Aralarındaki fark nedir_?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Aşağıdaki modellerin aralarındaki fark görüntüleri dışında nedir ve siz hangisini tavsiye edersiniz? Bir de uzun namlunun kısa namluya göre 200-250 lira fark vermeyi gerektirecek kadar bir artısı var mı yoksa lw namlu olduktan sonra kısa namlu da olsa 100-150 metrede isabet ve güç olarak yeterli mi?

Hatsan AT44 S-10
    Hatsan AT44 10 TH
    Hatsan AT44 10 PA
    Hatsan AT44 10 SBH
    Hatsan AT44 W-10
    Hatsan AT44 WX-10 LW

• kundak namlu uzunlukları farklı
    at44s normal kundaklı
    at44 th başparmak delikli kundak
    at44pa pompalı sistemle kurulan
    at44 w wood yani ahşap kundak
    at44 lw alman lother walter namlulu hali daha isabetli
    bide long modeli var onlar daha uzun ve daha güçlü
    yani en iyisi at4410 lw long

• Hatsan AT44 S-10 plastik kundaklı hatsan namlulu
    Hatsan AT44 10 TH plastik kundaklı hatsan namlulu
    Hatsan AT44 10 PA plastik kundaklı pompalı kurma sistemi (pompalı av tüfeklerindeki gibi)
    Hatsan AT44 10 SBH bilmiyorum
    Hatsan AT44 W-10 ağaç kundak hatsan namlu
    Hatsan AT44 WX-10 LW ağaç kundak lw namlu (kısa) bunun bide long versiyonu var.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• ceketli namlu olan modeli.

Saygılar...

AA s510 carbine .22 ( Audrius regülatör ) BSA 8-32*44ao

AB Rh (-)

• Peki at44 wx-10 lw ile at44 wx-10 long lw arasındaki 250 liralık farkı vermeye değer mi_? Uzun namlu güç artışı dışında bir avantaj sağlar mı_? Bir de at44 wx-10 lw modelinin gücü kağıt üzerinde mod 125 ile aynı yani 100-150 metreden şişe patlatır mı vurmayı başarırsak :)

• Peki at44 wx-10 lw ile at44 wx-10 long lw arasındaki 250 liralık farkı vermeye değer mi_? Uzun namlu güç artışı dışında bir avantaj sağlar mı_? Bir de at44 wx-10 lw modelinin gücü kağıt üzerinde mod 125 ile aynı yani 100-150 metreden şişe patlatır mı vurmayı başarırsak :)

Sizi tebrik etmek istiyorum gerçekten 2 senedir karşılaştığım tavsiye soruları içerisinde en kendini bilen şekilde soruyu sormuşsunuz. EVET vurmayı başarırsanız şişeyi patlatır. Saygılar :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

• dediğin gibi kağıt üzerinde mod 125 sonuçta bir yaylı ve oldukça kuvvetli bir yaylı buda onu oldukça isabetsiz bir silah haline getirir
    100m den bir tankı vurayım yeter diyorsan pcp ile uğraşma mod 125 iş görür ama daha küçük bir hedefle işin varsa mod 125i unut

• dediğin gibi kağıt üzerinde mod 125 sonuçta bir yaylı ve oldukça kuvvetli bir yaylı buda onu oldukça isabetsiz bir silah haline getirir
    100m den bir tankı vurayım yeter diyorsan pcp ile uğraşma mod 125 iş görür ama daha küçük bir hedefle işin varsa mod 125i unut

mod 125 leri fazla hafife alıyorsunuz. :thumbdown:

MOD 125 SNİPER 5.5mm OPTİMA 3-9x44E

• mod 125 leri fazla hafife alıyorsunuz. :thumbdown:

Hafife almak demiyelim de, pcp yle mukayese olmaz diyelim. Saygılar

Şu anda zaten mod 125 sniper modelini kullanıyorum. Sorma maksadım iki silahı karşılaştırmak değildi. Ben henüz mod 125 ile 35 metre üzerine atış yapmış değilim çünkü üzerinde dürbün tutmayı başaramadım. O yüzden göz gez arpacık ile en fazla 30-35 metrede soda şişelerine atıyorum. Burdaki maksat silahın gücü hakkında fikir sahibi olmaktı sadece. Sonuçta namludan çıkış hızları aynı verilmiş ve doğal olarak 150 metreye taşıyacakları enerji de aynı olur ama mod 125 ile 150 metreden soda şişesi vuran birini görmediğimden sorma gereği duydum. Benim hobideki en büyük zevkim çevreye zarar vermeden cam şişeleri patlatmak o anki ses çok hoşuma gidiyor :)