bu da 2 ci yeni icadım patriot çular ve hatsan kullanan lar için

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • değerli abi lerim kardeşlerim ne zamandır böyle bir şey yaptırmayı planlıyordum..aklıma hergün değişik yöntem geliyordu buda bu işi hayata geçirmemde engel oluyordu..bu yaptığım yeni ekipmanı plan projesini dün hazırladım ve öğleden sonra tornacıda yarım sat içinde yaptı..
    kullanılan malzemeler şunlar dır..
    1. sanayideki hırdavatcıdan aldığım 3 adet kelepçe
    2.).6 adet musluk contası
    3 ) ayakkabı tamircisinden aldığım kauçuk malzemesi..ölçüsü biraz fazla vereyim 15 cm eni 25 cm boyu
    gerisi tornacının işi ben ona tarif etdim nasıl olacağını tek parça ayağın takılacağı yerin 11mm olmasını ve 16cm boyu olmasını isdedim..
    şimdi bu 6 tane musluk contasının 3 ü nü resimde gördüğünüz gibi kestirdiğim demir parçası ile kelepçenin arasına koydum diğer 3 tanesinide kelepçenin içine vida başını kapatmasını ve sartıyı üst kısma gitmesini engellemek için koydum...
    kelepçenin altına yerleştirdiğim kauçuk ğun görevi kelepçe ayaklarının tüfeğe zarar vermesi ni önlemek aynı zamanda sarsıntıyı da minumum düzeye indirmesi.
    kayma lüks ü yok kelepçenin ^^
    kelepçenin aldında sarsıntıyı azaltması için kauçuk var..
    kelepçenin içinde yine sarsıntıyı yukarı ayaklara vermemesi için musluk contası koydum
    yine kelepçe ile dürbün kızagının arasında 3 tane musluk contası koydum bütün bunlar ile tüfekden gelen sartın tıyı kısım kısım kesmek son olarakda dürbünün kendi gövdesine çift taraflı süngerli bant var onuda sardım süper oldu..dürbünü sökdüm yarın yine üstüne takacağım atış yerine motor ile gideceğimden sökdüm saygılar kadir
    [Resim Engellendi: http://img232.imageshack.us/img232/6656/dsci02031280x768dr4.th.jpg][Resim Engellendi: http://img232.imageshack.us/img232/5841/dsci02041280x768ql2.th.jpg][Resim Engellendi: http://img232.imageshack.us/img232/4912/dsci02051280x768om9.th.jpg][Resim Engellendi: http://img232.imageshack.us/img232/9595/dsci02061280x768ze6.th.jpg]
    [Resim Engellendi: http://img232.imageshack.us/img232/3589/dsci02071280x768zw9.th.jpg][Resim Engellendi: http://img232.imageshack.us/img232/1070/dsci02091280x768xa7.th.jpg][Resim Engellendi: http://img232.imageshack.us/img232/9896/dsci02111280x768uf3.th.jpg][Resim Engellendi: http://img232.imageshack.us/img232/110/dsci02121280x768pn9.th.jpg]

• evet hanyırlısı sanırım iş görür ama estetik olarak biraz acayip olmuş sanırım sonuçda bir emek var saygı duymak lazım yinede güzel olmuş evet iş görür

• Ya bu cidden şakamı yada biri kamerayımı sakladı ???Allah için dürbün kaymasın die 150 lira vermek 1 kereliğine zormu??? Bence kayma için iyi olabilir ama estetik sıfır .Bence dürbün arkasına bir stoper deliği açıp stoper takmak daha mantıklı.

Bide o kelepçeler kundağa iz yapar dikkat edin.

Mesaj 3 düzenlendi, son düzenleyen parende ().

• emeğe saygı, ellerine sağlık.
    estetiği falan boşverin, ama onunla bağlayacağın dürbünün sıfırını hiç ayarlayamayacaksın. dürbün üstünde atış yapacaksın, ve dürbüne bişey olmayacak. ama dürbün bir işe yaramayacak ;)

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• sonuçta bi emek harcanmış ve paylaşılmış, tebrik ederim :D:?: ama bencede pek hoş olmamış ayrıca resimlerden kestirebildiğim kadarıyla verimli olamayağı kanısınayım, umarım iş görür

• Ya bu cidden şakamı yada biri kamerayımı sakladı ???Allah için dürbün kaymasın die 150 lira vermek 1 kereliğine zormu??? Bence kayma için iyi olabilir ama estetik sıfır .Bence dürbün arkasına bir stoper deliği açıp stoper takmak daha mantıklı.

boyama ve rutuşlama işlemi henüz bitmedi kardeş..geçenlerde ülkü abi ye bir sorum olmuşdu dampa ayak kayma yaparmı diye? dampa ayak kaymaz diye bir şey yok demiş idi ) o halde 150 lira verir ken düşün mek gerek ^^ bu şey de ise kayma olasılığı sıfıra yakın şuana kadar kayma yapmadı 3 yerden sıkılıyor..sarsıntıyıdı kesmek için 3 önlem aldım ..görüntü olarakdan hoş bir görünümü yok ancak işlevi önemli benim için toplam maliyet 15 ytl.. dampa ayağın yaptığı görevi görüyor 15 ytl ye ^^

• emeğe saygı, ellerine sağlık.
    estetiği falan boşverin, ama onunla bağlayacağın dürbünün sıfırını hiç ayarlayamayacaksın. dürbün üstünde atış yapacaksın, ve dürbüne bişey olmayacak. ama dürbün bir işe yaramayacak ;)

Erdem abi dürbün sıfırlama işine girmedim bu gün öyle dürbün ile atış testi yaptım tam bu sırada veli abinin gönderdiği mod85 geldi bir de bunu deneyim dedim derken vakit geçti açıktım kıymalı melemen yaptım bir güzel yedim şimdi pc karşısına geçtim..hava güzel olursa yine balığa gideceğim orda sıfırlama sını yaparım..abi ne gibi bir sıkıntı olacak dürbün sıfırlama konusunda?
    [Resim Engellendi: http://img225.imageshack.us/img225/9212/dsci02081280x768re2.th.jpg]

• afiyet olsun,
    birincisi dürbün ekseni ile namlu ekseninin çok güzel paralel hale getirilmesi lazım, yoksa dürbün ayarları sıfırlama yapmana yetmeyecek.
    ikincisi senin kullandığın kelepçeler, kelepçe-dürbün ayağı bağlantıları ne kadar sıkarsan sık esneyecektir. dürbünün silaha çok sıkı bağlanması lazım. arada 3 yöndede hareket olduğu zaman dürbünün her atışta sağa/sola-yukarı/aşağı-ve diagonal olarak hareket edecektir. sabitlemek için kelepçeleri çok fazla sıkarsanda hem silahına zarar verecek (kundağı falan ezer), hemde yalama olma durumu ortaya çıkacak.

.

ankarateam.png

• Eline sağlık sayın abim ben de bir icat yapınca bazen bakıp bakıp saatlerce güldüğüm olur,sümerlerde yazıyı bulanlar (m.ö 3500) ama ilk önce kil tabletlere yazdılar kağıt ise mısırdan papürüsten günümüze kadar gelen ve değişip gelişerek hakeza yazı ile gelmiştir. Belki farklı bir üslupla vidalama, değişik bir bakış açısı bize fikir verebilir daha farklı yaklaşabiliriz, teşekkürler ve afiyet olsun bu arada siz menemeni yiyin yaşayın ,biz de burda acımızdan ölek :huh: ne güzel dünya :!:

• afiyet olsun,
    birincisi dürbün ekseni ile namlu ekseninin çok güzel paralel hale getirilmesi lazım, yoksa dürbün ayarları sıfırlama yapmana yetmeyecek.
    ikincisi senin kullandığın kelepçeler, kelepçe-dürbün ayağı bağlantıları ne kadar sıkarsan sık esneyecektir. dürbünün silaha çok sıkı bağlanması lazım. arada 3 yöndede hareket olduğu zaman dürbünün her atışta sağa/sola-yukarı/aşağı-ve diagonal olarak hareket edecektir. sabitlemek için kelepçeleri çok fazla sıkarsanda hem silahına zarar verecek (kundağı falan ezer), hemde yalama olma durumu ortaya çıkacak.

abi tek parça ayağı direk tüfeğin üzerine takdığım zaman dürbünsüz atışlar için altındaki V kanalından baktığımda arpacı tam ortalı görüyor idim şimdiki sistemi uygularken aynı noktayı arpacığı bakarakdan sıkdım kelepçeleri..ayrıca abi yaptırdığım 16 cm uzunluğundaki ve 11mm enindeki demir parçasının kenarlarını ispiral ile hafif inceltdim böyle olunca tek parça ayağın içine tam silme oturdu demir parçası..bu gün fazla atış yapmadım yarın 2 kutu saçma sıkacağım test için

• Eline sağlık sayın abim ben de bir icat yapınca bazen bakıp bakıp saatlerce güldüğüm olur,sümerlerde yazıyı bulanlar (m.ö 3500) ama ilk önce kil tabletlere yazdılar kağıt ise mısırdan papürüsten günümüze kadar gelen ve değişip gelişerek hakeza yazı ile gelmiştir. Belki farklı bir üslupla vidalama, değişik bir bakış açısı bize fikir verebilir daha farklı yaklaşabiliriz, teşekkürler ve afiyet olsun bu arada siz menemeni yiyin yaşayın ,biz de burda acımızdan ölek :huh: ne güzel dünya :!:

hocam veli abi kafaya taktı galiba yazın yanın dayım diyor istersen sende gel hocam acılı melemen yedireyim size ^^

• erdem abi dürbün sıfırlamasında hiç bir sorun yaşamadım tek sıkıntım tek parça ayak daki alyanlı vidaların daha önce aşınmış olması ile vidaları fazla sıkamadım sanırım bana civatacının yolu görükdü..yanlız şunada belirtmek istiyorum ben patriotum daki yeşil gresi tamamen temizledim arada bariz ek sarsıntı oluşuyor yeşil gres ile..gücü orta seviyedeki yaylı tüfekler için uygun olur yeşil gres ile yağlamak..benim tüfeğin keçesinin de hasar görmesinin başlıca sebebi gres den kaynaklandı..şimdi bu işi güzelleştirmek kaldı bana boya vs...

• çok iyi Sideprensi,
    şimdi bugün ortaya çıkan problemi hallettikten sonra, bu ayağı 1-2 yıl kullan, eğer ayar hala dürbün ayarı bozulmazsa bende 1 tane denerim. ama o zamana kadar gerekirse bildiğimiz dampa ayakları kullanmayı tercih ederim.

.

ankarateam.png

• gördüğüm kadarı ile estetik olarak pek beğenen yok..daha kibar farklı birşey acaba nasıl bir şekil versem diye düşünüyorum abi :him:s:him:s

• boş dur maktansa boşa çalışmak iyidir.
    boş kafa mezara yakışır , çalışmaya devam ;d; başarılarınızın devamını dilerim saygılarımla

• estetik olarak pek bi şey diyemeyeceğim fakat ;( sfırlamayı iyi becerirsen bu sistem iş görür gibime geliyor eline sağlık :huh: afiyet olsun ;keyfs;

hamdım piştim yandım oldum.

• bence estetik çookta önemli değil.elinize sağlık.dün köye gittim yaklaşık 1 kutu pellet attım ve iki kez kayan tek parça ayağı ileri almak zorunda kaldım.bu gibi sorunlarla uğraşıp estetik olacağına varsın sizinki gibi bir yöntemle estetik olmasın.yeterki ayakta kayma olmasın saygılarımla emrah.

EVLİ MUTLU ÇOCUKLUYUM ^^

MARAŞLIM BİR HAMASET DESTANI NAKŞEDİLDİ BAĞRINA
    YURDUMUN ARSLANLARI ÖLDÜ İMAN UĞRUNA

emrahkazici@hotmail.com