MAUN KUNDAK YAPIMI

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaslar, bu hafta sonundan itibaren kendi kundagımı yapmaya baslıyorum webley -royalime, ancak agac olarak maunu begendim, sizce uygun bi agacmıdır?

• Maun sudan etkilenmez çok sağlamdır ama silahlar için iyimi tam bilemiyorum.

Professional Shooter
    2FAN A.K.A®

Hatsan Mod 125 5.5mm .22 Caliber Air Rifle + Tasko 3-9*40E
    Hatsan Torpedo 150 TH 4.5mm .177 Caliber Air Rifle(SIRADAKİ)
    Dessert Eagle Füme Kurusıkı Ses Tabancası (x2)

Unutma kurşun her gülümsediğinde bir kalp ağlatır.

marmarateam.png

• Ceviz rengi bana biraz çiğ bi renk geliyo, namlu siyah olunca sırıtıyo. İşlemesi zahmetli olucak biliyorum ama alet edevat bi hayli var, yani cok sorun olmazmış gibi geliyor bana. Bide aldığım adam kolay işleneceğini söylemişti. Bu arada iki tane yapmayı planlıyorum epey bi büyük aldım keresteyi.

• kolay gelsin, sonuçlarını merakla bekliyorum.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• arkadaşım kırmızımsı bi renk istiyosan kan kırmızısı bi ağaç var adı padok(kardeşkanı ağacı) yok daha pastel bişey istiyosan gül ağacı , maun yada sapelli tipi ağaçlar bu işler için uygun değildir kuruyunca kırılma ihtimalleri var onca emeğinin boşa gitmesini istemem , benim mesleğim ağaç ;) , daha başka alternatif olara; oak , abanoz , merbau gibi ağaçlarda olabilir bence kereste işini iyi bi araştır sonra karar ver ama bence ideali gül ağacı senin için metreküp fiyatı 1500-2000 ytl arası fiyatlarla bulabilirsin

Walter Talon Magnum 5,5 cal Envantere yeni katıldı 3-9 x 50 mm dürbünü var(ince ayarla efsanevi bir makine)[/color]
    Zoraki hp01 ultra (diyecek söz bulunmaz , hedef nerde pellet orda , yaşayan efsane , emekli olmaması dileğiyle :))
    Birde şimdi Hatsan BT 65 var çok kuvvetli , düşman başına... vurduğu yerden ses çıkar...

• Aldıgım agac kurutulmuş zaten, oldukca kaliteli bi agac elimdeki. Bende düşündüm çatlama kırılma yada şişme gibi sorun olurmu diye ama kurutulmuş olduğu içinde çok fazla endişelenmiyorum. Zaten bi tane yapıyim sonra daha çok yapmayı planlıyorum diğer tüfeklerimede.

• sen bu işi seri imalata dökeceksin sonunda :D , yaptıklarına bakalım bizde spariş veririz bakarsın , sende ticaret yapmış olursun bu arada ;) başarılar diliyorum arkadaşım gerçekten sabır isteyen bi iş , aslında bi cnc frezede kabasını yaptırsan ince kısmı elle yapsan daha iyi olur ama bi nevi prototip yapacağından ilki için çizim falan olaynından çok para isterler. kolay gelsin ;d;

Walter Talon Magnum 5,5 cal Envantere yeni katıldı 3-9 x 50 mm dürbünü var(ince ayarla efsanevi bir makine)[/color]
    Zoraki hp01 ultra (diyecek söz bulunmaz , hedef nerde pellet orda , yaşayan efsane , emekli olmaması dileğiyle :))
    Birde şimdi Hatsan BT 65 var çok kuvvetli , düşman başına... vurduğu yerden ses çıkar...

• FX Gladiator DA'e hangi ağaç yakışır acep ????? :him:s

S&W 686-6

• FX Gladiator DA'e hangi ağaç yakışır acep ????? :him:s

Polat abi gladyatöre yakışır derken AA410'u yabana atıyorsun gibi geliyor bana.Senin AA410'u sakın elden çıkarma derim.Yoksa çok ararsın gibime geliyor. ;kffx;

• Polat abi gladyatöre yakışır derken AA410'u yabana atıyorsun gibi geliyor bana.Senin AA410'u sakın elden çıkarma derim.Yoksa çok ararsın gibime geliyor. ;kffx;

Selçuk arkadaş, haklısın da.... birkaç sefer yazdığım gibi 2 silah sahibi olmak benim için gereksiz bir lüks. Haydi bir tanesi yaylı-pistonlu tip olsa anlarım ama her ikisi de hemen hemen aynı spesifikasyonlarda (teknik bakımdan) olunca gerçekten biri fazla.
    Şimdi henüz bir karar vermedim. FX'ler gelip bir süre Gladiator'ü denedikten sonra sonuca göre karar vereceğim. AA'ya gayet iyi uyum sağladım ve silahtan her bakımdan son derece memnunum. Hava tedariki benim için hiç sorun değil. Eğer satma kararı verirsem aklım kalmayacak değil. Özellikle estetik bakımından su götürmez bir üstünlüğü var. Bana göre şimdiye kadar gördüğüm (resimler de dahil) silahların arasında şekil bakımından en güzeli.
    Pek tahmin etmesem de hiç belli olmaz belki de FX çıkar satılığa ????? Güç ve istikrarlı isabet eğer AA'ya eşit veya biraz daha üstün ise (ki daha üstün olabileceğine pek aklım ermiyor) o zaman nikahı kıyarım FX'e. Çünkü özellikle biathlon mekanizma bayağı kolaylık sağlayacak gibi.
    Neyse deyim yerinde ise "doğmamış çocuğa don biçmeyelim"....
    Sevgiler.

S&W 686-6

• Selçuk arkadaş, haklısın da.... birkaç sefer yazdığım gibi 2 silah sahibi olmak benim için gereksiz bir lüks. Haydi bir tanesi yaylı-pistonlu tip olsa anlarım ama her ikisi de hemen hemen aynı spesifikasyonlarda (teknik bakımdan) olunca gerçekten biri fazla.
    Şimdi henüz bir karar vermedim. FX'ler gelip bir süre Gladiator'ü denedikten sonra sonuca göre karar vereceğim. AA'ya gayet iyi uyum sağladım ve silahtan her bakımdan son derece memnunum. Hava tedariki benim için hiç sorun değil. Eğer satma kararı verirsem aklım kalmayacak değil. Özellikle estetik bakımından su götürmez bir üstünlüğü var. Bana göre şimdiye kadar gördüğüm (resimler de dahil) silahların arasında şekil bakımından en güzeli.
    Pek tahmin etmesem de hiç belli olmaz belki de FX çıkar satılığa ????? Güç ve istikrarlı isabet eğer AA'ya eşit veya biraz daha üstün ise (ki daha üstün olabileceğine pek aklım ermiyor) o zaman nikahı kıyarım FX'e. Çünkü özellikle biathlon mekanizma bayağı kolaylık sağlayacak gibi.
    Neyse deyim yerinde ise "doğmamış çocuğa don biçmeyelim"....
    Sevgiler.

Bi kez daha sana sonsuz katılıyorum abi sana. FX ler gelmeden ne desek BOŞ. Hele bi gelsinler.
    Ayrıca benim kundak işi yarım kaldı. Malum yüksek sezona girdi bizim fabrika ve ancak 9 da falan cıkabiliyorum, eh hafta sonlarıda atış için ayırınca, bide şu maunun kiramit tozu kıvamındaki tozu olmasa bitirirdim. Ama %80 bitt. Bi tek sorum olucak, su dibcik kısmındaki ve bi cok silahta bulunan yukseltme aparatını nasıl yapabilirim?