x20 suppressor ve normal x20 farkı nedir

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar, stoeger x20 ile x20 suppressor modeli arasında ne fark var? çünkü arada ciddi fiyat farkı var,bilenler paylaşırsa sevinirim, birde 5.5 olanın namlu çıkış hızı nedir? çeşitli bilgiler var ortada, alınır bir tüfek gibi duruyor, mod 125 sniper dan daha stabil ama gücü benzer diyorlar doğrumudur?

• [Resim Engellendi: http://www.abload.de/img/x20-suppressor-graphieoix5.jpg
    Stoeger x20 Suppressor'un adından da anlaşılacağı üzere, resimde de görüldüğü gibi namlusunda susturucu bir sistem bulunmaktadır.Böylece atışlarda hem sessiz hem de stabildir.(Bu sistem isabeti de arttırmaktadır.)Stoeger kullancısı olarak parasına göre çok iyi işler beceren bir tüfektir.Aşağıdaki videolarda bir kaç videomu paylaştım.

Namlu çıkış hızı 5.5 mm.lerde 305m/sn.dir.(hafif peletle.)
    18 grain pelletlerde (1,03 gr peletlerde) ortalama 260 m/sn.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• fark susturuculu olması fiyatı daha uygun olsun diyosanız benim gibi gez arpacıklı modeli alabilirsiniz tüfekte dürbün monte etmek için kızak mevcut isterseniz sonra dürbün takabilirsiniz..susturucu isabeti etkilermi bilemem ancak gez arpacıklı modeli zaten oldakça isabetli ^^

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• ben iki modelide kullandım.tek fark ses nokta...
    isabet, kalite herşeyi aynı.

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• o zaman aradaki farkı ödemeye değmez, 320 liraya x20 almak daha mantıklı, birisi 460 lira, diğeri 320, aradaki fark ciddi fark var, hani 40-50 lira olsa tamam git al ama , biri 320 , diğeri 460, normal almak daha mantıklı gibi, tabi aradaki tek fark ses ise, isabet konusunda bi fark varsa onu bilemem :)

• o zaman aradaki farkı ödemeye değmez, 320 liraya x20 almak daha mantıklı, birisi 460 lira, diğeri 320, aradaki fark ciddi fark var, hani 40-50 lira olsa tamam git al ama , biri 320 , diğeri 460, normal almak daha mantıklı gibi, tabi aradaki tek fark ses ise, isabet konusunda bi fark varsa onu bilemem :)

yanlız 320tl lik modelde dürbün yok..460 tl lik supp. modelinin yanında 4x32 red dot geliyor..sadece red-dot un yurt dışı satış fiyatı 79$..x20 combo nun da fiyatı 400tl..onda da çok kaliteli paralax ayarı olan 3-9X-40 dürbün var..bu dürbünün de yurt dışı satış fiyatı 100$..iki aksesuar da gerçekten çok kaliteli ve bu aksesuarları tr den satın alma şansızın yok..2.el olarak bulabilirsininz belki..satın alırken bu hususları da göz önünde bulundurun..

• Peki sizce suppressorunmu yoksa combonunmu dürbünü daha kaliteli...

ikisi de stoeger marka kaliteli ürünler...ama kullanım amaçları daha farklı..4x32 red-dot kimsenin arayıpta bulamadığı hatta zoraki vs havalı tabancalara bile takılabilen 230gr ağırlığında çok hafif bi dürbün..ama uzak mesfaede çok zayıf kalıyor..yani grupman çalışması filan yapılmaz sadece kutu kola soda bira şişesi vs kırmak için uygun..ben de tüfeğime bi tane 3-9x aldım..ama 4x32 yi kesinlikle elimden çıkarmam çünkü gövdesi olsun mercek kalitesi olsun iç ışıklandırması olsun öyle bi ürün görmedim..kısacası 30-35mt ye kadar 4x32 iş görür..ama daha uzak mesafeler için daha büyük yakınlaştırmalı bi dürbün şart..

• bunları öğrendiğim iyi oldu, bu yan parçalar fiyatı etkiler tabiki, bu yan parçalarla beraber, sessizlikte eklenince fiyat farkı normal gibi görünüyor,

• bugün x20 nin kundağını söktüm wd-40 la metal yüzeyleri yağladım yalnız bi miktar pistona da kaçmış kundağı tekrar taktıktan sonra deneme amacı 1 atış yaptım muazzam bi patlama sesi + duman dizel etkisi oluştu yiğenlerim korktu 8o :) neyseki bi sorun yok geçen sene aldım tüfeği taş gibi maşallah :thumbup:

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• biraz önce x20 ve x20 supressor kullanan bir arkadaşla telefonda görüştük, ikisi arasındaki tek farkın ses olduğunu ve performans farkı olmadığını söyledi, bilmiyorum en son gidip orda hangisine gönlüm kayarsa onu alacam gibi :) peki arkadaşlar x50 ile x20 arasındaki güç dışında fark varmı? x50 kullanan oldumu? gücü nasıldır

• peki başlangıç olarak 4,5 mi 5,5 mi tercih edilmelidir ?

Hobiye başlarken yaptığım yanlışlar !!!

• benm oo :) x50 nin gücü yüksek,tüfek daha uzun,piston çapı felan hepsi daha güçlü atması için ayarlanmış.
    x20 al bakma arkana abi.

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• merak ettiğiniz konu ile alakılı forum u üşenmden baştan sona okumak lazım bende ilk tüfeğimi alırken çok onu okudum araştırdım tüm bunların sonunda bana uyanın x20 4.5mm olduğuna karar verdim aldım agustos ayında 1 sene olacak alalı pişman değilim sizede tavsiye ederim x50 ye gelince metehan ın dediklerine katılıyorum x50 daha güçlü bu daha büyük yay ve piston anlamına gelir buda isabetlliği etkileyebilir adamlar x20 de bu güç ve isabet dengesini çok iyi yakalamış silah yeterince güçlü buna rahmen isabetli ve daha popüler üzerine x20 sub. modelininde çıkardılar satıştan memnun olmasalar x20 sub. modeli bence çıkarmazlar yeni modele yoğunlaşırlardı...

• merhabalar;

x20 supressor ıle yapmıs oldugum denemeler

denemeler

Gamo 4.5 Delta Cadet, Daystate MK4 MTC 5.5, AA MPR, AA FTP900, FX impact, Armsan RS-X1, Armsan Phenoma, Ataarms SP, Husanarms (12cal)...

• Artun arkadaşımızla yarışma günü 4.5 ve 5.5 mm.i test etme imkanımız oldu.5.5. mm. olan kaşık hedeflikleri nerdeyse 3 tur döndürürken, 4.5 mm. olan 1 tur döndürüyor.Değil mi artun?

• Artun arkadaşımızla yarışma günü 4.5 ve 5.5 mm.i test etme imkanımız oldu.5.5. mm. olan kaşık hedeflikleri nerdeyse 3 tur döndürürken, 4.5 mm. olan 1 tur döndürüyor.Değil mi artun?

Merhabalar Alper;

evet senınle tanısmak ve uzun suredır merakında oldugum 4.5 - 5.5 karsılastırmasını bızzat yapma sansını yakalamıs olmak paha bıcılemez . 4.5 yuksek suratınden oturu daha kesın olmasına ragmen; ruzgardan hafıflıgınden oturu etkılenmekte...
    fakat 4.5 ıle 5.5 karsılastırıldıgında 5.5ın gucu cok barız bır sekılde hıssedılıyordu.
    (ama raptor mermı ıle yaptıgıız denemede kasıklardan bırınıde 4.5 ıle deldıgımız unutmayınız ;) )
    benım 5.5 karsısındakı beklentılerım tam olarak cevaplandı (Alper'e bır kez daha tesekkur ederım).

kullanılacak ortama ve zevke gore her 2 urunde farklılıklar gostermekte. ben daha uzun mesafelerde daha hasas atıslar yapabılmek amacı ıle 4.5 kullanmaktayım. ama 5.5 ın yok edıcı gucunu kullanmakta farklı bır yontem tabı. daha onceden kullanmakta oldugum gamo urunun yanında bunlar bırer canavar.

genel olarak tetık cok kotu, 1. ve 2. kademelerın harıcınde arada bır cok kademe ve aksam gecıyorsunuz hıssı vermekte! stoeger x20 supressor ıcın ısmarlamıs oldugum yenı gtr3 tetık ıle gelısmelerı sızlerle paylasıyor olacagım.

suanda stroeger ve gamo harıcınde 3. bır kardesı eklemeye odaklanmıs durumdayım. BENJAMIN NP XL1100 5.5; bu urunu kullanan arkadaslar varsa yorumlarını merak edıyorum.

bu arada pellet secımı ıcın bır cok urunle testler yaptım; benım kararıma gore gamo redfire en guzel cıktıları saglamakta. 4.5 ıcın

Alper de aynı sekılde kendı 5.5 ı ıcın farklı bır yorumda bulunacaktır.

Gamo 4.5 Delta Cadet, Daystate MK4 MTC 5.5, AA MPR, AA FTP900, FX impact, Armsan RS-X1, Armsan Phenoma, Ataarms SP, Husanarms (12cal)...