Su terazisi :)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar hayırlı akşamlar.Forumda daha önce yayınlanmıştı.tüfeğimin yanına su terazisi yapıştırdım.Ve pazar günü denedim.Tüfeği sağa yatık atıyormuşum.ve kısa mesafe sıfırlayıp ta uzak mesafe attığımda yada kısa mesafe attığımda sağa sola atıyordu sebebi oymuş.Bununla ilgili serkan abinin bi simülasyonu da vardı hatta.bu hafta 50m sıfırlayıp 130 metre attım.sağa sola kayma olmadı.

Gelelim nasıl yaptığıma :)

Önce uzun bir sehpam var onun ayaklarının altına kağıt destek koyup teraziledim.daha sonra tüfeği onun üstüne koydum.teraziyi dürbün kızağının üstüne koydum.dengede.sonra altına küçük bir damla japon yapıştırıcı sürdüm.tüfeğin yanına elimle dengeleyip kuruyana kadar bikaç saniye elimle tuttum.bukadar :)

Saygılar,Hayırlı akşamlar...

[Resim Engellendi: http://farm9.staticflickr.com/8148/7288532090_e032c88c77_b.jpg]
    DSC01882 by isarslan06, on Flickr

AA s510 carbine .22 ( Audrius regülatör ) BSA 8-32*44ao

AB Rh (-)

• Güzel düşünmüssün ama keşke teraziyi kılıfa girince yerinden çıkmayacak bir yere yapıştırsaydın.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• isa abi mahsuru yoksa fikrini çalacam bu cuma bitanede kendime yapacam ama seninkinden ufak bir farkla oda bende eski dürbün ayakları var onlardan birinin tepesini kesip ayağa yapıştırcam böylece sökülebilir ve aynı zamanda kılıfa girebilir olacak

• Abicim ne mahsuru :) bende çaldım zaten çaktırma :)

Benim yana yapıştırmamın tek sebebi hem dürbüne hem teraziye küçük bi göz hareketi ile bakabilmek. :)

AB Rh (-)

• İsa sehpanın terazisini bozma ki sıvı dolu kap veya bardak koyduğunda görsel olarak hoş olur :) Şaka bir yana üst turret üzerine koyduğun doğru bir terazi ile tüfeği dengeleyip sabitledikten sonra diğerini yapıştırırsan artıkılla kardeş olurlar :)

• böyle bir dürbünle atış yaptıydım osman abi söyleyinceye kadar onun su terazisi olduğunu anlamamıştım dürbünde ufak bir arza var olarak değerlendirmiştim

ama mantık güzel aslında bunu her dürbüne koymaları lazım bence kaç kuruşluk aparatki

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• İsa sehpanın terazisini bozma ki sıvı dolu kap veya bardak koyduğunda görsel olarak hoş olur :) Şaka bir yana üst turret üzerine koyduğun doğru bir terazi ile tüfeği dengeleyip sabitledikten sonra diğerini yapıştırırsan artıkılla kardeş olurlar :)

Doğru söylüyorsun abi ama dürbünden daha düz durduğuna inandığım dürbün rayında dengeledim.ama senin dediğinde mantıklı abi.ama önce dediğim gibi dürbünün düz olması lazım. :)

AB Rh (-)

• Doğru söylüyorsun abi ama dürbünden daha düz durduğuna inandığım dürbün rayında dengeledim.ama senin dediğinde mantıklı abi.ama önce dediğim gibi dürbünün düz olması lazım. :)

Dürbün ayağı ile veya tüfek ile terazi yaparsan terazinin artıkılla bağlantısı olmaz. Doğru olan terazi ile dürbünün konumunu dengelemektir. Dürbünden yaptığın denge terazi ile atışta artıkıl doğru durması demektir. Atışı ayaklara veya tüfeğe bakarak yapmıyoruz :) Ayardan sonra sıfırlarmayı terazi ile atışı terazi ile yaparsan hata sıfır olacaktır. Yani evde ki sehpayı dengelemek için teraziyi zemine mi sehpanın üzerine mi koyarsın :)

• Erhan abi :) biz seninle anlaşamayacağız. :)

Abim tüfek düz durmadıktan sonra dürbün düz dursa nolucak ki. :) önce tüfeği terazileyip sonra dürbünü ona göre sağ-sol ne gerekiyorsa dürbünü dengelemek gerekmiyor mu? :) buradaki amaç zaten tüfeği düz tutup atmak değil mi :)

AB Rh (-)

• İsa'cığım kardeşim;

Doğru veya yanlış uygulamam şudur. Amaç artıkıl pozisyonu olduğundan turret üzerinden ölçü alıp terazilemekle yapılacak iş bitmiş oluyor. Benim tutuş şeklimde terazilendiği için tüfeği omzuma aldığımda terazi dengeye yakın olup düzeltme stresi yaratmıyor. Böyle bana özel pozisyonda daha konforlu atış yapıyorum. Mantığım tüfeğin üzerine yapıştırmanın doğru olmadığını söylüyor. Artı yukarıda ki terazinin hassaslığı aşağıdakinin en az iki misli oluyor. Sen dürbün göze göre ayarlanır, tüfek sabitlenir falan deyince bence yanlış olduğundan dolaylı döktürdüm :) Aslında doğrusu da, çok doğrusu da bence pek işe yaramıyor :) Saygılar kardeşim

• Saygılar abi :)

AB Rh (-)