retay eagle kurusıkı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bende merakla cevap bekliyorum :)

Hatsan Mod 125 Th kundak .22kalibre Optima 3-9'32 :thumbup:
    Hatsan AT-44 S10 .22 :love::thumbup:

• İyi midir ? Değil midir bilmem. Kullanım amacınıza bağlı açıkçası.Kuru sıkı ile na yapılabilir ki. Neticede ses çıkartan bir makine.He koleksiyon olarak tutulabilir ama , sanıyorum ki siz savunma aracı olarak düşünüyorsunuz.''Öyle tahmin ediyorum'' Eğer öyle ise bu cümleleri dikkate alın.Silah dediğiniz şey bir hedefe sıkılınca onu devirmeli gerisi teferruat.Kendi hayatınızı riske atarsınız.Zaten alınca emniyete faturanız ile gidip üzerinize göstermeniz gerekiyor.Meskun mahal içindede atış yapamazsınız.Eğer savunma içinse size tek tavsiyem biraz daha yasal ve zor bir süreçten geçip ateşli bir silah edinmeniz.Emniyet güçlerinin vazifesi 7/24 halkı güven içerisinde tutmaktır.Bir probleminiz varsa bildirmenizi şiddetle tavsiye ederim.Ha dersinki her yere polis mi yetişecek.Malesef burası ABD gibi değil.21 yaşındaki her vatandaş kendini korumak için silah edinemiyor.

Dediklerimi düşünün.

agt

• allaha binlerce şükürler olsun kuvvetim var şu ana kadarda kendi yaşıtımdan tek bir kimse bile bileğimi bükemedi.savunma amaçlı değil hazır önümüz kurban havaya bir iki atarım diye istiyorum.ki bilirim adamda gerçeği olursa ceza bile almaz. cevabınız ve uyarınız için çok teşekkür ederim. :thumbup:

• O zaman tavsiyem zoraki 917 t öneririm.Güzelde bir ses kapsülü alırsanız sanırsam sizi tatmin edebilir.

agt

• Bir Veteriner arkadaşım borcu olan bir kişiden parasını istemiş, 7-8 bin tl gibi bir rakam... gündüz vakti adam 15-20 tane serseriyle beraber, veterinerin dükkanı basıyorlar,,,
    Dükkanda Veteriner - Veterinerin arkadaşı -veterinerin telefonlara bakan elemanı + veterinerin kayınçosu... (Veterinerin KAYINÇOSU Yüzbaşıdır, omuzdan bağlamalı 2 silahla dolaşıyor adam...Piskopat yapıda birisidir kendisi.)
    herneyse, serserler veteriner Arkadaşı iyi bir dövmüşler,, dükkanda kırılmadık bir cam kalmamış. bilgisayar masasına kadar tekmeleyle vura vura kırmışlar, darman duman etmişler dükkanı... ellerinde sopalar Bıçaklar 1 kişide kuru sıkıyla ses kalabalığı yapmış o arada :D...

Bu arada Veterinerin Kayınçosu Yüzbaşı serdar isimli arkadaşda korkudan Gerçek silahını bile çekememiş...

Yani bunu neden burda yazdım ? her belinde silah olan çıkartıp vuramaz... Hemde durupdururken birisinin elinde havalı silah veya kurusıkı var diye kimse korkudan kılını kıpırdatamaz Agalar... yada belaya bulaşmayım derler...

Her iki Cümlenin sonunda havalı silahı, yok kurusıkıyı karşı tarafa tutunca belindeki silahı çıkartıp sizi vurur Öldürür B.k yoluna gidersiniz DEMEKDEN vazgeçin... Adam öldürmek kolay değil, Silah çekmek hiç kolay değil...

Konuyu açan Bu siteye üye olan arkadaşlarda Bilinçli Arkadaşlardır,,, Havalı silahla adam korkutmak, Kurusıkıyla adam korkutmak niyetinde değiller... eğer olsalardı bu sitede Bu hobi sitesinde olmazlardı,, günün bu saatinde, dışarda serserilik yapıyor olurlardı...

Herneyse Konuyu açan arkadaş,
    Bu arada Kuru Sıkı tabanca, Ses silahıdır, Kuru sıkıdır... fiyatlara baktım retay eagle 75-100 tl arası değişiyor fiyatları güzel bir kurusıkıya benziyor. ama benim görüşümce ekol marka kurusıkılar daha çok dayanır gibi... Ses için arıyorsanız en büyük kuru sıkı mermisini atanı alınız...

Not: Ben ateşli silahlara karşıyım... Kurusıkıyıda mantar tabancası olarak görüyorum... Hatta kurusıkıyla Ses gürültüsü yapanlardan nefret ediyorum. Saygılar Sevgiler...

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Dejavu080 ().

• dejavu080 dediğinize katılıyorum ancak dediğim gibi amacım korkutmak değil yanlış anlaşılmasın sadece ses çıkartmak içindir kral markada ne bileyim hep siyah renkte şimdi araştırdım kurusıkı dediğin sürgüyü çekip bıraktığın zaman şınngg diyecek yani çelik takviyeli oda zorakide var yorumlarını okudum zoraki 914 de varmış ama oda fazla ufak en azından benim elimde.Elim biraz tombuldur çünkü :)

birde şu silah çıkarıp vurma konusu var tabii ben öylelerine şahit oldumki ben kendim anadolu teknikte okuyorum her allahın günü kapıda polis olur.polise tekme atan adam gördüm yaw böyle bi şey olurmu kaldıki polis değiilde aynı şahıs olup karşısında bir sivil vatandaş olsa kurusıkıyıda çeker olduğu yerdede gebertir (ALLAH korusun)çünkü burası zonguldak burda oturanlar bilir buraları

saygılar.

• Kral yazmışım kusura bakmayın ekol olacak... hocam gidin av bayilerine,, yakınlarınızda av bayisi illaki vardır,,, ekol aras magnumlara yakından bakınız...

üst kısmı geriye çekince 50 metre öteden duyulacak şakkk gibi seside mevcut, horozu tetiği kurduğunuzda herneyse o sesde fazlasıyla mevcut...

[Resim Engellendi: http://blank-pistol.com/tr/images/news/am/A_Silvergoldmoti.gif]

[Resim Engellendi: http://magnumbg.net/images/big/1267463837-EKOL_ARAS_MAGNUM_black_1.jpg]

[Resim Engellendi: http://www.smerch.eu/images/Ekol-Grizzly-Aras-Magnum.gif]

[Resim Engellendi: http://www.paukkurauta.fi/WebRoot/Kaupat/Shops/Prauta/46D3/1D6B/1C75/75E9/2A48/C0A8/071D/417E/Aras_Silver.gif]

fiyatlar 80 tl falan internet fiyatları... az bir pazarlıkla yakınınızda olan av bayilerinden 70-80 gibi bir fiyata alabilirsiniz sanırım...

• [Resim Engellendi: http://www.smerch.eu/images/Ekol-Grizzly-Aras-Magnum.gif]

Bunun aynısı bende var ama markası Ekol değil, Barettaydı sanırım. Yabancı bir marka diye hatırlıyorum 8-10 sene önce almıştım. Full metal oldukca ağırdır normal bir silah gibi, sürgüyü çekip bırakıncada orjinalle aynı havayı verir. 15-20 belki daha fazla kuru sıkı mermiside var istersen satabilirim pm atabilirsin ...

• Bir kurusıkı hastası olarak, aşağıdaki hususları aklınızın bir köşesinde bulundurmanızı dilerim:

Resmi Gazete, Tarih 12 Şubat 2008, Sayı:26275
    Kanun no:5729, Kabul tarihi: 23 Ocak 2008
    SES VE GAZ FİŞEĞİ ATABİLEN SİLAHLAR HAKKINDA KANUN
    Amaç ve kapsam
    MADDE 1 – (1) Bu Kanunun amacı, ses ve gaz fişeği atabilen silahların nitelikleri, imali, ithali, ihracı, satışı, edinilmesi, bulundurulması ve taşınması hakkındaki usul ve esaslar ile bunlarla ilgili izin, kayıt ve tescil işlemlerini düzenlemektir.

(2) Bu Kanunda geçen ses ve gaz fişeği atan silah; kurusıkı silah olarak da tabir edilen ses ve gaz fişeği atabilen silahları ifade eder.

Taşınması, satışı ve nakli

MADDE 3 – (1) Bu Kanun kapsamına giren silahların;

a) Taşınması,

b) Ateşli silahlarla işlenen veya 6136 sayılı Kanun kapsamına giren suçlardan dolayı hükümlü bulunanlar ile kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olanlara veya onsekiz yaşından küçüklere satılması,

c) Yönetmelikte belirlenmiş esas ve usullere aykırı olarak imal edilmiş olanlarının satılması, yasaktır.

(2) Bu silahların satışı, mermi veya av malzemesi ya da yivsiz tüfek satışı yapmak için ruhsatlandırılmış yerlerce yapılır. Bu silahları satan bayilerle, başkalarına satan veya devredenlerin ya da başkalarından satın alan veya devralanların bir ay içinde Cumhuriyet Savcılığından alacakları sabıka kaydıyla birlikte mahallî mülki amire bildirimde bulunmaları zorunludur.

(3) Söz konusu silahlar, ancak her an kullanıma elverişli olmayacak ve kolay ulaşılmayacak şekilde, boş olarak kutu içerisinde nakledilebilirler. Bu silahların belirtilen şekil ve şartların dışında nakledilmesi taşıma olarak kabul edilir.

Ceza hükümleri

MADDE 4 – (1) Bu Kanun kapsamındaki silahları yetkili mercilerden izin almadan veya 6136 sayılı Kanun hükümlerine tabi silah vasfına dönüştürülecek şekilde imal edenler veya satanlar bir yıldan üç yıla kadar hapis ve yüz günden beşyüz güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır.

(2) Bu Kanunun 3 üncü maddesinin birinci, ikinci ve üçüncü fıkralarındaki yasaklara aykırı davranışta bulunanlara beşyüz Yeni Türk Lirası, dördüncü fıkrasındaki yasaklara aykırı davranışta bulunanlara beşbin Yeni Türk Lirası idarî para cezası verilir. Ayrıca bu silahların mülkiyetinin kamuya geçirilmesine karar verilir.

(3) Bu Kanun kapsamına giren silahları, yönetmelikte belirlenmiş esas ve usullere aykırı olarak imal edenlere beşbin Yeni Türk Lirasından yirmibin Yeni Türk Lirasına kadar idarî para cezası verilir. Bu fiilin tekrarı halinde idarî para cezasının iki katına karar verilir.

(4) Bu Kanun hükümlerine göre idarî para cezasına ve mülkiyetin kamuya geçirilmesine karar vermeye mahallî mülki amir yetkilidir.

Resmi Gazete, Tarih 23 Kasım 2010, Sayı 27764

SES VE GAZ FİŞEĞİ ATABİLEN SİLAHLAR HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK
    MADDE 6 – Aynı Yönetmeliğin 13 üncü maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.
    “(3) 5 inci maddenin ikinci fıkrası kapsamında üretilen silahların bulundurulması, taşınması ve kullanımı; film yapımı, tiyatro, şenlik, kutlama, tören gibi etkinliklerin gerçekleştirileceği alan ve zamanla sınırlı olmak üzere ilgili mülki amirliğin iznine bağlıdır.”

• Kanunun soğuk dilini, günlük konuşma dilimize çevirirsek:

- Kurusıkı silahları satın alanların, fatura tarihinden itibaren 30 gün içerisinde bulundukları yerin mülki amirliğine müracaat ederek (il ve ilçelerde Emniyet Müdürlükleri) üzerlerine kayıt ettirmeleri gerekir.
    - 30 gün içerisinde kaydı yaptırılmayan kurusıkı silahlar için bugün geçerli olan 550 TL para cezası kesilerek silaha el konulur.
    - Taşınması ancak bulunulan yerin mülki amirliğinin yazılı izni ile olup, taşınması esnasında silah bir kutu içerisinde, kolay erişilmeyecek bir yerde ve boş olarak taşınmalıdır. Bunların aksine hareket, (üzerinde) taşıma olarak kabul edilir.
    - Büyük şehirlerde takibi yapılmıyor ama kurusıkı silahlarımı aldığım firma tarafından bana söylenen aynen şöyle:
    "Biz, satılan her silahın faturası ile birlikte satın alanın kimlik fotokopisini ilgili mülki amirliğe gönderiyoruz. Ufak yerleşim yerlerinde, kayıt ettirilmeyen silahlar için adrese giderek hem ceza yazılıyor, hem de el konuluyor"

Bende kurusıkı silahları çok seviyorum. Daha önceden 2 tabancam vardı, geçen hafta 3 adet daha aldım. Bu hafta veya önümüzdeki hafta İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek kaydını yaptıracağım Daha öncekilerin de kaydını yaptırarak emniyetten "SES VE GAZ FİŞEĞİ ATABİLEN SİLAH BİLDİRİM BELGESİ (Ek-3) aldım. Bu belgede silahın markası, modeli, seri no.su, çapı, defter kaydını yapanın ve onaylayanın adı ve sicil numarası ile silahın üzerine kayıtlı olduğu kişinin T.C. kimlik numarası, adı, soyadı ve adresi bilgileri bulunuyor.

Silahı birisine sattığınızda veya devrettiğinizde, bu belge ile emniyete giderek üzerinizden düşürüyorsunuz. Kaydettirilmesi ise sattığınız veya devrettiğniz kişinin sorumluluğuna geçiyor.

• Bu kadar laf kalabalığından sonra, şimdi de soruyu soran Zonguldak'lı hemşerimin sorusuna yanıt vereyim:

Retay Eagle ile hiç atış yapmadım. Ama Desert Eagle'ın tipini sevdiğim için (çoğunluk nefret etse de) satan yerlerde inceledim. Görünüş olarak Desert Eagle'ın çok kötü bir kopyası. Ama burada firma haklı, çünkü bire bir benzer yaptığı takdirde telif hakları dolayısı ile tazminat ödemek durumunda kalabilir. Bu benzerlik olmadığı için satın almadım. Bence görüntü çok sorun değil diyorsanız, satın alınabilecek bir tabanca.

Zoraki'nin Mod 925'ini özellikle tavsiye ederim. 1 adet 16, 1 adet 25 adet 9 mm alan şarjörü ile birlikte geliyor. Gizli horoz, dışarıdan görülen blowback (kızak) hareketi yok. Görünüş olarak Uzi'yi andırıyor. Elinizle tuttuğunuz an sevmeye başlayacağınız bir tabanca.

Zoraki Mod 914 ise, iç mekanizma olarak 925 ile aynı, bu neden ile şarjörleri birbirlerine uyuyor. Bu tabanca ise 14 adet 9 mm kurusıkı alıyor. 925'den farklı olarak hareketli kızağa sahip, single action veya double action olarak atış yapılabiliyor. 5 çeşit kaplama seçeneği var.

Zoraki Mod 917 ise 17 adet 9 mm kurusıkı alan, Glock görüntüsünde bir tabanca ki bu özelliği dolayısı ile Amerika'da distribütörü ile Glock firması mahkemelik. Eğer Glock seviyorsanız, nerede ise bire bir aynı olan bir silahı bulacaksınız.

Firmanın web sayfasından veya You Tube'da çeşitli videolara ulaşabilirsiniz.

Son uyarı: Sakın kurusıkıyı alınca Fener'e gidip "ben buradan atacağım" diye tutturma!!! :rolleyes:

• berkman abi cevabın çok çok açıklayıcı oldu çok teşekkür ederim evet aslında büyük silah merakım vardır ama retay eagleyi çoğu kimse normalin üstünde ses çıkarttığı için seviyo (heralde öyledir) benim için ağırlık sorun değil zaten üstümde falan taşımıyacam.hem niye taşıyımki :) evde duracak ve her sürgüyü çekişte o şınngg sesini duyunca insana bi haller olacak 8o ama çok çok iyi araştırdım bu eagle nin ucu dar olduğu için ucundaki tıpamıdır nedir çıkıp dağılıyomuş o yüzden maallesef retayı eledim aklımda bi model daha var ekol viper 4.5 lik krom olanından berkman abi sence ekol viper iyiimidir yarın bugün alacam işte silahımı :) ha bu arada abi fener işide aklıma gelmedi değil ;rofl.;

• ...aklımda bi model daha var ekol viper 4.5 lik krom olanından berkman abi sence ekol viper iyiimidir yarın bugün alacam işte silahımı :) ha bu arada abi fener işide aklıma gelmedi değil ;rofl.;

Ekol Viper revolveri kesinlikle tavsiye ederim. Bende 6" olanı var. Parlak krom kaplı ve fabrikaya özel sipariş verip 15 gün bekledikten sonra almıştım. Önceden 6" namluların yurt içinde satışı yasaktı, ben ve bir arkadaşım ilk satışı serbest olunca alanlardanız. Hatta onunkinin seri numarası E6VP-11100001, benim ki E6VP-11100002. Yani ilk iki seri numarasını bizler aldık. O kadar güzel bir kaplaması var ki barut izi ile kararmasın diye şimdiye kadar kıyıp ta bir tane bile mermi atmadım. Çok kaliteli bir yapımı var. Röhm'ü aratmaz bile diyebiliriz.

Bu arada sen ne yaptın da o Röhm RG 59'u pert etmeyi becerdin? Çok yazık olmuş valla. Almanya'ya her gidişimde satın almak istediğim, ama uçak ile getirmek sorun olur diye almaktan vazgeçtiğim tabancaların başında geliyor. Oradaki satış fiyatı 100 Euro'yu buradakilerle karşılaştırınca daha çok sıcak basıyor ;)

• sorma abi yaa babamın 18 yıllık silahıydı 50 tane mermiyi anca atmıştım olsun ne yapıp edip onun topunu bulacam zaten röhmün sevdiğim tek tarafı horozu tetiği ve top kısmı hepside beyaz renkte gerçek bir revolveri aratmıyor ne oldu ne bitti bilmiyorum topu ndaki emniyet yerinin tuttuğu yer (topu kitleyen kısım) yalama olmuş bende freezeliyim derken tam çorba ettik 8o yazık oldu yani :)