Condor SSS - 265 ve 262 Metre Grupman Çalışması -2-

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 2 Grupman Çalışması :
    Atış yapılan 2 Hedefden 265 metrede olana 5 Atış - 262 Metrede olana 5 atış yapıldı
    262 metrede olan hedef atışlarda yerinden bayağı oynadı , 265 metredeki kıpırdadığını görmedim...
    Hedeflerin yanına gittiğimde bayağı şaşırdım , ben aşağıdakinde iyi isabet bekliyordum yukardaki hedefde çıktı...

Aşağıdaki atışlar bayağı rüzgarlı bir havada yapılmıştır... (Ara ara insanı hafifce itiyor)
    Yeni 23 Grain İnceMehmet pelletlerin hem testi, hem rüzgarlı havada testi ile Grupman yapma çalışması...

Not : Şahsi kanaatim Şimdiye kadar böyle bir pellet test ettiğimi düşünmüyorum, hem şekline hem namluya oturmasına hem isabetine
    tek kelime ile bayıldım...
    Solid pelletlerin içerisinde bir numara olmaya aday ... Rüzgardan çok fazla etkilendiğini düşünmüyorum şahsi kanaatim...
    Özetle : Şahsi kanaatim Tahminimin üzerinde süper bir performans (Condor ve Pellet birbirini sevdi galiba)...
    Havalı silah camiasında eskilerden bir ağabeyimizi davet ettim onun yanında yapacaktım atışları fakat şehir dışına gitme
    durumundan dolayı gelemiyor...

Yeni 23 Grain İnceMehmeti, Türk yada avrupa hangi pellet olursa olsun 250 metre üzeri mesafede karşılaştırma yapabiliriz...
    Bir numara olmaya aday olduğunu düşünüyorum ...

[Resim Engellendi: http://img94.imageshack.us/img94/7519/265metreyeni23grain.jpg]

[Resim Engellendi: http://img36.imageshack.us/img36/336/265metreyeni23grain2.jpg
    [Resim Engellendi: http://img507.imageshack.us/img507/4482/262mt23grainyeni.jpg]

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

Mesaj 5 düzenlendi, son düzenleyen tyilmaz ().

• ;d; ;d; Abi valla bravo sana 265 metreden 3 köşe teşkili yapmıisın. ;d; ;d;

Saol Ömer ... Rüzgarsız havada nasıl olacak onu merak ediyorum ...

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen tyilmaz ().

• Biraz evvel baktım 3 isabet kibrit kutusu boyunda ...

• ;d; en kısa zamanda birde ben deniyeyim 200-250 metreyi ...şahsen isabet ettirsem bile kendimi başarılı sayacağım

Airarmsla iyi iş çıkarabilirsin ...

• Mesafe, değişken rüzgar, 5 atışta ikisi olmasa da diğer üç vuruş 5.5 cm yapmış. Bunu yapabilecek atıcı çok çok zor çıkar :thumbup: Bu mesafede sınırlar zorlanmamış fazlasıyla aşılmış. Birde 1X1 mt hedefe 10 atışı merakla ve rica ile beklerim :rolleyes: Tebrikler :D

• yaklaşık 80 yada 90 m için alıştığımız GRUPMAN DENEME sonuçları bu mesafe için , bence başarı olarak adlandırılmalı. Sanırım bunu bütün arkadaşlarımız da taktir edeceklerdir.

• Mesafe, değişken rüzgar, 5 atışta ikisi olmasa da diğer üç vuruş 5.5 cm yapmış. Bunu yapabilecek atıcı çok çok zor çıkar :thumbup: Bu mesafede sınırlar zorlanmamış fazlasıyla aşılmış. Birde 1X1 mt hedefe 10 atışı merakla ve rica ile beklerim :rolleyes: Tebrikler :D

Hatırladığım kadarıyla aslında bende ilk gördüğümde umursamaz ve inanmaz bir tavırdaydım ... Fakat delikleri görünce mecbur kaldım inanmaya...
    Aslında 5 isabet olsa muhtemelen dünya rekoru olurdu (malum o mesafede grupman diye birşey duymadım henüz koca çanak antenlere atılıyor bildiğim kadarıyla oda dikilen bayrağın dalgalanmadığı rüzgarsız havada)... Zİra pcp için ciddi bir rüzgar vardı, normalde yapmak zor ama insanı hafifce iten rüzgarda yapmak daha zor bence ...
    (5 atışı toplamanın zor olmasının bence sebebi , 230 bar civarı atışa başlıyorum , 200 ün altına düşünce düşme oluyor o düşmeleri hesaplamak zor ondan muhtemelen)

yaklaşık 80 yada 90 m için alıştığımız GRUPMAN DENEME sonuçları bu mesafe için , bence başarı olarak adlandırılmalı. Sanırım bunu bütün arkadaşlarımız da taktir edeceklerdir.

Teşekkürler

yorum yok ayakta alkışlarım sadece :D

Teşekkürler...

Not: Hiç vurdum diye övünmeye niyetim yok ... yapılamayacak şey değil yarın 15-16 yaşında bir çocuk daha iyisini yapabilir ...

------ Yakında video çekip paylaşmaya çalışacağım telefon ile -----

Mesaj 4 düzenlendi, son düzenleyen tyilmaz ().

• Bu kadar uzak mesafeye atabilmek silahın gücüyle mi ilgilidir yoksa bütün silahlar bu mesafeye atabilir mi.

• Bu kadar uzak mesafeye atabilmek silahın gücüyle mi ilgilidir yoksa bütün silahlar bu mesafeye atabilir mi.

Bütün silahlar tabii ki atamaz hedefe o mesafede ... Güçlü Pcp gerekir... (Dünyanın en güçlü PCP lerinden olan Condorla bile zorlanıyoruz yani)

• ben aynı atışı sumatra 6.35 ile yapabilirmiyi (aynı derecede isabetli olmayabilir)

• ben aynı atışı sumatra 6.35 ile yapabilirmiyi (aynı derecede isabetli olmayabilir)

6,35 ile ne Sumatra , ne Airranger ne de Condor ile yapabileceğini sanmıyorum ... 5.5 zor gidiyor .. 6,35 in düşmesi çok olur...

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen tyilmaz ().

• moralimi bozdun.

ben hep uzak yerlere keskin ve ve etkili atışlar yapmayı planlıyordum. 200 m kibrit kutusu gibi. :(

• Tebrikler Mesafeyi atarken yada yuruyerek gidince ne demek oldugunu anlayabiliriz gercekten cok ciddi mesafe .. :thumbup:

• Tebrik Ederim...silahın kaç fpe ?bu mesafelere atmak kolay değil çalışan atabilir bence,benda çok çalışıyorum yakında çekimlere başlıyorum inşallah videolarla hep beraber izleriz bu gibi atışları daha şeffaf olabilmesi için kamerayla güzel bir çekim yapılması lazım rangefinder ile kameradan çekilmesi lazım ve daha da güzel paylaşımlar olabilir bence...

• ne dersin taylan ağabey sumatra 6.35 ile de olabilir mi

• moralimi bozdun.

ben hep uzak yerlere keskin ve ve etkili atışlar yapmayı planlıyordum. 200 m kibrit kutusu gibi. :(

6,35 tüfekle zor iş , birde 6,35 ler çok iyi grup yapamıyor diye biliyorum (tabii bunu 635 pcp si olanlar daha iyi bilebilir) , 635 grup yada yarışma değil av pcp si (Not: Türkiyede av yasaktır cezası vardır)

Tebrikler Mesafeyi atarken yada yuruyerek gidince ne demek oldugunu anlayabiliriz gercekten cok ciddi mesafe .. :thumbup:

Teşkkler... yoruyor insanı dün 367 metreye attık bayağı yorulduk 2 kişi ...

Tebrik Ederim...silahın kaç fpe ?bu mesafelere atmak kolay değil çalışan atabilir bence,benda çok çalışıyorum yakında çekimlere başlıyorum inşallah videolarla hep beraber izleriz bu gibi atışları daha şeffaf olabilmesi için kamerayla güzel bir çekim yapılması lazım rangefinder ile kameradan çekilmesi lazım ve daha da güzel paylaşımlar olabilir bence...

Katılıyorum , kamera temin edebilirsek daha net olur ...