Öylesine 6.36 pelletler

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Sohbet olsun artıları eksileri ne olur? Nasıl atışlar da kullanılır. Şöyle olsaydı böyle olsaydı. hem gır gır hem ciddi gibi gibi #hims

Boyları 11 mm çapları 6.36 mm tahminen teflon kaplı olan 20 grain oringli pirinç 30 grain

[Resim Engellendi: http://f1207.hizliresim.com/z/k/9t2mq.jpg]

[Resim Engellendi: http://f1207.hizliresim.com/z/k/9t2n1.jpg]

[Resim Engellendi: http://f1207.hizliresim.com/z/k/9t2nd.jpg]

• Bu tür kurşun olmayan sert malzemeden yapılmış mühimmatların sertliğinden dolayı parçalayıcı ve delici özelliği kurşuna göre çok fazladır, bildiğimiz gibi kurşun sert yüzeye çarpınca dağılır ama böyle sert mühimmatlar sert yüzeye çarpınca delme-parçalama etkisi yapar mesela co2 havalı silahla normal kurşun pelletlerle şişe kırılamazken örneğin buna benzer skenco golden rod sert pellet ile rahatlıkla kırılabiliyor, canlılarda bu tip pelletler ne yapar derseniz kemik kırar diyebilirim.

Bu tür pelletlerin etrafı genelde plastik olur, sebebi de namludan geçerken yivlere zarar vermemesi içindir, bir fikir olarak pelletlerin dışı plastik yerine kurşunla kaplanabilir diye düşündüm ancak maliyetli bir iş olmalı ki bunun örneğine hiç rastlamadım.

Oringli pellet de baya ilginçmiş, bunun amacı da namludan geçerken pelletin çevresinden kaçan havayı engelleyip max. hızı yakalamak olmalı.

Walther cp99
    Daisy 008

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen frht ().

• Origli pellet havayı kaçırtmayacak ama bir o kadar da sürtünme kuvveti ortaya çıkartacak.Merminin hızını düşürecektir diye düşünüyoum.

• Bu tür kurşun olmayan sert malzemeden yapılmış mühimmatların sertliğinden dolayı parçalayıcı ve delici özelliği kurşuna göre çok fazladır, bildiğimiz gibi kurşun sert yüzeye çarpınca dağılır ama böyle sert mühimmatlar sert yüzeye çarpınca delme-parçalama etkisi yapar mesela co2 havalı silahla normal kurşun pelletlerle şişe kırılamazken örneğin buna benzer skenco golden rod sert pellet ile rahatlıkla kırılabiliyor, canlılarda bu tip pelletler ne yapar derseniz kemik kırar diyebilirim.

Bu tür pelletlerin etrafı genelde plastik olur, sebebi de namludan geçerken yivlere zarar vermemesi içindir, bir fikir olarak pelletlerin dışı plastik yerine kurşunla kaplanabilir diye düşündüm ancak maliyetli bir iş olmalı ki bunun örneğine hiç rastlamadım.

Oringli pellet de baya ilginçmiş, bunun amacı da namludan geçerken pelletin çevresinden kaçan havayı engelleyip max. hızı yakalamak olmalı.

Yorumunuza göre delici ve parçalayıcı özellikleri ile özel hedeflerde zevk verecek gibi görünüyor.Teşekkürler

• Origli pellet havayı kaçırtmayacak ama bir o kadar da sürtünme kuvveti ortaya çıkartacak.Merminin hızını düşürecektir diye düşünüyoum.

Alper aslında sürtünme en aza inmiş durumda ama namlu içinde oringin zedelenmesi ile ne sonuç çıkar bilemem :)

• Ses sistemlerinde kullanılan sterio jakların uclarına benziyorlar :) Sanırım öyleler.Capı 6.35 diye biliyorum.Doğrumu?

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Ses sistemlerinde kullanılan sterio jakların uclarına benziyorlar :) Sanırım öyleler.Capı 6.35 diye biliyorum.Doğrumu?

Sanayi de olduğum için jak aklıma gelmedi, tornada yapmak daha kolay oldu :)

• oringlinin dışına sentetik gres sürsek :)

AA s510 carbine .22 ( Audrius regülatör ) BSA 8-32*44ao

AB Rh (-)

• bunların markaları isimleri vs nedir? yoksa tornadan çıktıkları doğru mudur :rolleyes:

Sizlerin nasıl fikirler ve öneriler getireceğinizi merak edip biraz da sohbet olsun diye tornada yaptım :)

• oringlinin dışına sentetik gres sürsek :)

Aslında olabilir İsa, pirinç oringden çap olarak düşük olduğu için pirinç üzerinde ki gres namlu boyunca yağlama yapabilir :)