Havalı tabanca ömürleri ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Öncelikle iyi forumlar.

Bir havalı tabancanın ömrü ne kadardır ? Kaç yıl dayanır ?

Havalı tabancalarda en çabuk arızalanan kısımlar hangileridir ?

Elimde Umarex Walther CP 88 var.Açıkcası ben bu silahla en bi 4-5 sene idare etmek istiyorum.Şu ana kadar 2 tüp harcadım.

• Omur belirlemek cok dogru olmaz.

Ama genelde conta kisimlarindan ariza verirler c02 kacirmasi seklinde

Slikon gress ile conta kismini ara sira nemlendirir isen daha uzun omurlu olacaktir

Ayrica cok uzun sure tup takili vaiyette tutmamak ta yararlidir

Steyr m9a1
    S&W mp R8
    Umarex cp88

• Gerekli açıklamalar yapılmış ek olarak iyi markalı co2 tüplerini tercih ederseniz sıkıntı yaşama ihtimaliniz epey azalır.

Linki incelemenizde yarar var.

http://www.umarexusa.com/pages/goodqualityco2.aspx

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Walther uzun süre gider. Nem engelleyici silikat paketleri ya da kumaş bir torba içinde pirinç kullanın, silahı koyduğunuz kutuya koyun. Pası engeller.

• Yorumlarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim ama cevaplar beni ne yazık ki tatmin etmedi :)

Tam bir rakam belirleme şansımız varmı ? 3-4 yıl vs gibi.

• 3 yıl 8 gün.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• 3 yıl 8 gün.

:D

Nasıl belirlensin ki? Sen tabancanı çamurda bekletirsen buna kim ne ömür biçebilir? Ya da bebek gibi bakarsan?
    Modelden modele, nemden neme, bakımdan bakıma değişir.

I. Nesil Webley Patriot .22 cal. Tüfek - Hawke Sport HD IR 3-9x40 AO Dürbün
    Daisy Powerline 617x .177 cal. Tabanca
    Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• Ben yanlış anlattım sanırım.Demek istediğim şey şu,misal veriyorum;Adam 15-20 sene önce ki tabancasını çıkartıp iyi bi bakım yaptıkdan sonra kullanabiliyor ilk gün ki gibi.Bu silahlarda da böyle bi olay mümkün mü ? Sonuçta replika silahlar ve gaz sistemiyle çalışıyor.Tabi ki gerçek bir tabancayla aynı dayanıklılığa sahip değildir.

• Yanlış anlamazsanız bu havalı tabanca ömür merakının sebebini öğrenebilir miyim?

Sn. EFO güzel cevap vermiş. Bu aletlerin ömrü sizin kullanma şeklinize de bağlı...

Şöyle bir örnek vereyim Ankara'da Sn. TEKNOSMAN'da (Osman Abi ) 15 senelik CO2 revolver var ve halen çalışıyor.

1990'larda alınmış bir tabanca ( Crosman 357 )

Sizin titizliğinize ve kullanma şeklinize bağlı sonuç olarak...

Saygılar

Steyr m9a1
    S&W mp R8
    Umarex cp88

• ilk CO2 gücü ile çalışan silahın patentini Paul Giffard 1889 da almıştır. Paul Giffard 'ın tek atışlı CO2 tüfeğini bulursanız eğer, çalışacaktır. Şu kitabı okursanız aklınızdaki CO2 silah nedir, ne kadar ömürlüdür sorularının cevabını daha doyurucu şekilde bulursunuz. Böyle armut piş ağzıma düş şeklindeki yaklaşımınız ve özellikle güncel yazmanız hiç hoş bir hareket değil.
    James E. House CO2 Tabancalar ve Tüfekler

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776