Dürbün de Buhar

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Tüfeğin bakımını yapıyordum.Dürbünün ön camını çıkartıp sildikten sonra cam buğulandı.Nasıl çözebiliriz?

Kral Magnum 5.5 mm (Özel Üretim)
    BSA 3-9X32EG

Adapazarı/Sakarya - Silivri/İstanbul
    Tatanga...

• Dürbünün ön camını mı çıkartıp sildin? Yanlış mı anladım yoksa? 8o ...

• Dürbünün ön camını mı çıkartıp sildin? Yanlış mı anladım yoksa? 8o ...

Evet.Diğer dürbünleri bilmiyorum ama benim dürbünümde çıkartıp takılabiliyor.Tek sorun buğulanması.

BSA 3-9X32EG

Tatanga...

• Evet.Diğer dürbünleri bilmiyorum ama benim dürbünümde çıkartıp takılabiliyor.Tek sorun buğulanması.

Dürbün tüpünün içinde buğu, buhar önlemek için azot olması gerekiyor. Senin dürbünün mercekler çıkabiliyorsa içinde azot yok demek ki. Buğu yapması gayet normal o zaman ...

• Dürbün tüpünün içinde buğu, buhar önlemek için azot olması gerekiyor. Senin dürbünün mercekler çıkabiliyorsa içinde azot yok demek ki. Buğu yapması gayet normal o zaman ...

Önceden yoktu bugün ilk defa ön camı temizlemek için söktüm.Şimdi zamana bırakacağım.Yarına kadar da geçmezse bakıcaz bir çaresine.

BSA 3-9X32EG

Tatanga...

• SÖktügün kapagı tekrar sök sıcak biryere bırak bugu gitdiginde tekrar kapagı tak belki işe yarar .

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• SÖktügün kapagı tekrar sök sıcak biryere bırak bugu gitdiginde tekrar kapagı tak belki işe yarar .

Yarına kadar geçmezse deneyeceğim teşekkürler.

BSA 3-9X32EG

Tatanga...

• Merceği tekrar söküp elektronik malzemelerin ve bazı ilac kutularından çıkan nem emici paketlerden bir tane koyup merceği tak buğu gidince paketi çıkartıp bir daha da açma :)

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• baktın olmuyo tükürükle silmeyi dene.. deniz gözlüklerine öyle yaparım hep işe yaramıştır :thumbup:

• Kendi kendine geçmiştir.Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.

BSA 3-9X32EG

Tatanga...