Kuş Lastiği-Sapan

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Avcıhocam tam bi gaf yaptık yani hakkaten affola.Tarih, kronoloji, folklor deryasının yanında meclisinde(tamamen öyle bir ima/niyet aklımdan geçirmeden de olsa) boşboğazlık ettik haddimize dikkat göstermedik.İnanın ben bu sapan çatallarının geleneksel olarak ta oyma suretiyle yapıldığını bilmiyordum.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen himalayacrispy ().

• Sapanla kendini vuran tek salak çocuk benimdir herhalde. Bi gün kuşu kaçırmayım die aceleyle sapanı sol elle çekip, alışkanlık sağ elimi bırakmıştım. Neticede catal suratıma yapıştı, bi süre yüzümde "Y" harfiyle dolaştım. :)

işyerinde bana kahkaha attırdınız, ben bu tür şeyler komedi filmlerinde oluyor diye düşünüyordum (telefon çalınca elindeki ütüyü kulağa yapıştırmak gibi) ;rofl.;

geçmiş olsun u½%;

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Erdem abi ya ben,incir ağacında sabahın ilk meyvelerinden nemalanıyorum kuş lastiği boğazımda çatal arkaya sırtıma gelecek şekilde(usta sapancı böle gezer ama ;tacli# )derken karın doydu atladım daldan aşağıya ,o ne çoooook yavaş düşüyorum :!: sonra bir kopma ve çaaat diye birses yerdeyim 8o ama sapan kucağımda ve kafamda güm güm zonklama ;) meğer ağactan atlarken çatal takılmış yere ondan yavaş çekimde düşerken hızlanmışım o çaaaat sesi de çatalın yerinden çıkıp enseme ayarçekmesi :huh:

• Sapanla kendini vuran tek salak çocuk benimdir herhalde. Bi gün kuşu kaçırmayım die aceleyle sapanı sol elle çekip, alışkanlık sağ elimi bırakmıştım. Neticede catal suratıma yapıştı, bi süre yüzümde "Y" harfiyle dolaştım. :)

Merak etme abi ben de varım. Kendimi kaptırmış yukarı doğru bakarken, birde sonuna kadar çekmiştim, bir bıraktım çenem uyuştu birden taş ayağımın dibine düştü. ;lol;
    Ama çok güzel silahtır. Havalı tüfek yanında hiç kalır. Ayrıca derede balık avlamak içinde kullanılır. He bi de elma düşürmek.

Torun K-101 Magnum 5.5mm

korfezteam.png

• Avcıhocam gayet latif bir belirtiler-"kundak yapabilmemdeki"- var yazılarınızda benim yeni farkettiğim, sizde bir meziyetler koleksiyonu var ki bunu anca sezebiliyorum ve bunların transferi işlemini frekansı ve modeli sizde mahfuz gayet özgün bir ahenkte biz sefil nemalanıcılarla buluşturma karar ve gayretinize saygı ve sempati duymamak olası değil.Sayenizde nice renkler nice topiclere.Hörmetler ederim.

• Alıntı

himalayacrispy
    Avcıhocam gayet latif bir belirtiler-"kundak yapabilmemdeki"- var yazılarınızda benim yeni farkettiğim, sizde bir meziyetler koleksiyonu var ki bunu anca sezebiliyorum ve bunların transferi işlemini frekansı ve modeli sizde mahfuz gayet özgün bir ahenkte biz sefil nemalanıcılarla buluşturma karar ve gayretinize saygı ve sempati duymamak olası değil.Sayenizde nice renkler nice topiclere.Hörmetler ederim.

Çok farklı üslubunuz var efendim;entellektüel,secici,belirtmeden işaret eden, beğenisini şahsi hayranlıkla izaheden,objektiflikliğe uğraş lakin subjektiflikten kaçamayan bir üslup sezinliyorum efendim, saygılar

• ee bende bir anımı anlatayım bu kuş lastiği üzerine kulakları çınlasın çetin diye bir arkadaşımım vardı ben daha ömrüm boyunca öyle kuş lastiği kullanan adam görmedim.bu arkadaşımız kuş lastiği ile nokta atışı yapıyor..bayram diye bir arkadaşım daha var bu 2 insan çocuk luğun getirdiği çocuksa sebepden dolayı tartış mış lar dövüş müş ler evleri karşı karşıya bu 2 arkadaşımızın ..bayram arkadaşım kendi balkonların bu arkadaşımıza el kol hareketi yapıyor bu çetin arkadaşımız da içeriye girip kuş lastiğini alıp balkona çıkıyor bayram arkadaşım kuş lastiğini görünce kendini siper etmiş kendi değimiyle 15 20 dakika siper vaziyetde yatmış sonra çetin arkadaşımızın gitdiğini düşünerekden yavaş yavaş bulunduğu yerden kafasını kaldır maya başlamış kimseyi göremeyince biraz daha kaldır mış kafasını bayram arkadaşımız bu ara kafasını kaldır dığı an da zank tam kafasının ortasına yapıştırmış taşı çetin arkadaşımız ;şrofls;.;şrofls;. bu olayı anlatan kişi yaralanan bayram arkadaşımız ;şrofls;.;şrofls;.;şrofls;.

• çok sevdiğimiz ve hürmet ettiğimiz bir abimizin çocukluğundan beri lakabı tekdiş tir bakırköyde herkez tanır bi arkadaşı sapanla ön üst dişini tek atış tam dibinden kırmıştı selam ederim
    :D

küçükken çatalı elimden kaçırmamla bende o Y harfinin tadına bakmıştım u½%; çeneye geldiğinde dişçilerin vurduğu narkoz iğnesi gibi bi etki yapıyo 5 dakika konuşamammıştım X( dolayısıyla nolduğunu görmeyen arkadaşlar 5 dakka boyunca halime anlam vermeye çalışmıştı ;rofl.;

• Bir dal parçası ve lastik sayesinde ne mutlu zaman geçirmisiz, ne hatıralar edinmişiz, ne hayat dersleri almışız meğer;

1- Pratik ol, acele işe şeytan karışır (benim olayım)
    2- Her zaman kendini yaptığın işe ver (rokygs nin tecrübesi)
    3- Su uyur düşman uyumaz (sideprensi07 in hikayesi)
    4- İnsana zarar çevresinden gelir (termopl in anısı)
    5- Damdan düşenin halinden, damdan düşen anlar (quail 'in anısı)

:)

ve avcıhocamın anlatığı gibi bir kültür nesilden nesile aktarılan, bölgeden bölgeye değişen ve gelişen

Şimdiki bilgisayar kuşağı bizden şanslı mı gerçekten?

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Thorgal ().

• Şimdiki bilgisayar kuşağı ;otuz yaşına geldim artık bir cevap verebilirim :rolleyes: ben sapanımla aldığım tadı hatırlıyorum ,bilgisayar karşısındaki çocuklarıda görüyor gözlemliyorum benim aldığım cocuksu lezzet onların yüzünde pekte seçilmiyor.
    Lakin proğramlı eğitimin uzak hedeflerini oluşturmada teknolojinin ürünleri öğretimde kaliteyle ve çağdaşlıkla buluşturmaysa amaç artık olmassa olmazlardan efendim ;similasyonlar ,örnek olaylar ,kavram haritaları ... bir tuşla cocuklarımızın gözleri önüde ,öğretimde bilgisayar kullanılmalı demek gerek lakin daha geniş bakarakta şunu da eklemek şart eğitim öğretimi kapsar önce eğiteceğiz ki nasıl kullanacağını bilerek öğrensin .

• [google][/google]Haklısın hocam, bugün Afrikadaki çocukların da bilgisayar kullanabilmesi için, 100 USD maliyetli pil, elektrik istemeyen kurma kollu notebook üretiyor Amerikan firmaları.
    Gelişimin önüne geçmek, değişimi engellemek daha büyük kötülük olur yeni nesile. Bu teknoloji çocukları fazla hızlı büyütüyor, gerçek hayatı ıskalamasınlar ve çocukluklarını da yaşasınlar istiyorum. Kendi kültürlerine yabancılaşmasınlar. Dengeyi korumak önemli.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Thorgal ().

• olduklarını sanmıyorum, şehir çocukları futbolu basketbolu bile kurslarda öğreniyorlar/oynuyorlar. İncir ağacından, dut ağacından taze taze yemiyorlar. buğday tarlalarında koşup saklambaç oynamıyorlar. yazıkki ne yazık :(

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Sapan konusu bu kadar derinleşmişken bende kendi yaptığım bir sapanı burada göstermek istedim.Resme baktığınız zaman farklılık ve ergonomiyi hemen anlayacaksınız.Ben sapanın nostaljisinden daha ziyade yapmış olduğum sapanın özelliklerinden bahsetmek isterim.Erik ağacından ve tamamen doğal olarak bulunan bir çataldır.Ateşte gerekli şekli verdim ve ağacın özsuyunu aldım.Böylece ileride deformasyona uğramasını önledim.Daha sonra üzerine vernik çektim.Lastik tabir ettiğiniz kısım gerçek kauçuktur.Oldukça kalındır.Germe kuvveti oldukça fazla olup tahrip gücü iyidir.Mühimmatı koyduğumuz kısım ise gerçek meşindir.Oldukça isabetlidir.Kuş lastiği tabir ettiklerinizle lütfen kıyaslamayın sinir oluyorum.Oldukça dengeli bir çatalı var ve bu sapanla 15-20 metreden bir adamı rahatlıkla öldürebilirsiniz.Kullandığınız muhimmat ise çelik sapan bilyeleridir.

[Resim Engellendi: http://img509.imageshack.us/img509/8671/sniper1si9.th.jpg] [Resim Engellendi: http://img509.imageshack.us/img509/5388/sniper2mh5.th.jpg]

• Sapan konusu bu kadar derinleşmişken bende kendi yaptığım bir sapanı burada göstermek istedim.Resme baktığınız zaman farklılık ve ergonomiyi hemen anlayacaksınız.Ben sapanın nostaljisinden daha ziyade yapmış olduğum sapanın özelliklerinden bahsetmek isterim.Erik ağacından ve tamamen doğal olarak bulunan bir çataldır.Ateşte gerekli şekli verdim ve ağacın özsuyunu aldım.Böylece ileride deformasyona uğramasını önledim.Daha sonra üzerine vernik çektim.Lastik tabir ettiğiniz kısım gerçek kauçuktur.Oldukça kalındır.Germe kuvveti oldukça fazla olup tahrip gücü iyidir.Mühimmatı koyduğumuz kısım ise gerçek meşindir.Oldukça isabetlidir.Kuş lastiği tabir ettiklerinizle lütfen kıyaslamayın sinir oluyorum.Oldukça dengeli bir çatalı var ve bu sapanla 15-20 metreden bir adamı rahatlıkla öldürebilirsiniz.Kullandığınız muhimmat ise çelik sapan bilyeleridir.

[Resim Engellendi: http://img509.imageshack.us/img509/8671/sniper1si9.th.jpg] [Resim Engellendi: http://img509.imageshack.us/img509/5388/sniper2mh5.th.jpg]

ruhsata bağlamazlar inşallah :)

Hatsan AT44-10 LW .22 cal

Zoraki ultra .177 cal

• Dediğim gibi estetik,sağlamlık ve ergonomi...

• merhaba dostlar gercekten bu hastalık cocukluktan kalan bir şey galiba ben 39 yaşında olmama rağmen ne zaman birinin elinde bir sapan görsem alıp atış yapmadan edemiyorum enson sapan kullandıgımda bir kuşu vurmuştum inanın cok uzun yıllar elime almamıştım heralde acemi şansıydı ama yengenizden ciddi azar işit miştim heralde kuşun ömrü bitmişti cok üzülmüştü neyse cocukluk günlerim depreşti ya nerden esti şimdi sapan falan baya gerilere gittik inan o heyacanı hissettim ilk ava cıkışım ve ilk cam kırışım aklıma geldi. :rolleyes: