Mod 125 Sniper İçin Pellet Seçimi Tavsiyeleri

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Öncelikle Merhabalar ;

Yeni Aldığım Hatsan Mod 125 Sniper 5.5mm Tüfeğime (İlk Havalı Tüfeğim ve Tecrübem Olacak) Saçma Seçimi Yapamıyorum. Amacım Uzak Mesafede Tahribat, Aklımda Bir Kaç tane Var Fakat Tecrübe ve Bilgililerinizi Paylaşırsanız Daha İyi Sonuçlar Alacağımı Düşünüyorum Tavsiyelerinizi Bekliyorum Şimdiden Teşekkür Ederim.

Ayrıca Aşağıdaki Saçmalar Forumlarda Okuduğuma Göre Bana Mantıklı Gelenler Bu Saçmalar Hakkında da Yorum Yaparsanız Memnun Olurum.

[Resim Engellendi: http://e1209.hizliresim.com/11/m/d6l7h.jpg]

Araştırdığım Kadarı İle 21.14gr

[Resim Engellendi: http://e1209.hizliresim.com/11/m/d6l88.jpg]
    Gamo Magnum 5,5 mm Ağırlık 1.03g ( 15,89 gr )

[Resim Engellendi: http://e1209.hizliresim.com/11/m/d6lbd.jpg]

Gamo Pro Magnum 5.5 mm 15,4 gr ağırlığında

[Resim Engellendi: http://e1209.hizliresim.com/11/m/d6lcm.jpg]
    Gamo TS 22 5,5 Ağırlık 1.4g (22gr)

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5mm , Optima 3-9X44E

Crosman 357 6 Inc CO2 4.5mm

• Diabolo Baracuda tüfek gelmeden 2 kutu almıştım zaten fakat halen deneyemedim. Ayrıca gamoya iyi diyorlar neden uzak durmalıyım sizce ?

• Diabolo Baracuda tüfek gelmeden 2 kutu almıştım zaten fakat halen deneyemedim. Ayrıca gamoya iyi diyorlar neden uzak durmalıyım sizce ?

Gamo köklü bir İspanyol markasıdır, önemli olan Gamo nun hangi pelletini seçeceğiniz ve fiyat performans açısından Gamo en iyilerinden biridir diyebilirim. Ben 4,5mm için Gamo TS-10 kullanıyorum mesela ve istikrarlı bir pellet. 5,5mm için AA ve Fx kullanıyorum ama Gamo nun çok üstünde fiyatları ...

• uzak mesafede tahribat için zaten ucu sivri pellet kullanılmaz hollw point tarzıda kullanılmaz en iyisi ucu küüt olanlarından bkz.gamo hunter ama onu ben kullandım iyi bir pellet fakat beklenildiği gibi değil en iyi verimi jsb 13.49 grainlikten aldım ama barracuda da onunkalitesinde olan bir kaliteli pellet türüdür :thumbup:

• Ben daha önce mod 125 ile birlikte gamo'nun ts18'ini kullandım. Bu pellet ile iyi sonuçlar aldım. Fakat TS18 bu ara hiçbiryerde yok gibi. Bunun yerine TS22 var. Bunun dışında Mod 125'in en sevdiği pelletlerden birisi Gamo Pro Hunter. Ben en iyi sonuçları Gamo Pro Hunter ile aldım. Bunun dışında Hatsan-Jsb Straton Mod 125 ile güzel anlaşan pelletlerden bir tanesi. Fakat tüm bu söylediğim pelletler ile grupman değil de şişe ve teneke gibi hedeflere atış yaptım. Grupmanları hakkında fikrim yok. Tahribat içinde Mod 125 ile birlikte Gamo Rocket ve Expander güzel sonuçlar veriyor.

• AA ve FX online alışveriş sitelerinde hiç rastlamadım diyebilirim güvenli bir şekilde nereden temin edebilirim. Ayrıca ağırlık önemli sanırım ts22ler fazla ağır değilmi ?

• Ayrıca ağırlık önemli sanırım ts22ler fazla ağır değilmi ?

Ts22 ler ağır pelletler fakat Mod 125 de bu ağırlığı kaldırabilen bir tüfek. Ben geçtiğimiz haftasonu elimde kalan 1 kutu TS22 yi kullandım ve güzel sonuçlar aldım.

• AA ve FX online alışveriş sitelerinde hiç rastlamadım diyebilirim güvenli bir şekilde nereden temin edebilirim. Ayrıca ağırlık önemli sanırım ts22ler fazla ağır değilmi ?

Mod 125 güçlü bir silahtır zaten 16 grain aşağısı pek ona uygun olmaz. 22 grain e kadar oldukca iyi atar diye düşünüyorum. FX bulamazsınız sanırım Türkiyede ben bile 1 senedir son 2 kutuyu kullanıyorum.

Hil@lav da AA pelletler var isterseniz oraya bir bakın. 250 lik kutuları 18 grain 17-18 tL civarında ...

• 3 tane mod 125 kullandım 3üde 0 dı, kesinlikle gamo pro magnum yada pro hunter önericem. hem fiyatı ucuz hemde performansı iyi, hem çıkış hızı hem isabet tam mod 125 e göre, ts 18 ve 22 agır geliyor tüfeğe.
    pro magnum kullan işini fazlasıyla görür. hem ekonomik.
    kim demiş gamoya kalitesiz diye ben at44 üm de hatta diana mod56 ımda bile gamo pro hunter/magnum kullanıyorum çokta memnunum.

ha gidip RWS gibi bir pelet bekleme ancak Gamo lar fiyatına göre rakipsiz. Daha önce böyle bir konu açmıştım gamo peletlerden okadar memnunum ki şu çok övülen yere göğe jsb lerle bile alıp kıyasladım isabette fark göremedim hatta gamolar daha performanslıydı chrony ölçümlerinde , aldıgım tüm jsb peletleri satıp gamo aldım yerine. jsb ler hamur gibi elinize alırken ezilip büzülüyor, yumusaklıktan dolayı attgınız hedefte delicilik göstermiyor hedefe sümük gibi yapışıp kalıyor. heleki kutuları efsane 8o ya marka diye geçiniyorsunuz adam gibi bir kutu yapın , kutunun saç kalınlıgı okadar inceki karton gibi adeta :rolleyes: , kutunun kapagında diş bile yok kilitsiz, elimden düşürdüm bütün peletler yerlere saçıldı zebil oldu, madem iyi firmayım diye atıp tutuyorsun önce hem kalitesi hem kullanışı ve görseli iyi bir kutu yapta birşeye benze. 3 liralık yerli peletin kutusu bile iyidir jsb lerin kutularından

• rsw o kadar çok aradımki ama hiç bir yerde doğru düzgün satılmıyor mağlesef , tavsiye ve bilgilerinizi paylaştığınız için çok teşekkürler, anlaşılan gamo pro magnum, gamo pro hunter, gamo ts18 (bulabilirsem), diabolo baracuda extra heavy kullanacağım bakalım sonuçları nasıl olacak tekrar saolun arkadaşlar.

• bende mod125 snıper kullanıcısıyım ve denemedıgım pelet kalmadı en ıyı sonucu bıg boy peletlerle aldım 26.4 graın hem agır tufegı anca bunlar dızgınlıyo

• ben öneride bulunamayacağım fakat şunu söyleyebilirim gamo magnumdan pek memnun kalacağınızı sanmıyorum gamo pellet alacaksanız gamo pro magnum, pro hunter, ts22 bu pelletler iyi seçim olacaktır diye düşünüyorum özellikle tahribat gücü için ts22 ve deişik yöntemlerle gücü arttırılmış gamo rocket ve red fire pelletlerinide düşünebilirsiniz

• ben öneride bulunamayacağım fakat şunu söyleyebilirim gamo magnumdan pek memnun kalacağınızı sanmıyorum gamo pellet alacaksanız gamo pro magnum, pro hunter, ts22 bu pelletler iyi seçim olacaktır diye düşünüyorum özellikle tahribat gücü için ts22 ve deişik yöntemlerle gücü arttırılmış gamo rocket ve red fire pelletlerinide düşünebilirsiniz

ts22 ler bu tufek ıcın bıraz hafıf kalıyor yada benı tam anlamıyla tatmın etmedı

• ts22 baya ağır bi pellettir ama oda hafif kalıyorsa tahribat içn kaliteli bi baruca pellet anca keser desene 8o mod125 güçlü tüfek ama o derece olduğunu düşünemiyorum ts22 hafif kalması ilginç birşey 8|

• ts22 ıle vuramadıgım hedeflerı bıg boyla cok rahat vuruyorum hatta asagıdakı gurupmanları bıgboy (26.4 graın) la yaptım
    http://g1207.hizliresim.com/z/z/b97bb.jpg
    http://g1207.hizliresim.com/z/z/b97jd.jpg

• yaklaşık 2 haftadır deniyorum paletleri gördüğüm her markadan karşık biraz aldım elimdeki paletleri en iyiden sıralayacak olursam ;

Hn Diablo Barracuda 5,5 21.14gr bence eniyisi bu,
    HATSAN JSB EXACT JUMBO 5.5 MM 15.89gr
    GAMO ROCKET ( 5,5 MM ) PELLET 14.50
    Gamo TS 22
    Norica BAN düz kurşuna benziyor
    Gamo Hunter Arka Kısımları Yamuk yumuk :s