fx t12 tüfeğimi chair gun da hesap yaparak kaç metrede sıfırlamalıyım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese iyi forumlar.Arkadaşlar chair gun programını bir türlü beceremiyorum.Acaba benim için bilen bir arkadaş hesap yapabilirmi_?
    Tüfeğimmin namlu boyu 50cm dürbünle namlu arasındaki mesafe 2.7cm kullandığım pelet hatsan jsb rs 13.43 gr (bc değerini bilimiyorum)
    Tüfeğimle net 100m grup yapıcam yani 100m ye sıfırlanması için kaç metrede sıfırlama yapmalıyım?Ayrıca 100m de sıfırlanmış tüfeğimle 50 ve 25 metrelerde dikey düzlemdeki mildot lardan hangilerini kullanıcam?Yardım ederseniz çok sevinirim.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• namlunun merkezi ile dürbünün merkezi arası 2.7cm cıkış hızı 13.43gr jsb ile 900fps

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• yanlış anlamadıysam senin dürbün namluya sürttü/sürtecek durumda? dürbün ayağını daha yüksek olan bir ayakla değiştirirsen ayar işleri daha etkili olur.
    chairgunda kullandığın pellet yok, BC ise silaha - hıza göre değişir.
    bence 50m ye sıfırlayıp, ona göre mildotlardan uzun mesafeleri atmaya çalış. mesela 50m sıfırlarsan 4. dot - kalın çizgi gibi bir yerde 100m yi vurur.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• En güzeli deneme yanılma. Bem mil dotsuz dürbünle değişik mesafelerde click sayarak atış yapıyorum mesela

• Dürbününüz namluya dayanıyorsa yüksekliği doğru kabul edebiliriz. Fakat kullanacağınız büyütme değeri ve pelletinizin değerleri gerekiyor. Dotlarla atış yapmak istediğiniz için pellet olarak 15,89 jsb kullanmanız açık farkla sizi memnun edebilir. 15,89 ile kesin olmasa da 10 mt de üst 4. nokta ile sıfırlama yaparsanız, 25 mt yi üst sütun ucuyla, 50 mt yi üst 4. nokta ile, 75 mt yi üst 2. nokta ile, 95 metre yi 0 yani merkez ile, 130 mt yi alt 4. nokta ile vurabilirsiniz. Diğer 13,43 pelletle mildotu bundan çok daha kısıtlı kullanırsınız. Değerleri kesinleştirerek sorarsanız doğruya yakın hesaplamalar alabilirsiniz. Saygılar