Hobi - Mod 125 ve Stoeger X20

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • bende de diana mod48 var :) bilmem ben kaçıncı sahibiyim,tahminim 2004 2005 model ;tacli# ne vidası gevşedi ne aksatlık yarattı benim kullandığım süreçte,bu haliyle bile en iyi grupmanı bu tüfek ile çıkarmıştım ;şrofls;.
    imzamdaki linkin bir tanesi dianaya ait ;şrofls;. ha bu arada,günde 10 sefer söküp taktığım oldu ;şrofls;. bu böyle tahminim 2 hafta sürdü,testler yapıyordum,önceleri arada bir söker takardım..adamlar işçilik yapmış,mavzer misali,eskidikce kıymete biniyor ;d;

• Bütün dianalar bir klasiktir ama bu arad mod 125 de bir klasik olmuştur. Btün hatsanlara saygı duymıuorum hele at 44 hiç de gözümde tütmüyor ama mod 125 ilerde bir gün mutlaka alırım. bence iyi bir atelyesi olan biri biraz uğraşırsa mod 125 i adam eder. Bakarsın mod 125 için bir modifiye seti vb üretir. Nasıl ama iyi olmaz mı.

• biraz bakıp tanıdıktan sonra at44 ler güzel tüfekler parasının hakkını bence fazlasıyla veriyor. hakkını yemeyelim lütfen :)

AA s510 carbine .22 ( Audrius regülatör ) BSA 8-32*44ao

AB Rh (-)

• tamam sagısızlık etmeyelim ama benim alacağım 5.5 pcp ya condor yada aa510 gibi bir şey olurdu herhalde. Bununla birlikte BT65 in ipliğinin pazara çıkmasını bekliyorum biraz kullansınlar onu da görelim. Yerli firmaları kösteklemek ahlaki değildir tabii.

• İşin içinde birazda maddiyat var tabiki. :) yoksa bi " aa s510 xtra fac sl rh kayın" benim hayalimdeki tüfek :)

AA s510 carbine .22 ( Audrius regülatör ) BSA 8-32*44ao

AB Rh (-)

• İkisininde keyfi başka bence. Ama tabi pcp apayrı bir olay. Ben seri atışlar yapmayı seviyorum ve x20 ile 15 tane attıktan sonra kurmaktan sıkılıyorum. Pcp ile takır takır atabiliyorsun bu çok güzel bir duygu. Ben x20 supp u ilk tüfeğim olduğundan ayrı bir değeri var özenle saklayacağım gerekli modifiyeleri yapıp ama bir daha başka bir yaylıda almayı düşünmüyorum.

Belki koleksiyon olsun diye bazı kalıplaşmış zoraki hp01 gibi webley patriot 1. nesil gibi havalıları alıp kenara koyabilirim.

Tabi pcpninde ayrı sıkıntıları yok değil. Scuba bitti misal git doldurt o an işlerin varsa gidemezsen atış keyfinden mahrum kalırsın. Pompa desen zaten uğraştırıcı deniyor.

Şahsi fikrim atış yapmayı sevenlerin maddi imkanı müsaitse pcpside yaylısıda olmalı. Ama bana şu an deselerki sadece 1 tüfeğin olacak, tabiki pcp olur tercihim.

Akvaryum hobinize göre örnek vermek gerekirse yaylı tüfek Discus beslemek, pcp ise lepistes beslemek oluyor :) Ne kadar ters değil mi örnek :) Discus çok pahalı bir balık oysa ama uğraştırıcı.

• benim hem sumatra 6.35 hem de gamo cfx royal 4.5 silahım var ama ilerde bir uzunluk ölçücüsü ve bir 5.5 pcp (air force condor yada AA 510 olabilir) satınalmayı hayal ediyorum. çünki Hiç biri birdiğerini karşılamıyor.

Evet bence de para oldukça hepsi olmalı. Yine de bir kaç arkadaş şehir dışında bir yerlere gidersek eğlence olsun diye pcp götürmem.

• bende de diana mod48 var :) bilmem ben kaçıncı sahibiyim,tahminim 2004 2005 model ;tacli# ne vidası gevşedi ne aksatlık yarattı benim kullandığım süreçte,bu haliyle bile en iyi grupmanı bu tüfek ile çıkarmıştım ;şrofls;.
    imzamdaki linkin bir tanesi dianaya ait ;şrofls;. ha bu arada,günde 10 sefer söküp taktığım oldu ;şrofls;. bu böyle tahminim 2 hafta sürdü,testler yapıyordum,önceleri arada bir söker takardım..adamlar işçilik yapmış,mavzer misali,eskidikce kıymete biniyor ;d;

Kadir kardeşime katılıyorum diana mod48-52 süper tüfekler yaylıların tankı asla problem yaratmazlar.Bende yakın zamanda bir mod52 aldım (superior) aldım.Yani olmaz böyle bir kalite.Tüfek tablo gibi :) http://zarimex.eu/images/Diana_52_Superior.jpg FxT12 tüfeğimi bir süredir kenarda bıraktırıyor.Yaylı başka keyif ya...

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• evet abi resme bak :)

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Abi tüfek hw ve tx ten biraz fazla tepiyor ama güç ve isabet cok fena :) 12m den tek telikler yaptım bugun.Alışma surecindeyiz birbirimizi tanımaya çalısıyoruz :)
     [Resim Engellendi: http://img543.imageshack.us/img543/545/dsc02881ie.jpg]

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177