Bu nasıl iş anlamadım?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhabalar arkadaşlar öncelikle herkese kolay gelsin. Elimdeki 5.5 kalibrelik Stoeger X20 Suppressor tüfeğime bir sportsmatch dampa taktım. Geçen gün de bir av bayiinden aldığım Nikula marka dürbünü taktım. Hem dampanın hem de dürbünün montajını gayet muntazam bir şekilde yaptım. Stoeger zaten bilindiği üzere aşırı şekilde tepen bir tüfek değil. Yaklaşık 2000 atıştan fazla yapmışımdır. Sorun şu ki; dürbünün ayarı sürekli olarak bozuluyor. Fakat ilginç bir şekilde ayar sürekli sol tarafa doğru kaçıyor. Yani dürbünü sıfırladıktan sonra attığım her atış sola doğru ayar kaçırıyor. Pelletler sol tarafta toparlanıyor. Bu tüfeğin en sevdiği pelletlerden birisi olan Jsb Straton'dan başka da pellet kullanmıyorum. Atışlarımın hepsini destekli ve nefes kontrollü yapıyorum. Bu sabah bir arkadaşımla birlikte fazlasıyla uğraştık. Bir tane de mod 125 tüfeğimiz var ve inanın mod 125 şu anda elimdeki Stoeger'den hayli hayli isabetli atışlar gerçekleştiriyor. Merak ettiğim mesele neyin sorunlu olduğu. Dampa sportsmatch ve ilk defa bu tüfekte kullandım. Dürbünü de daha önce başka hiçbir tüfekte kullanmadım. Dampa da 1mm bile kayma yok. Ama atışlar istikrarsız. Sizce ihtimaller nelerdir? Herkese tekrardan saygılar, sevgiler...

• ya dürbünün artı kılı kayıyordur yada pellet namluyu terkederken biryere vurup sapıyordur.

Cevabınız için teşekkürler. O zaman farklı bir dürbün takıp denemem gerekecek. En azından dürbün artıkılı seçeneğini bu şekilde eleyebilirim sanırım.

• Size tavsiyem dürübü aldığınız yere götürün ve ürünün sorunlu olduğunu belirtin, tabii alalı 2 seneyi geçmediyse. Dürübünü kontrol etsinler, en doğru cevabı oradan alırsın. En azından ben öyle yapmıştım : ) ...

• %80 Dürbün İle Alakalıdır Aynı Şeyi Bende Yaşadım

• ben kuzenimin tüfeği ile atarken hep sağa çekiyodu ama kuzenim gayet rahat vuruyodu meğer ben dürbüne yandan bakıyomuşum ama tabi benim bahsettiğim optima dürbün nikulada böyle bi sorun olcağını sanmam belkide dürbün sorunludur

Samyang Sumatra Carbin .22 + 3-9x32 optima

Kral arms bigmax .25 (güç modifiyeli) 3-9x32

Kral arms puncher breaker
    Hatsan at-44 10 .22 cal + 6-24x50 bsa
    Perfect line 60 libre makaralı yay + Lazer nişangah
    Hatsan mod 85 sniper .22 + 3-9x32 optima
    Beretta Stoeger x20 suppressor + Yatagun dampa + 3-12x44 AEO
    Hatsan mod 125 .22cal SportsMatch DM60 dampa breaker 3-9x32

Cobra 80lb pistol crossbow
    Ekol 55 .177
    Crosman 357 .177
    Zoraki 925 full auto
    Zoraki 918
    Zoraki r1
    Blow magnum
    Blow c06
    Blow mini
    Blow class

• %80 Dürbün İle Alakalıdır Aynı Şeyi Bende Yaşadım

Evet aynı şeyi bende yasadım.Kalitesiz dürbün kaynaklı.Artıkılın oldu yer bir pasoya bağlı.titresimden bu paso oynuyor ve ayarınız kaçıyor.mesela bir süre sonra artıkılın sağa doğru kaydığını göreceksin.Ben yeni diana mod 52 tüfegimde stoegerin 4x32 dürbününü kullanmaya başladım ve hiç sorunum kalmadı.deneyin göreceksiniz ki tüfekte bir sorun yok dampada da sorun yok tek sorun dürbünun kalitesinde

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Stoeger X20 Suppressor a sportsmatch dampa takmışsınız buraya kadar güzel fakat neden nikula gibi kalitesiz bir dürbün taktınız en azından bir gamo takmalıydınız .

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• Stoeger X20 Suppressor a sportsmatch dampa takmışsınız buraya kadar güzel fakat neden nikula gibi kalitesiz bir dürbün taktınız en azından bir gamo takmalıydınız .

Evet bende aynı fikirdeyim.yaylı tüfeklerde yaylı tüfekler için üretilen bir dürbün kullanılmalı.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Merhabalar arkadaşlar, öncelikle cevaplar için teşekkürler. 2 haftadır foruma girişte hata alıyordum o yüzden cevaplayamadım. Dürbünü söküp tekrar taktım. Nedendir anlamadım ama şuanda sorunum ortadan kalktı. Söküp takarken daha önce burada okuduğum bir konuda dampayı çevirip öyle takın diyorlardı. Ben de dampayı ters çevirip öyle taktım ve problemim ortadan kalktı. Şu anda tüfek sinek olsa sineği vuruyor ve santim hata yapmıyor. Diğer yandan nikula nın çok da kalitesiz bir dürbün olduğunu sanmıyorum. Pek tabii ki gamo marka bir dürbünle belki kıyaslanmaz ama bence güzel bir dürbün.