Yaklaşık 20yarda 5atışlık grupman (ft pozisyonunda oturarak desteksiz)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Evimin terasında yaklasık 20yarda mesafeden oturarak desteksiz 5 atış yaptım arkadaşlar.Pelet olarak hatsan jsb 13.43gr Rs kullandım.Dürbünüm 3x32 stoeger.Gözlemlerim neticesinde Diana mod52 tüfeğimin 4kg lık ağırlığı oturarak desteksiz (ft pozisyonunda) gerçekten bir avantaja dönüsüyor.Sanki sehpada atış yapıyormuşum gibi hissettim.Ayrıca kuçük zoom da yapılan atışlarda yüksek zoom'a oranla daha başarılı oluyor.Çünkü eliniz daha az titriyor buda atış stabilitesini pozitif yönde etkiliyor.Yani ağır tüfek candır :)

Bu da videosu.iyi seyirler...http://www.youtube.com/watch?v…0-l0&feature=youtu.be

[Resim Engellendi: http://img600.imageshack.us/img600/8691/dsc03000fp.jpg]

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen getboga ().

• elinize sağlık, bir sonraki yarışma için herkez bu şekilde idman yapabilir. Ben dahil :) Küçük zoomda eliniz daha az titremez, aynı titrer ama siz az farkedersiniz ve psikolojik olarak yardımcı olur.
    FT silahları (aslında diğer müsabaka silahları da) normal versiyonlarından ağır olur, özellikle yaylı silahlarda tepmeyi azaltması avantajdır.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Evet haklısınız.Kücük zoom konsantre olmama yardımcı oluyor.6x olursa daha iyi olucak.Söyle iyi bir dürbüne ihtiyacım var sabit odaklı 6x gibi.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Elinize sağlık, ben de Ankaradaki yarışmadan hemen sonra bir ft tavşanı satınaldım, size de öneririm çok keyifli bir idman oluyor ileride birden fazla hedef satınalırsam bahçemde hazırlık antrenmanı imkanı bulabilirim

• Eğer ft için kullanacaksanız o kadar küçük büyütme sorun olabilir.20 yarda ve 4cm delikte yeterli olur ama örneğin 1,5 cm lik hedefte yada 50 yarda gibi mesafelerde vurma şansı azalır.Ayrıca paralax ile mesafe tahmini yapabileceğiniz bir dürbün şart bence.
    Fazla büyütmenin yol açtığı titremenin konsantrasyonu bozduğuna bende katılıyorum.Yarışmada 1.tur 1. kulvar 32 büyütme ile attım ve bir türlü hedefte tutamadım dürbünü.Sonuçta 5 atışın 3'ünü kaçırdım.Sonrasında tüm atışları 24 büyütme ile yaptım ve 35 atışın sadece 2 tanesini ıskaladım.Bir tesbitimde güneşli havalarda kesinlikle şapka takmak gerekli.Yine 1.kulvar şapkayı çıkarıp atmıştım, daha sonraki atışları şapka ile yaptım ve parlama konusunda çok faydalı olduğunu anladım.Field Target fazla bildiğimiz, yaptığımız bir şey olmadığı için her seferinde biraz daha tecrübe kazanacağız herhalde.

FİLİNTALAR GRUBU

• Eğer ft için kullanacaksanız o kadar küçük büyütme sorun olabilir.20 yarda ve 4cm delikte yeterli olur ama örneğin 1,5 cm lik hedefte yada 50 yarda gibi mesafelerde vurma şansı azalır.Ayrıca paralax ile mesafe tahmini yapabileceğiniz bir dürbün şart bence.
    Fazla büyütmenin yol açtığı titremenin konsantrasyonu bozduğuna bende katılıyorum.Yarışmada 1.tur 1. kulvar 32 büyütme ile attım ve bir türlü hedefte tutamadım dürbünü.Sonuçta 5 atışın 3'ünü kaçırdım.Sonrasında tüm atışları 24 büyütme ile yaptım ve 35 atışın sadece 2 tanesini ıskaladım.Bir tesbitimde güneşli havalarda kesinlikle şapka takmak gerekli.Yine 1.kulvar şapkayı çıkarıp atmıştım, daha sonraki atışları şapka ile yaptım ve parlama konusunda çok faydalı olduğunu anladım.Field Target fazla bildiğimiz, yaptığımız bir şey olmadığı için her seferinde biraz daha tecrübe kazanacağız herhalde.

Tüfeğimi ft hedefte ve grupman çalışmalarımda kullanıcam.3x zoom Dürbün 20 yarda iyi sonuç veriyor fakat dediğiniz gibi daha uzak mesafelerde sorun yaratacaktır.Mod 52 tüfeğimde kullanabileceğim tepmelerde dürbünü bozmayacak (dürbünün bozulup çöpe gitmesinden bahsediyorum) kaliteli bir dürbün arayısındayım.Hatta dürbün bakmaktan yeni geldim.Gamo 3-9-50 ve 3-9-40 dürbünlerine baktım ikiside sabit paralaxlı ve mildotsuzdu buna rağmen fiyatları yüksekti!Hawke 3-9-40 alsam bozarmı acaba benim tüfek bu dürbünü?Veya başka birsey....

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• yaylıya kaliteli dürbün takıp yazık etme (dampa ile bile olsa) derim. kısa mesafe ft atışları için ucuz bir pcp ve gerçek mesafeyi gösteren paralaks ayarlı bir dürbün ile daha başarılı olursun.

Türk'ün Kızıl Elma'sı "BİRLİK" ola ki, Türk yurduna "DİRLİK" gele..