hatsan galatian

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Çok haklısınız Osman Bey size katılıyorum.

Niksan tacto sb ----- ------------5.5--4,5mm

Huğlu Effecto pro---------------------------5.5mm

Diana mod 46 c -----------------------------4,5mm
    Sheridan 342 Multipump(1978-1979 )- 5.0 mm
    Zoraki ultra hp 02 mod aşamasında---- 4.5mm
    Cybergun colt 1911 CO2------------------- 4.5 mm
    Umarex H&K Usp CO2 -------------------- 4.5 mm

ASG cz75 CO2----------------------------4.5mm

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen daciabmw ().

• İncelemeler, hız ve isabet verileri istediğim gibi çıkarsa kesinlikle Galatian 1- 4.5 - carbine alacağım. Ama bilemiyorum regülatörü rahmetli İlker abininki gibi kesin sonuçlar verebilecek mi , namlusu LW mi değil mi? Tüfeği açıp kapamak ne kadar kolay...

filinta

dulce bellum inexpertis

• silahı eline almadan bunlardan emin olabilecek kimse var mı

• Hakkatten şahane görünüyor

Torun 5,5 hediye edildi
    Kral safari magnum 6,35 hediye edildi
    Hatsan mod 70 quatro sas 6,35 satıldı
    Retay Troy 100x 4,5 : satıldı
    Samyang Sumatra 500 6,35 :thumbup: f;s;s
    Çatüs 36 cal 7+1 g;$i
    Çatüs 36 cal 7+1 ;tufey#

• Tofaş %100 yerli otomobil ürettim derse onu hemen Ferrarie yada Porsche ile mi kıyaslamak lazım?

Hatsan AT44WX-10 Premium Combo 5,5 mm.+Optima 3-12x44 AOE
    Hatsan Mod 95 SAS 4,5 mm+Optima 1x40 Red Dot
    Huğlu 104A Süperpoze Çift Tetik. (Av tüfeği ama avcı değilim, rahmetli babamın hediyesidir.)

• Tofaş %100 yerli otomobil ürettim derse onu hemen Ferrarie yada Porsche ile mi kıyaslamak lazım?

150 bin tl'den satmaya başlamışsa evet.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• oda doğru

Torun 5,5 hediye edildi
    Kral safari magnum 6,35 hediye edildi
    Hatsan mod 70 quatro sas 6,35 satıldı
    Retay Troy 100x 4,5 : satıldı
    Samyang Sumatra 500 6,35 :thumbup: f;s;s
    Çatüs 36 cal 7+1 g;$i
    Çatüs 36 cal 7+1 ;tufey#

• 150 bin tl'den satmaya başlamışsa evet.

Bildiğim kadarıyla daha fiyatları açıklanmadı.

Hatsan AT44WX-10 Premium Combo 5,5 mm.+Optima 3-12x44 AOE
    Hatsan Mod 95 SAS 4,5 mm+Optima 1x40 Red Dot
    Huğlu 104A Süperpoze Çift Tetik. (Av tüfeği ama avcı değilim, rahmetli babamın hediyesidir.)

• Doğru biliyorsunuz. Ancak BT-65leri toplayıp çöpe atmayı planlamıyorlarsa daha avantajlı olan yeni Galatian modelini belirgin bir fiyat farkıyla satacakları kesin. 1500 alt fiyattır çok net. E bu fiyata sıfır Condor, çok temiz ikinci el Airarms, Evanix, Sumatra vs bulunabiliyor değil mi? E o halde kıyaslamalar hiç de yersiz değil.

At-44 700 liralık tüfek mesela ne kadar ekmek o kadar köfte misali kimse tutup da Daystate'le kapıştırmaya kalkmadı. Neyse hocam kimse Hatsanı kötülemiyor. Yıllardır konuşulan konular zaten.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• bu kadar yazı içinde tek isabet bu oldu 8o

• Merak ediyorum, fiyatlandırmalarda ki kıstas nedir? Mesela AT44 PA kısası 700 küsür uzunu 900 küsür, yani bu uzama 200tl farkettirirmi gerçekten? Birde BT 65 ler dikkatimi çekti, AT44 le farkı kundak görünüşe göre namlusuda long yanılmıyorsam, fiyatı 1200 küsür. Kundak 300tl fiyat arttıracak kadar zor bir hadisemidir? Piramid fiyatlarına baktım, 1000 dolar civarı çok kaliteli tüfekler var, tamamı yerli üretim olarak neden bizde -aynı kalite olmasa bile- max 1000tl civarı alamayalım Hatsan ımızı? Hem nasıl olsa asıl yurt dışına çalışıyorlar, yerli tüketiciye bir kıyak yapsalar iyi olmaz mı?

• Merak ediyorum, fiyatlandırmalarda ki kıstas nedir? Mesela AT44 PA kısası 700 küsür uzunu 900 küsür, yani bu uzama 200tl farkettirirmi gerçekten? Birde BT 65 ler dikkatimi çekti, AT44 le farkı kundak görünüşe göre namlusuda long yanılmıyorsam, fiyatı 1200 küsür. Kundak 300tl fiyat arttıracak kadar zor bir hadisemidir? Piramid fiyatlarına baktım, 1000 dolar civarı çok kaliteli tüfekler var, tamamı yerli üretim olarak neden bizde -aynı kalite olmasa bile- max 1000tl civarı alamayalım Hatsan ımızı? Hem nasıl olsa asıl yurt dışına çalışıyorlar, yerli tüketiciye bir kıyak yapsalar iyi olmaz mı?

fiyat farkı bayiilerin karındanda kaynaklanıyor olabilir?

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• ABD' de 540 TL olan AT44 ülkemizde 680 liradan başlıyor , buna etken hatsanın ödediği vergi olabilir , vergiyi ABD fiyatına ekliyor olabilir , fiyat politikası olarak yeni yapılan tüfekler daha önceden bayilere satılan bt65 'lerden daha yüksek olmalı ki bt65 'ler de satılabilsin , bana soracak olursanız hatsan bt65 üretimini durdurmalı , atış başına 1.300 cc hava harcayan ve bu havayla 80 fpe atabilecekken 55 fpe' ye kadar çıkabilen bir tüfek ya yeniden tasarlanmalı ( bence çekici hafifletilip yay güçlendirilmeli , normalde tersi yapılır ama bence hatsan ölçüyü kaçırmış) ya da üretimden kaldırılmalı , çoğu insan hala AT44 alıyor çünkü hem fiyat hem de hava tüketimi olarak daha avantajlı sonuçta herkesin skuba tüpü yok. Yeni tüfek eğer beklenildiği kadar avantajlı ve üretim harikası çıkarsa ve hatsan regülatörle hava verimini yakalamışsa zaten çıktığı 3-4 ay içinde ya fiyatını yeniden düzenlerler ya da bt65 'in üretimini durdururlar. Burada tüfeği açıp kendine göre ayarlayan -benim gibi- insanlara biraz zor gelebilecek bir şey var , galatian'ın şasesi ortadan dikey birleştirme yapılmış tıpkı walther dominator gibi yani hatsan tüfekleriyle oynanmasını istemiyor gibi , ve bu sadece dıştan görünen kısmı , içeride ayar yapmamızı engelleyici 2-3 vida veya tampon görmeyi şahsen bekliyorum. Ama elbet tüfek alındığında yapılan ölçümler iyi çıkarsa açmaya gerek kalmayacak ve al-oyna-at yerine al-at seviyesine gelmesiyle gurur duyacağımız bir markamız olacak.
    Saygılarımla.

filinta

dulce bellum inexpertis

• ilk verilen mesajlarda verilen linkteki sitenin amacının, ürün çıkana kadar google aramalarında üst sıralarda çıkmak istemesi diye düşünüyorum.

• at44ünde hava sarfiyatı çok yüksek sorun tamamıyla tasarım bu kadar büyük tüp,valf-çekiç olan en güçsüz silahlar hatsanın insan bir daystate bir fx içini açar bu adamlar bunları ne kadar küçük yapmış diye sorar...her zaman diyorum hatsan 100000fps silah yapacam diye uğraşıyor hala fps takıntısı devam ediyor... yap 850-900fps birazda göze hitap et ....

• Unuttuğumuz ya da göremediğimiz bir şey var.
    Hatsan azınlık sayılabilecek bize üretim yapmıyor.Güçlü, vurduğunu deviren ve piyasada çok talep edilip satış rakamları çok olacak ürünler yapıyor.
    Örnek olarak söylüyorum ki,şu forumları takip edip,hız ve isabet ilişkisini çözen,tahribatın değil,istikrarın önemli olduğunu anlayan kaç kişi mod 125 alır ki..Ama bayiileree çatır çatır satılıyor,mal yetişmiyor..
    Işte hatsan ın istediği şey de tamamen bu.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56