Scuba Kapasitesi ve Dolum Sayısı...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar yavaş yavaş pcp'ye geçmeyi düşünüyorum ama aklıma takılan bir soru var... Başlangıç olarak 3 litre ve 200 barlık bir scuba ve 180 cc tüp hacmi olan bir at44 alacak olsam... 200 bardan 100 bara indikçe tüfeğime hava basmak istesem tüfeğimi kaç defa doldurabilirim_? Bir de at44 ile 200 bardan 100 bara inene kadar kaç atış yapabilirim_? Haftada 200-250 kadar atış yapıyorum, bu scubayı doldurtmak bana işkence olur mu_? Scubayı doldurtacağım yer yolumun üstünde... Bir de scuba dolumu maliyetli mi_?

• standart ayarları olan bir at 44 sahibiyim, tüpüm yeni model tüfeğim yeni üretim 0 olarak aldım
    aynı şekilde hatsan yeni nesil pompa kullanıyorum.

tüp 100 bardan 200 bar a 90 pompada doluyor. 30 pompada bir 1 dak dinlenme, toplamda söküp bağlama zamanımda dahil tüp dolumu 6 dakikamı alıyor.

stabil olarak 3 sarjör 30 atış yapiyorum hava 100 bar civarına yaklaşmış oluyor yine dolduruyorum.

pompa işi çok atış yapan biri için gerçekten eziyet. ayrıca taşırken problem tüfeğin yanında birsürü ıvır zıvır.
    atışa giderken bu yüzden diana mod 54 ümü tercih ediyorum genelde. kur at hava bitti derdi yok

pcp oldumu soyle 500 cc lik geniş bir tüp olucak en aşağı 100 atış yaptıracakki keyif versin

• Arkadaşlar yavaş yavaş pcp'ye geçmeyi düşünüyorum ama aklıma takılan bir soru var... Başlangıç olarak 3 litre ve 200 barlık bir scuba ve 180 cc tüp hacmi olan bir at44 alacak olsam... 200 bardan 100 bara indikçe tüfeğime hava basmak istesem tüfeğimi kaç defa doldurabilirim_? Bir de at44 ile 200 bardan 100 bara inene kadar kaç atış yapabilirim_? Haftada 200-250 kadar atış yapıyorum, bu scubayı doldurtmak bana işkence olur mu_? Scubayı doldurtacağım yer yolumun üstünde... Bir de scuba dolumu maliyetli mi_?

Tüfeğinizi HİÇ defa doldurabilirsiniz. Bir kere bile dolmaz, ancak tüp tüfeğe takılı vaziyette atış yaparsınız onda bile 1 defa 200 ü görür daha sonra düşüşe geçer. 3lt 200 barlık tüp benim görüşüm hiç bir işinize yaramaz. Scuba alacaksanız 1 kere masraf edin ve 6lt 300 barlık bir tüp alın. Bu tip bir tüple tüfeğinizi 200 bardan 100 bara toplam 30 kere doldurabilirsiniz. Her dolumda ortalama 30 atış yapsanız 900 atışa denk gelir ve 300 barlık tüp bu 900 atıştan sonra 195,190,185... şeklinde halen dolum yapmaya devam eder. Scuba dolumu yapan yer yolumun üstü demişsiniz, gidip bir sorun max kaç bar hava basıyorlar ona göre tercihinize yardımcı olmaya çalışalım. Saygılar

• Yavaş yavaş pcp ye geçecekseniz vede şuan için onu anlıyorum yaylı tüfek kullanıyor ve 200 250 atış yapıyorsanız pcp tüfekte 500 600 atış yaparsınız.Ben şahsen en az 2 kutu rahat atıyorum her atışta ODA 500 pellet ediyor.en ideali 6 veya 8 litre 300 bar tüp almanız.saygılar ;kffx;

• Tüfeğinizi HİÇ defa doldurabilirsiniz. Bir kere bile dolmaz, ancak tüp tüfeğe takılı vaziyette atış yaparsınız onda bile 1 defa 200 ü görür daha sonra düşüşe geçer. 3lt 200 barlık tüp benim görüşüm hiç bir işinize yaramaz. Scuba alacaksanız 1 kere masraf edin ve 6lt 300 barlık bir tüp alın. Bu tip bir tüple tüfeğinizi 200 bardan 100 bara toplam 30 kere doldurabilirsiniz. Her dolumda ortalama 30 atış yapsanız 900 atışa denk gelir ve 300 barlık tüp bu 900 atıştan sonra 195,190,185... şeklinde halen dolum yapmaya devam eder. Scuba dolumu yapan yer yolumun üstü demişsiniz, gidip bir sorun max kaç bar hava basıyorlar ona göre tercihinize yardımcı olmaya çalışalım. Saygılar

Cok tesekkür ederim ilginiz icin. Demek ki tüfek 200 bar da olsa 300 barlik bir scuba almak gerekiyor rahat etmek icin...

• g;$ig;$ig;$i

• Yavaş yavaş pcp ye geçecekseniz vede şuan için onu anlıyorum yaylı tüfek kullanıyor ve 200 250 atış yapıyorsanız pcp tüfekte 500 600 atış yaparsınız.Ben şahsen en az 2 kutu rahat atıyorum her atışta ODA 500 pellet ediyor.en ideali 6 veya 8 litre 300 bar tüp almanız.saygılar ;kffx;

Yavaş yavaş pcp ye geçecekseniz vede şuan için onu anlıyorum yaylı tüfek kullanıyor ve 200 250 atış yapıyorsanız pcp tüfekte 500 600 atış yaparsınız.Ben şahsen en az 2 kutu rahat atıyorum her atışta ODA 500 pellet ediyor.en ideali 6 veya 8 litre 300 bar tüp almanız.saygılar ;kffx;

Tesekkür ederim. 6 litre 300 barlık bir tüp bakayım en iyisi...

• pcp nizi max güçte kullanmak gibi bir niyetiniz yoksa, mesela 150-100 bar arası kullanma yoluna gidebilirsiniz. 150 bar a pompa ile çıkmak çok kolaydır. scubanızda 200 bar lık ise, 150 bar a düşene kadar kullanabilirsiniz. 150-100 bar aralığında tatmin edici güçte ve sayıda atış yapılabilir uygun çekiç yayı ayarı ile.

• Bana bu işe başlarken daha doğrusu pcp ye geçtiğim sıralarda Osman TAŞPINAR abmiz bir söz söylemişti.''Bu aldığın pcp tüfek ilk ve son pcp tüfeğin olmayacak ama sana tavsiyem dürbün ve tüpünü iyi seç onlar sende 2 3 tüfek eksitecek ''.Sanırım ata sözü gibi oldu ama öylede.Saygılar keyifli atışlar. g;$i

• Bana bu işe başlarken daha doğrusu pcp ye geçtiğim sıralarda Osman TAŞPINAR abmiz bir söz söylemişti.''Bu aldığın pcp tüfek ilk ve son pcp tüfeğin olmayacak ama sana tavsiyem dürbün ve tüpünü iyi seç onlar sende 2 3 tüfek eksitecek ''.Sanırım ata sözü gibi oldu ama öylede.Saygılar keyifli atışlar. g;$i

Osman amca ağzına sağlık :) özün işin özü bu.

AA s510 carbine .22 ( Audrius regülatör ) BSA 8-32*44ao

AB Rh (-)