Mod 125 namlu sökümü hakkında

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Tüfeğin namlusunu sökmeye çalışıyorum fakat bir türlü sökemedim çok zorlamakta istemiyorum bir sorun oluşmasın diye. 1 küçük ve yanındaki büyük vidayı sökünce mantıken döndürerek çıkması lazım namlunun ama çıkmıyor. Yanlış bir şey mi yapıyorum ?

[Resim Engellendi: http://a1302.hizliresim.com/16/r/kfd9h.jpg]

• Aslında gövdeyi söksem çıkarırım gibi geliyor namluyu ama gövdeye bağlanan 2 pimi sökünce yay piston fırlama yapıp dağılmasın sonra.

• Official Post

abey senin o söktüğün pimler namluyu komple ana gövdeden ayırmak için. kurma kolundaki pimi de sök ve namlu cıkacaktır.

agt agtagt

• Daha önce sökmüş birisi olarak tarif edeyim.

İlk önce pistonu namluya bağlayan pimi söktükten sonra tutabilecek tek vida üstteki gezin vidaları olabilir, ondan sonra gezi söktüktren yani, namlunun blog ile birleştiği yer yapışık , hafifi tüpte ateş üzerinde çok ısıtmadan ısıtıp yapıştırıcının özelliğini yitişrmesini sağlıyoruz, artından da namlu vidalı geçme olduğu için saat yönü tersine cevirip çıkarıyoruz.

Başka namluyu tutan her hangi bir bağlantı parçaso yok.

• Yayı hareket ettiren kurma kolunun pimi çıkmadı, sanki makinayla basılmış gibi çok sağlam bir şey yapmışlar. Demir testeresiyle kestim attım kurma bölümünü ve gövdeyi ayırdım. Sökülecek pim kalmadı şu an, sağdaki pimin namluyla bir ilgisi yok kurma kolunu tutuyordu. Belki yapıştırmadır diyerek iyice ısıtıp denedim ama yerinden oynamıyor namlu döndürünce.

Şu ortadaki yuvarlak sabit midir yoksa sökülebiliyormu acaba ? baya yüklendim oynamıyor yuvarlak olan yer.

[Resim Engellendi: http://b1302.hizliresim.com/16/s/kgtw5.jpg]

• kurmakolunun pimi ile namlunun bir ilgisi yok.şu büyük vidanın geçtiği yer tek parça mı yoksa burç mu çakılmış.eğer tek parça ise(yani sadece gövde delinmiş ise)gövde tarafı mengeneye tutturup namlu kısmından bir boru anahtarı yardımı ile epeyce zorlayıp çevirmeye çalışın.namlusu hiç sökülmemiş bir silahın ilk etapta namlusunu sökmek epeyce zordur,çoğu zaman namlular vidalanarak takılır ama bazı namlular sadece geçme olabilir,kolay gelsin

• kurmakolunun pimi ile namlunun bir ilgisi yok.şu büyük vidanın geçtiği yer tek parça mı yoksa burç mu çakılmış.eğer tek parça ise(yani sadece gövde delinmiş ise)gövde tarafı mengeneye tutturup namlu kısmından bir boru anahtarı yardımı ile epeyce zorlayıp çevirmeye çalışın.namlusu hiç sökülmemiş bir silahın ilk etapta namlusunu sökmek epeyce zordur,çoğu zaman namlular vidalanarak takılır ama bazı namlular sadece geçme olabilir,kolay gelsin

İşte o büyük vidanın geçtiği yerin tek parça olup olmadığını anlayamadım. Sanki dönmesine o mani oluyor gibi geldi bana ama belkide değildir, çok sıkı çevirmek lazım dediğiniz gibi. Eğer o parça mani oluyorsa namluya zarar veririm diye zorlamadım. Yarın arkadaşın tamirhanesine götüreyim baksın duruma. Teşekkürler yardımlar için.

• Sadece büyük pim veya vida sizim silahta hangisi varsa o tutuyor bir de gezin vidalarının altında setiskur gömme alyen başlı vida olup olmadığını kontrol edin üst üste takabiliyorlar ve oldukca sağlam vidalar, ve namluyu zedeleyebilir ama iyi kavrayacak bir anahtar yardımıyla çevirmeyi deneyin.

Çakma olduğunu düşünmüyorum , çünki bütün mod 125 namlularının bağlantı yeri ayni, tabi farklı da olabilir eski tip ise çakmış olabilirler ama sanmam.