dürbün ayarını nasıl yapıyorum

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • selam dostlar size şimdi kendime has dürbün sıfırlama sistemimi açıklıyorum :D
    mesafe 100 metre civarı 90-105 m diyebiliriz , dürbün sıfırlarken kullandığım uydu anteni ve bu arada yaptığım grupman ekteki resimdedir , en ortalı vuruşu göreceksiniz resimde , o atışı yaptığımda dürbün ayarı konusunda ikna oldum ve daha iyisini denemedim , daha ince ayar yapmaya çalışsam anten iptal olacaktı:D toplam atış sayım 10 atışların 2 tanesi antenin ayağına gelmiş olmalı , bu arada atışlar diz çökerek desteksiz yapılmıştır ;atlı{#

bahsi geçen dürbünün takılı olduğu tüfek hatsan mod125 5,5mm , dürbün optima 3-9x32 , kullanılan pellet gamo rocket 5,5 mm mesafe ince hesapla 95 mt , bu mesafedeki pellet düşmesi 50-55cm
    tüfekle 1500 den fazla atış yaptım , artık dürbünle arası düzeldi , tabi dürbün sabitleme somunlarını yalama olması sebebiyle değiştirdim , somun üstüne somunla kilit yapıyorum böylece kaymıyo papuçlar , artı namlu başlangıcındaki o ring de iptal oldu yenisini hatsandan daha önce istemiştim , değiştirdim , son haliyle tabii benimde tüfeğe alışmamla iyi bi ikili olduğumuzu düşünüyorum;)
    çorbada tuzumun olması dileğiyle , selamlar...

[Resim Engellendi: http://img245.imageshack.us/img245/5505/s7301808ya7.th.jpg]

Walter Talon Magnum 5,5 cal Envantere yeni katıldı 3-9 x 50 mm dürbünü var(ince ayarla efsanevi bir makine)[/color]
    Zoraki hp01 ultra (diyecek söz bulunmaz , hedef nerde pellet orda , yaşayan efsane , emekli olmaması dileğiyle :))
    Birde şimdi Hatsan BT 65 var çok kuvvetli , düşman başına... vurduğu yerden ses çıkar...

Mesaj 3 düzenlendi, son düzenleyen godofwar ().

• Mesafeyi neyle ölçtün? Adımla mı yoksa şerit metre ile mi? İnce hesapla ölçmüşsün nasıl oluyor? ;rofl.; ;rofl.; ;rofl.;

• oturduğum site burası , elimde yerleşim projesi var ve ben mühendisim , pisagor üçgen teoreminden hipotenüs hesaplayabilirim :) ayrıca 10 metreyle bi ara ölçüm yapmıştım siteye tretuar yapılacaktı ;) meraklanma o mesafeyi iyi biliyorum ;tufey#

Walter Talon Magnum 5,5 cal Envantere yeni katıldı 3-9 x 50 mm dürbünü var(ince ayarla efsanevi bir makine)[/color]
    Zoraki hp01 ultra (diyecek söz bulunmaz , hedef nerde pellet orda , yaşayan efsane , emekli olmaması dileğiyle :))
    Birde şimdi Hatsan BT 65 var çok kuvvetli , düşman başına... vurduğu yerden ses çıkar...

• Benim babamda haritacı. Elinde 10 km yi mm hassasiyetiyle ölçebilen cihazlar var. Fakat her zaman bu pisagor(a2+b2=c2) denklemi işe yaramaz.Açık arazide ne yapacaksın?

• antene yazık ;rofl.;

webley patriot 5.5

• antene yazık ;rofl.;

Atışlarımız sırasında başkalarına zarar vermemeye dikkat edelim lütfen. Bu tip davranışlar sonucu çıkacak şikayetler havalı silahların yasaklanmasına kadar gidebilir. İşin bir de manevi, kul hakkı boyutu var ki ona hiç girmiyorum.
    Bizler çevreye zarara veren değil koruyan olmalı ve bu sporun aslında ne kadar elit olduğunu göstermeliyiz. Mesela Ankara Team her buluşmadan sonra mıntıka temizliği yapar ve kırdığını, pisliğini vs. ortada bırakmaz. Bu sayede atış yaptığımız mahalde hep hoş karşılanıyoruz.
    Biraz dikkat lütfen.

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Atışlarımız sırasında başkalarına zarar vermemeye dikkat edelim lütfen. Bu tip davranışlar sonucu çıkacak şikayetler havalı silahların yasaklanmasına kadar gidebilir. İşin bir de manevi, kul hakkı boyutu var ki ona hiç girmiyorum.
    Bizler çevreye zarara veren değil koruyan olmalı ve bu sporun aslında ne kadar elit olduğunu göstermeliyiz. Mesela Ankara Team her buluşmadan sonra mıntıka temizliği yapar ve kırdığını, pisliğini vs. ortada bırakmaz. Bu sayede atış yaptığımız mahalde hep hoş karşılanıyoruz.
    Biraz dikkat lütfen.

:D :D :thumbup: :thumbup:

• pisagor üçgen teoreminden hipotenüs hesaplayabilirim

valla ben mühendis degilim ama 5. sınıftan beri pisagor kullanıyom.her soruda da dogru cevap cıkyıo.cok kullanışlı bi formül ;şrofls;. inş öss de de işime yarar :P

Webley Patriot I.Nesil 22 cal m;s,S
    Webley Stingray II.Nesil 177cal + Optima 3-9x44E ;tufey#

www.enfarklisi.com

0 RH (+)

• Black angel. kardeş sana bir teşşekkür borçluyum dediğin gibi havalı tüfeğin T sinden anlamayan bir arkadaş webley sana primmi veriyor diye bana soru sormuş. encolay online satış sitesinde..teşşekkür ederim desteklediğin için,işte burda airgunturk farkı var iyiki böyle bir siteye üye olmuşum dışarı da içeride yanlız deyiliz..konu ile alakasız ama mazur görün lütfen

• ne demek, lafı mı olur. adamlar agız birligi yapmış, anlamıyolarda, boş boş konusuyolar.zaten bu günlere hic bişey bilmeyipte konusan insanlar üzünden geldik fikrimce. ben orda bildigim kadar anlattım.bende cok bilmiyorum ama en azından ögrenmeye cabalıyorum.ayrıca böyle bi siteye üye oldugum içinde cok mutluyum.işi bilenlerden ufacıkta olsa bişeyler kapmak heyecanlandırıyor insanı.iyi akşamlar

Webley Patriot I.Nesil 22 cal m;s,S
    Webley Stingray II.Nesil 177cal + Optima 3-9x44E ;tufey#

www.enfarklisi.com

0 RH (+)

• bende iki ayda bir uydu antenımın ayarı kaçtıında 30 ytl verıp antencıye ayarlatıyorum acaba benım antenede bırı sıfırlama atışımı yapıor nedır şüpelenmeye basladım bi uydu antenının ıkı üç ayda ayarı kaçarmı.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Çevreye zarar vermek doğru değil. Olan havalısilah severlere olur...

• ee tabi antencilerde ekmek yiyecek memlekette hatta bende antenciyim dermişim ;şrofls;. , şakası bi yana atış yapacak yer var buralarda ama baya yol yürümem gerekiyo , bu aralar havada rüzgarlı , tüfeği elimdeyken silkeliyo rüzgar , bu antenin sahibi siteden komşum , zaten paslamış ve baya eskimiş bi anten , uydu antenci arkadaşlarım var , vatandaşın anteni değişecekse haberim olur ve maaliyetine taktırırım o anteni , anten sahibini tanıyorum birebir ;) bu antene düşmanlığım şu sebetten ;
    1- baya uzakta
    2- atış yaptığımda arkasında olan birine yada canlı bişeye zarar vermem
    3- site konum gereği rüzgarı kesiyo , pellet yolundan çok az sapar
    4- uydu antenini vurduğunda teneke sesi geliyo bu ses baya uzaktan duyuluyo
    5- anten sahibi yakından tanıdığım birisi , anteni değiştirirse büyük ihtimal maliyetine yaptırırım
    6- anten eski ve ben LNB yi vurmuyorum sadece çanağa çalışıyorum
    7- dürbünden baktığımda vurduğum yeri kesinleştirip dürbüne ayar yapabiliyorum
    8- uçan yada kaçan hiç bi hedefe atış yapmıyorum , benim hedefim eski bi teneke , bunca betonlaşmış çevrede hale hazırda atış yapacağım daha iyi bi hedef yok , dürbünü kuşların davranışlarını yakından incelemek için kullanıyorum , hedefim kot olarak aşşağıda olursa atma imkanım olmuyo , türlü zarar verme ihtimali var canlılara , insanlara 15-20 ytl lik bi teneke mühim değil bence , bi serçe bile yüz kez değerlidir ;)

• kardeş madem bu antenin sahibi arkadaşın o halde o çatıya çıkabilirsin.sana lazım olan 30 a 30 tahta bir adet de 120 cm antenin borusuna girebilecek etapda sopa bul çak geçir anten borusuna hiç masraf etme,arada bir tahtaya beyaz kağıt yapıştır saçmanın neresine değdiğini görürsün,ama ilk tavsiyem sen yine insanın mümkün olduğunca az olduğu yerde atış yapmanı öneririm ^^