tasco da ayar var. şimdi sence 20 - 30 lira fazla verip bunlardan birini mi alayım yoksa tavsiyen tasko x32 yi mi alayım. 20-30 lira farka burdakii dürbünler değermi? fikri olan diğer arkadaşlarında yorumlarını bekliyorum.selam ederim

webley patriot 5.5

• bulabilirsen ve bütçeni aşmıyorsa çançinçun dürbünlerle uğraşma Gamo 4x32 al, ilk dürbünümdü ve düşündüğün dürbünlere göre çok daha kaliteli ve sağlam bir dürbün. yanlış hatırlamıyorsam 37euro ya almıştım. pişman olmazsın.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• alacağın dürbünde zoom olsa daha iyi olur..örnek verirsek dürbünü 30 metreye sıfırladın 40 50 metredeki ufak bir hedefe zoomlu olarak daha net görmenle birlikde iyi atış yaparsın.benim tavsiyem zomlu dürbün alman.patriot zaten güçlü bir tüfek dürbün ile atış yapmanın asıl maksadı uzak mesafe..zoomsuz bir dürbün ile uzak mesafedeki küçük hedefleri vurman baya baya bi zor olur.bence gerek yok sen zoomlu dürbün al kardeş içinde bir utku kalmasın

• Erdem abi gamo 4x32 için link verebilirimisin. yurtdışındanmı alıcaz? veli beyde 200 ytl gibi rakamlar . kadir hocam zoom konusunda haklısın o bushneli eledim. teşekürler

webley patriot 5.5

• ben onu linksiz elimle almıştım, dikmen'de bir av bayiiden.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Erdem abi gamo 4x32 için link verebilirimisin. yurtdışındanmı alıcaz? veli beyde 200 ytl gibi rakamlar . kadir hocam zoom konusunda haklısın o bushneli eledim. teşekürler

taner kardeşim beni utandırıyorsun burda büyük üstadlarımız varken bana hocam demen..bende senin gibi bu okula yeni yazıldım farz et seninle aynı masada oturuyoruz ve diplomalarımızı bu üstad larımız vercek..kadir de yeter bana kardeşim

• bugün erdem abinin tavsiyesi ile dikmene gittim orda zoomsuz 4*32 gamo 55 YTL ye buldum. zoomlu su yoktu elinde onlarda 140 YTL imiş. 100 YTL kotayı aşmış oldu zaten. kategori dışı.başka bir bayide remington x32 zoomlu dürbünü 80 YTL ye buldum sizce hangisini almalıyım ? webleye hangisini daha uzun ve sorunsuz kullanırım. biliyorsunuzdur belki el yapımı dampa ile kullancağım. bi yardım arkadaşlar...

webley patriot 5.5

• 3 hafda önce benim bir tanıdığım bir arkadaşım almış reminton 3.9.x50e bana dürbün ayarlaması için getirmişti tüfeğin üstündeki ışık ayar vidası ben dürbünü sıfırlarken yerinden fırladı takancıya kadar akla karayı seçtim..çok basit bir şeymiş takması gerçi ama ben farklı yönlerde denedim..diyeceğim alacağın dürbün ışıklı ise vazgeç bu dürbünden nedenine gelince patriot gibi güçlü tüfeğin üstünde bu bahseddiğim ışık açma kapama düğmesi zırt bırt çıkacaktır muhtemelen..ama taskonun ışık açma kapama düğmesi remintondan farklı onu alabilirsin..ayrıca benim arkadaşım reminton 3.9x50 yi 85 ytl aldı senin düşündüğün dürbünün fiyatı maksimum 65 ytl olması lazım istersen veli abinin orda incele ben daha önceki gün aldım tasko 3.9x50E yi 85 ytl

• gamo remingtona göre daha sağlamdır diyebilirmiyiz peki. benim baktığım remington ışıksızdı sanırım. 3*9*32 idi. gamonun fiyatı daha ehven. yanlız şu zoom işi kafamı karıştırıyor. çok gerekli bişeymidir bu. 70-80 metrede gamo verimli olmazmı zoomsuz haliyle?

webley patriot 5.5

• gamo dürbünü görmedim lakin benim bildiğim tek şey var 70 80 metre gibi uzak mesafede zoom suz dürbün ile hedefi vurman baya baya usta işi webley patriot ile (küçük hedefleri).25 30 40 50 metreleri zoomsuz vura bilirsin ama daha üstü hedeflerde zorlanırsın .veli abi de tasko 3.9x32 dürbün 60 ytl taner karar senin.benim tavsiyem zoomlu dürbün alman

• Bende Gamo 3-9x40 var. Çok güzel ve net bir dürbün. Ayrıca gamo havalı silah üreticisi olduğundan dürbünleri de havalı silahlardaki çift yönlü tepmeye göre üretilmiştir diye düşünüyorum.

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• hepinize teşekkür ederim. daha sağlam olduğuna inandığım için zoomdan da feragat ederek gamo 4*32 dürbünü 55 ytl ye aldım. bunula başlayalım bakalım hayırlısıyla

webley patriot 5.5

• webley patriot 5.5 üstüne su durbun uygunmudur _? dayanıklı ollurmu alsak getırmek ıcın ne yapmalıyız yardımcı olursanız sevınrım _?

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISA…ageName=ADME:R:RC:US:1123

.

• webley patriot 5.5 üstüne su durbun uygunmudur _? dayanıklı ollurmu alsak getırmek ıcın ne yapmalıyız yardımcı olursanız sevınrım _?

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISA…ageName=ADME:R:RC:US:1123

bu dürbün çok büyük ve ağır bir dürbün patriotun üstünde heba olur dampa kullansan bile çabuk bozulur

sideprensi07
    yanlış bilgilendirme yapıyorsun tüfeğe bağlantı yeri uyması lazım ayrıca 30mm boğaz çapını belirtir tüfeğe uymayıcağını değil ve yurt dışından dürbün getiren bir sürü arkadaşımız mevcuttur yanlız gümrüğe takılma riski vardır

• Official Post

"Sideprensi07" Kadir, her konuya atlamasan yada sadece bildiğini yazsan daha iyi olmazmı,Dürbün boğaz ölçüsü 30mm ise çok daha kaliteli olduğunun da bir işaretidir,çünkü boğaz ölçüsü ne kadar büyükse o kadar fazla ışık alır ve bu da çok faydalı bir şeydir,ayrıca Pistonlu silahlarda ağır dürbünden kaçınılmalı sözünde doğru.üzerinde gelen ayaklar zaten 2 parça kullanmayacak onları.