safir t14 almayı düşünüyorum kullanan arkadaşlar önerirmi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Barış silah ruhsatını sen ne kadara cıkarttın:? kac gunde oldu bitti:?

Hainlere verecek canımız cok ama toprağımız YOK...

BERETTA Px4 STORM F 9mm
    M4 MARINE (AEG Airsoft)

;tufey#egeteam.png ;tufey#

• bende de var ve çok memnunum ben hiç sorun yaşamadım.Gerçekten etkili bir möenzili ve gücü var.Atım zevki ve gösterişi apayrı zaten.tavsiye ederim alan bir pişman almayan bin.Sebebide keşke alsaydım demektense al at gör farkı.bir daha eline başka tüfek almassın yivliler hariç... g;$i

safir T14 compact s : 36 calibre

atüs tek kırma : 9 mm

WALTHER CP 88 Co2 COMPETİTİON : 4.5 mm

£tabanxalı$ !!! :love: :love: BİLDİKLERİN SENİNLE MEZARA GİDECEKSE NE ANLAMI VAR BİLDİKLERİNİN :love: :love: !!! ;tufey#

;atlı{#

• Red dot u takmak için tutma koluna takılan apart yokmu ??

[Resim Engellendi: http://www.ehobbyasia.com/ebayphoto/scope/gp_m16rail_5.jpg]
    [Resim Engellendi: http://i4.ebayimg.com/05/i/07/63/33/a3_1.JPG][Resim Engellendi: http://www.ehobbyasia.com/ebayphoto/accessory/GP_ZRAIL_6.JPG]

Ben şahsen saçma hiç kullanmıyorum.NAmluya zarar vereceğini düşünüyorum.

• Barış silah ruhsatını sen ne kadara cıkarttın:? kac gunde oldu bitti:?

Ben gereken evrakların hepsini bir günde toparladım.20 ytl yi geçmez.Evrakları teslim ettiim iki gün sonra satınalma belgem çıktı.Silahımı aldıktan sonra emniyete götürdüm ruhsatımı hemen verdiler.

Safir T14 Klasik-S

• Exador teşekkür ederim cevaplar için...

Evet aparat yok onu ayrı alıcaz artık...

Selamlar..

--------------------------YUMUŞAK BAŞLI İSEM KİM DEDİ UYSAL KOYUNUM,KESİLİR BELKİ AMA ÇEKMEYE GELMEZ BOYNUM-----------------------

SAFİR T14 / RED DOT...

GAMO CFX ROYAL / 3X9X32

• G3 ten haber yok mu.

Bildiğim kadarıyla G3 ün av tüfeği versiyonu MKE tarafından yapıldı ama şimdilik sadece yurtdışına pazarlanıyor.

Safir T14 Klasik-S

• Arkadaşlar bu metal kovanlı fişekleri hangi firma üretecek biliyor musunuz?

--------------------------YUMUŞAK BAŞLI İSEM KİM DEDİ UYSAL KOYUNUM,KESİLİR BELKİ AMA ÇEKMEYE GELMEZ BOYNUM-----------------------

SAFİR T14 / RED DOT...

GAMO CFX ROYAL / 3X9X32

• Exador ( Fatih ) senin yüzünden yine olan bana oldu yav ;( ...Tüfek alıcam dedim hanıma ozaman bende rainbow elektrik süpürgesi alırım dedi.Öyle böyle derken ekmek makinasında karar kıldık. ;$., Yine ben icerdeyim :him:s ...abi ona para ver buna para ver yok hanıma sus payı derken para biticek fişeklerini alamıycam nasıl iş bu ya... ;#^+.;#^+.

BERETTA Px4 STORM F 9mm
    M4 MARINE (AEG Airsoft)

• Bunun daha ötesi var diyosun yani :!::!: Abovvvvvv ;(;(

BERETTA Px4 STORM F 9mm
    M4 MARINE (AEG Airsoft)

• nihayet ruhsatım çıktım pazartesi veya salı bende safir alıyorum ;tufey# sabırsızlanmaya başladım :)
    allahtan bekarım evlenene kadar bende kafamda olan silahı alayım en iyisi sizlerin düştüğü duruma düşmemiş olurum :thumbup:

diana mod 460 magnum 22. barska 6x24x42

crosman pumpmaster 1077 tasco 3x9x50

walter cp 88
    steyr hunting 5
    walter lever action

• Sevgili kardeşim, safir alınır mı ? alınır ama neye göre alınır. Silah güzel baştan söyleyeyim. Bir kere karizma süper, bu siah ülkemizde tek, ben istanbuldaki fabrikasına gittim. Adamlar milyon dolarlar yatırmış bu işe ama malumunuz ki bu yeni bir silah bazı aksaklıklar var ama giderilemeyecek gibi değil. Allaha şükür benim silahımda bir arıza çıkmadı ama araştırdığım incelediğim ve öğrendiğim kadarıyla uygunsuz fişek kullanımından bazı arızala meydana geliyor onun için federal ve palla kuşun kullanmalısın bu bir, ikincisi silahını atıştan sonra çok güzel şekilde temizlemelisin ki bu zaten her silahta geçerli olduğu gibi yani, ben memnunum. her yönden beni tatmin eden bir silah bana sorarsan şiddetle almanı tavsiye ederim. Bazı arkadaşlar silahın fiyatının yüksek olduğundan şikayetçi, yapmayın arkadaşlar bana göre bu silah bedava tabiki maddi durum olayı herkesin farklı diyeceksiniz ama genel bir değerlendirme yaparsanız bence fiyatı çok makul. Gelelim işin bir başka boyutuna dünyanın en büyük firmalarından biri olan microsoft bile ne yapıyor. yazılımı piyasaya sürüyor, kullanıcılardaki arıza ve hataları bulup daha mükmmelelini yapıyor. Biz bile buna itiraz etmeyip hemen vista,xp,win98 i alıp kullandık ne oldu yavaş yavaş hepsi yerine oturdu. Şimdi bu silaha ve firmaya haksızlık yapmak niye öyle değil mi ? üstelik bu silah bizim herşeyiyle biz üretiyoruz. ben firma yetkiileriylede görüşüyorum onlara biraz sitem ettim niye m-16 takliti niye bize ait birşey yapmıyorsunuz dedim. cevapları tatmin ediciydi. bir silahın resmini çizmek dizaynını yapmak kolay ama uygulamada bunu faaliyete geçirmek çok büyük maaliyet ve zaman gerektiriyor. bunu yaparken bile çok çektik dediler ve eklediler yakında onlarda sitelerinde bir forum açacaklar herkesin fikrini alıp bir yarışma düzenlemeyi düşünüyorlar yeni türk silahının ismini biz koyacağız ve dizaynıda bize ait olacak bu muhteşem birşey bence ayrıca firma silahın satışından sonrada müşterisini yanlız bırakmıyor her türlü sorun için bürokrasi çıkarmadan hemen ilgileniyorlar. şimdi gelelim son noktaya sen bu silahı al arkadaşım al, bazı avcı arkadaşlar bu silahla av yapılmaz dese de al çünkü onlar saçma atıp avı kolay indirmeye alışmışlar nokta atışı yapmak zor geliyor pişman olmazsın silahı beğenmezsen ben senden satın alıım merak etme kendine iyi bak ;d;

İhanet açıksa, mücadelede açık olacaktır; ama asla aleni değil.... ;tufey#

• bazı avcı arkadaşlar bu silahla av yapılmaz dese de al çünkü onlar saçma atıp avı kolay indirmeye alışmışlar nokta atışı yapmak zor geliyor

bu cümleye gülüyorum sadece ;kihhik, Saçma atıp avı kolay indirmeye alıştık biz. Birdenbire havalanan bıldırcını, çulluğu tek kurşunla vuramıyoruz. Veya tek kurşunla vurduğun bir bıldırcının veya herhangibir kuşun nesini yiyebilirsin onuda düşün :) Uçar avında zaten gez arpacık falan kullanılmaz tamamen namluyu görmen lazımki safirde atış yapacağın yere gez arpacık yapmaya kalksan 5-6 saniyen gider,, 5-6 saniyede atçak hedefte bulamazsın :) Kısacası havalı tüfekle karga vurmaya benzemez.

Domuz avındada daha önce değinildiği üzere 36cal olması nedeniyle pek randıman vermez. Vurursun ama hayvanı yaralı bırakırsın can çekiştirerek uzun bir zamanda ölür hayvan. Ne anlarım o avdan o zaman....

Silaha bişey demiyorum estetik olarak güzel silah. Duvara asmak için, atış yapmak için ideal. Ama kesinlikle av silahı değil... Kim ne derse desin.

Akkar Apache Bronze 12ga 47 cm slug semi-auto
    Yıldız SPZ ME 12 ga superpoze
    Huğlu 12 ga. 7+1 semi auto + Tasko 1x40 RedDot
    Torun 20 ga. superpoze
    Artemis 36 ga. superpoze
    MKE 12 ga. çifte (Kırıkkale Efsanesi)
    Beretta 16 ga. tekkırma
    Optima 550 Magnum airgun + Optima 3-9x32

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Lamek ().

• bu cümleye gülüyorum sadece ;kihhik, Saçma atıp avı kolay indirmeye alıştık biz. Birdenbire havalanan bıldırcını, çulluğu tek kurşunla vuramıyoruz. Veya tek kurşunla vurduğun bir bıldırcının veya herhangibir kuşun nesini yiyebilirsin onuda düşün :) Uçar avında zaten gez arpacık falan kullanılmaz tamamen namluyu görmen lazımki safirde atış yapacağın yere gez arpacık yapmaya kalksan 5-6 saniyen gider,, 5-6 saniyede atçak hedefte bulamazsın :) Kısacası havalı tüfekle karga vurmaya benzemez.

Domuz avındada daha önce değinildiği üzere 36cal olması nedeniyle pek randıman vermez. Vurursun ama hayvanı yaralı bırakırsın can çekiştirerek uzun bir zamanda ölür hayvan. Ne anlarım o avdan o zaman....

Silaha bişey demiyorum estetik olarak güzel silah. Duvara asmak için, atış yapmak için ideal. Ama kesinlikle av silahı değil... Kim ne derse desin.

+1

Safir T14 Uzun Kundak Ayarlı Dipçik + Tasco 2x8x32

War doesn't determine who is right but who is left...

• Arkadaşlar fabrika ile geçen hafta görüştüğümde firmanın ar-ge çalışmaları gereği MKE ile anlaşmak üzere olduklarını Yivli tüfek üretimine geçileceği ve Safir T14 üretiminin duracağını söylediler ancak teknik servis ve parça hizmeti vermeye devam edeceklermiş silahı almayı düşünen arkadaşlar bu durumu değerlendirsin.

silah artık satılmayacağına göre ikinci el satış fiyatı artar mı azalır mı bunu da görüşleriize bıraktım. saygılar...

[size=10]CZ- 75B
    Hatsan mod. 125 Leupold Mark4 3.5-10X40 ( Digital Camo made in S.D.)
    Safir T14 Magpul DE - Vertigal Grip - Aimpoint Red dot sight :thumbdown:

Safir Tactical Atış http://www.metacafe.com/watch/1673132//

• Arkadaşlar fabrika ile geçen hafta görüştüğümde firmanın ar-ge çalışmaları gereği MKE ile anlaşmak üzere olduklarını Yivli tüfek üretimine geçileceği ve Safir T14 üretiminin duracağını söylediler ancak teknik servis ve parça hizmeti vermeye devam edeceklermiş silahı almayı düşünen arkadaşlar bu durumu değerlendirsin.

silah artık satılmayacağına göre ikinci el satış fiyatı artar mı azalır mı bunu da görüşleriize bıraktım. saygılar...

Bu konuyu kimden duydunuz bilmiyorum ama Benimde Fabrikada çok Yakın arkadaşlarım var Üretim durma gibi bir şey olsa kesinlikle haberim olurdu..Ayrıca şu an Amerika dahil 4 yada 5 ülkeden siparişleri var ve sürekli sipariş geliyor..Türkiye genelinde Yaklaşık onbin Satışa ulaştılar niye durdursunlarki...

• sn,hakanbaba,almaya niyet ettiğiniz safir t14 silahtan bende de var.hakkında birçok müspet,menfi açıklamalar olmasına rağmen bana göre göze hitap ettiği kadar iyi mühimmat kullanılması halinde performansı güzel bir silah.silahımda kullandığım federal ve winchester slug fişeklerle %100 randıman aldım, fakat şu an için bu fişekleri bulmak oldukça zor.piyasada olan palla,cheditte,blizt gibi markalarda da fişekler birbirlerini tutmuyor.sorunsuz attığınız bir kutu fişekten sonra diğer kutuda sorunlu fişek çıkabiliyor ve bu da tüfeğin performansını etkiliyor.genel olarak tüfeğin sağlamlığı ,dizaynı,isabet oranı(alışmaya bağlı olarak) gayet güzel.ayrıca tüfeğe monte edilebilecek aksesuarlarda piyasa da bolca mevcut.aksesuarlar yardımıyla tüfeğinizi zevkinize göre oluşturabilirsiniz.ayrıca fabrika ve çalışanlarının üretimlerinin arkasında olduğu tecrübeyle sabittir.yardımcı olabilmek adına ekte benim tüfeğime ait birkaç resim ilave ettim.fiyatına gelince veli bey de sanırım 1.100-ytl.seri numarası 1800 den sonrakiler yeni imalat olarak geçiyor.diğer arkadaşların bahsettiği yivli üretimine geçilip safir t14 modeli üretilmeyecek haberine gelince ben böyle bir haber duymadım ama aslı varsa bu hemen bir safir almak için kaçırılmıyacak fırsat diye düşünüyorum.eğer haber doğruysa ilerde bu tüfekler oldukça revaçta olacak demektir.saygılarımla,hunter2

[Resim Engellendi: http://img402.imageshack.us/img402/4505/16042008204cb6.th.jpg] [Resim Engellendi: http://img402.imageshack.us/img402/706/16042008205qk0.th.jpg] [Resim Engellendi: http://img402.imageshack.us/img402/5652/16042008206it9.th.jpg]

• valla arkadaşlar eleştirilerinizde haklısınız doğruluğunu tartışmak elbette hakkınız ama ben sadece duyduklarımı aktardım sizlere neden dursunlar bilmem ama sanırım yivli silah daha fazla kar getirebilir ondan olmasın ama benm konuştuğum arkadaş ar-ge çalışmaları içerisinde olduklarını belirtti kapattık artık üretmiyoruz demedi ki anlaşmalar bitince üretmeyeceğiz dedi.

Bu arada ben Victory sport marka fişek kullanıyorum arkadaşlar sorun çıkmıyo kurşun fişek ağzına daha yakın olduğu için dikme ve kartuş ezilmesi yaşamadım ama züberde ve diğerlerinde oluyor

[size=10]CZ- 75B
    Hatsan mod. 125 Leupold Mark4 3.5-10X40 ( Digital Camo made in S.D.)
    Safir T14 Magpul DE - Vertigal Grip - Aimpoint Red dot sight :thumbdown:

Safir Tactical Atış http://www.metacafe.com/watch/1673132//