İnce Mehmet 23 ve 25 Grain Pelletler Çıktı ...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Solid merminin kalıptan çıkınca soğuma sırasında küçülürken 5.52 ye gelmesini tutturmak bile ciddi bir kimya bilgisi gerektirir , hem kutuda yamuk etekli pellet ayıklama derdi yok hepsi kalıp :)

Şu kadar söyliyeyiim ilk üretilen 23 grain namluya bol geliyordu, gereken yapıldı 2nci üretilen numunede bu sorun ortadan kalktı pellet öyle güzel oturuyor ki ... Bu aradaki fark çok ince , yani eksikliği düzeltmek bayağı bir ustalık gerektirir...

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

• Doğru , bu yüzden 40 fpe. + tüfekler için biçilmiş kaftan .

filinta

dulce bellum inexpertis

• Doğru , bu yüzden 40 fpe. + tüfekler için biçilmiş kaftan .

Daha altında da kullanılabilir hatta daha ileri gideyim yaylıda da kullanılabilir ... Ben condor da düşük güçte kullanıyorum , çok yüksek güçle atmaya gerek yok grup için atıyorsanız... Bugün 25 grainleri denedim uzun mesafede rüzgardan da çok aşırı etkilenmiyor gibi geldi ...

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

• Mehmet İnce Türkiyedeki 50fp üzeri güçteki havalı silahçıları, mermi bulamadığı için tüfeği vitrine kaldırmaktan kurtardı. Bundan sonra yapacakları da ilgiyle izlenir mutlaka.
    Tabi ölçü konusunda aynı fikirde değilim. Atış alanı sıcaklığına düştüğünde dahi çapı 5,52ye inmemişti :wel:co:m

• Mehmet İnce Türkiyedeki 50fp üzeri güçteki havalı silahçıları, mermi bulamadığı için tüfeği vitrine kaldırmaktan kurtardı. Bundan sonra yapacakları da ilgiyle izlenir mutlaka.
    Tabi ölçü konusunda aynı fikirde değilim. Atış alanı sıcaklığına düştüğünde dahi çapı 5,52ye inmemişti :wel:co:m

Bilemiyorum condorun namluya güzel oturuyor... Önceki üretimden kaldırılan bol geliyordu ...

• Bizlerin dogru yonlendirmesi,cozumun bir parcasi olmamiz halinde eminimki İnce Mehmet cok daha kalitelilerini ortaya cikacaktir :thumbup:
    Hersey bir kenara 23-25 grain diyoruz,6,35 cal diyoruz Mehmet bey dikkate alip elinden geldigince havali camiasina hizmet veriyor, vermeye calisiyor g;$i Ve bence en onemlisi paramiz yabancilara degil yerli sermameyeye aktariliyor.Bu bile takdir edilmesi gereken bir konu :D

• beğenmeyen almasın zorla satmıyoruz:))

+1000000000000 :thumbup: :thumbup: :thumbup:

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• Haklısnız ince memet yılların firması , yıllardır JSB kalitesinde pellet üretiyorladı 8o8o8o

Bu iş tamamen arz, talep meselesi... Talep var ise, kalite de yıllar içinde artacaktır, kalite arttıkça maliyetlerden dolayı fiyatların artması da kaçınılmaz olacaktır.

Daha 3 yıl önce dahi İnce Mehmet'in bırakın tüfekle atmayı, tüfeğe konulacak kalitede dahi pelleti yoktu. Ama havalı tüfeklerin lunaparklarda veya balon patlatma dışında da kullanımı pek yoktu. İddia ediyorum, 5 yıl önce bir JSB'nin ismini duymuş havalı silah kullanıcısı dahi yoktu. Son 3 yıl içerisinde havalı silahların ülkemizde daha çok tanınması, daha kaliteli tüfeklerin gelmesi, forumlar vasıtası ile bir çok hobiseverlerin daha çok bilgi sahibi olması gibi nedenler ile talepler başladı ve o güne kadar alay konusu olan İnce Mehmet firması, elbette bir JSB kalitesinde olmasa dahi düzgün atış yapılabilecek kaliteli pelletler üretmeye başladı. Kullanıcılardan gelen ve teknolojik gelişimin getirdiği bu istek olmasaydı, elbette İnce Mehmet'te bildiğiniz eski pelletler ile üretime devam edecekti ki bu ekonominin bir gereği, yani arz-talep dengesi. Aynen Türkiye'nin en büyük holdinglerinden biri olmasına rağmen Koç'unTofaş'ının yıllarca Türk Milletine Hacı Murat'ları ve kuş serisi arabaları yıllar boyuna kakaladığı gibi...

JSB'yi, İnce Mehmet ile kıyaslarken fiyat olarak da kıyaslamak daha adaletli bir yaklaşım olur. Türkiye'de kaç havalı silah kullanıcısı JSB'ye verdiği parayı, aynı kalitede üretse dahi bir İnce Mehmet'e verir? İnce Mehmet'in ilk çıkardığı 32 grain'lik solid pelleti bile ilk piyasaya çıkış fiyatı yüzünden az eleştirilmedi, fiyatı geri çekmek zorunda kaldılar. Bir firma, fiyatını geri çekiyor ise bunun bir kısmını edeceği kar oranını azaltarak karrşılıyor ise ise kaçınılmaz olarak bir kısmını da üretim maliyetini, dolayısı ile kalitesini düşürerek yapmak zorunda kalacaktır.

Özet olarak "nekka köfte, okka ekmek" diyebiliriz... :rolleyes:

• İnce Memet son 1-2 yılda yeni makinalar aldı.Son kullanıcılarla çalışmaya başladı.Şu an PCP ile ürettiği peletleri grupmanlarını deniyor.Makina parkını yeniledi.Farklı karışımlarda peletler üretmekte.Bence bu şekilde giderse kesinlikle başarılı olacaktır.23 grain 5,5 solid pelet gibi yeniden tasarlanan 6,35'te 38 grain solid peletlerin de grupmanlarda başarılı olursa kesinlikle büyüyen bir firma olacaktır.Gelişim ve değişimden dolayı tebrikler.

Bu arada yukarıda yaza bir arkadaşa öneri olarak , Yaylı Tüfek ile 15 grain'in üzeri atmaktan kaçınmalıdır.Bu zaman içinde tüfeğe zarar verebilir.

AirRanger 80 (90) FAC Special Edition .25 RR Stock ;
    BKL; 6-24x50 Full Size Mill Dot Reticle;
    Webley Patriot 1. (.22);
    Zoraki Ultra HP-01(.22);
    SupremeMax 12 ga 61 cm Cantilever Optima 3-12x44 + 71 cm;
    Üzümlü Çifte 12 ga;
    Çatüs .410 ga 53 cm + 65 cm (7+1 Şarj.)x2;
    BKL Dovetail Riser&BKL ; 4-16x50 Silver;
    Ve BAR II Sırada :)

www.emarstore.com

• biz yerli firmaları desteklemeliyiz ama desteklemek, satınalmak anlamına gelmez bazen de kaliteye teşvik etmek için satınalmamak gerekebilir. ama bu kadar iyi bir pazarı olan ürünün geliştirilmesi gerek fikrine sahip olmaları için önce elimizden geldiği kadar satınalarak destek olmak gerek.

ben kendi adıma 6.35 peletlerdeki kaliteyi merakla bekliyorum.

• Ben air ranger kullanıcısı olarak ince mehmet pellet lerden çok memnunum ve merakla yeni pelletlerini bekliyorum çalışmalarına büyük saygı duyuyorum.

• Bizlerin dogru yonlendirmesi,cozumun bir parcasi olmamiz halinde eminimki İnce Mehmet cok daha kalitelilerini ortaya cikacaktir :thumbup:
    Hersey bir kenara 23-25 grain diyoruz,6,35 cal diyoruz Mehmet bey dikkate alip elinden geldigince havali camiasina hizmet veriyor, vermeye calisiyor g;$i Ve bence en onemlisi paramiz yabancilara degil yerli sermameyeye aktariliyor.Bu bile takdir edilmesi gereken bir konu :D

Üzerine bastınız daha kalitesinin testini akşama doğru yaptım, avrupa ve türk pelletlerden hangisini isterseniz karşılaştırmaya hazırız... :
    Condor SSS - 265 ve 262 Metre Grupman Çalışması -2-

sitelerine az da olsa özen göstermeleri gerekiyor reklam olmadan alıcının gözünü çalmadan satış olmaz

Üstad öncelik isabet olduğundan öbür ayrıntılarla uğraşılmıyor pek... Önceki Test için kutuya konulan pelletlerin kutusuna baksanız eve sokmazsınız belki ...

Ooo Hocam hoşgeldiniz ...

• Not : Uzun mesafe pelletleridir bunlar en az 100 metreden fazla olmalı , 10 metrede denemek için test edilmedi - Testler uzun mesafe de yapıldı ...
    23 Graini bayağı rüzgarlı havada test ettim 265 metrede , rüzgardan aşırı şekilde etkilendiğini sanmıyorum...