akkar karatay mix mag.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • selam arkadaşlar akar ın karatay marka pompalı tüfeğini kullanan varmı bu tüfeği almak istiyorum menzil ve tesir olarak otamatik tüfeklerle kıaslama yapabilirmisiniz ben bunu av maksatlı kullanmayı düşünüyorum özellikle domuz avında seri olmaz hedefi ıskaladığında kurup tekrar nişan alması dez avantaj uçar ve kaçarlarda otamatik kadar veya çifte kadar pratik değil belki ama zaten otamatiklerde fişek kapasitesi malum 3 fişekle sınırlı aya pieper marka 16 lık bir çiftemde var ama 89mm fişek yatağına sahip bu tüfek çok güçlü bişeye benziyor tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

www.bulentuzun.azbuz.com

[Resim Engellendi: http://img24.imageshack.us/img24/5151/rs359507.th.jpg]

• Pompalı tüfekler saydığın nedenlerle av için uygun silahlar değildir. Alanlar, daha çok güvenlik endişeleriyle alıyorlar. Otomatik tüfekler bu açıdan pompalıdan çok daha iyi. nişan hattını bozmadan 2. ve 3. atışı yapabilirsin. Ama bana sorarsan alt-alta veya yanyana çifte gibisi yok. Zamanında avlarda otomatikleri ölüm makinesi gibi kullananları gördüm ki avcıyım diye ortada dolaşmasınlar.

Not: fişek yatağı 70 mm den uzun tüfeklerde fişek boyunun kısa kalması durumunda namlu girişinde kurşun sıvanması şeklinde bir olay yaşanıyormuş. Ben görmedim ama çeşitli kişilerden duymuştum.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen mcema ().

• peki ama avrupada birçok avcı bu tür pompalı tüfekleri ördek kaz avlarında kullanıyor benim derdim peş peşe 5 mermiyi saydırmak değil zaten iki atıştan sonra vuramadığın avın 3 4 atışta vurmanın anlamı yok ben çifteylede 3 atışta tavşan vurmuştum ama onun eceli gelmiş olmalı önemli olan benim için tesiri otamatiklere ve çiftelere göre fişek yatağının 89mm olması yoksa otamatik tüfeğimde var çiftemde ama her ikiside domuz avında bana kalleşlik yaparak tutukluk yaptı fişekleri yakmadı benim bir tercih nedenimde bu başka yorumlarınızı bekliyorum

www.bulentuzun.azbuz.com

• yarıotomatik tüfeklere göre, süperpozalar ve bahsettiğiniz şakşaklı diye tabir edilen tüfeklerin menzil mesafesi biraz daha (maksimum 10-15 metre) fazla olabilir. Sizde bilirsiziniz, yivsiz tüfeklerde önemli olan attığınız fişek ve muhteviyatıdır. Bu tüfeği avda kullanmak çok deneyim ve tecrübe gerektirir. Attığını vurabilmek için her seferinde çok hızlı doğru nişan almak gerekirki buda O av heyecanı içinde biraz güç olabilmektedir. Yazınızdan anladığım kadar, siz kararınızı bu tüfekten yana vermişsiniz. Ben Akkar firmasının ürettiği Altay Silver Yarı otomatik tüfek kullanıyorum, tüfekten oldukça memnunum. Bu güne kadar hiç tutukluk yapmadı, incelemeni tavsiye ederim. En önemli hususlardar bir tanesi de bu namlu ile kaç grama kadar fişek atılabileceğidir. Yani namlunun dayanıklılık kalitesidir. Birçok kez namlunun yarıldığını duymuşuzdur, bu olay tamamen namlu dayanıklılık seviyesini aşan fişeklerin kullanılmasından meydana gelmektedir. Yivsiz tüfeklerde av için en uygun kalibre 12'dir. ;d;

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen ZEKA ().

• Akkar yurtdışınada çok sayıda av tüfeği ihraç eden bir firma, isteristemez belirli kalite standartlarını bünyesinde bulundurmak zorunda.

Cantilever modeli var yeni ürünlerden. Dürbün bağlantı aparatı tüfek kasasına monte alüminyum değil, namludan desteklenmiş çelik malzeme,

Almaya karar verip yetkiliyi aradığımda bu modelin Türkiye'de kullanımının yasak olduğunu(cantilever modeli), bu yüzden yurtiçine satış yapmadıkları cevabını aldım. Şimdi o silahı elde etmenin yollarını arıyorum.

[Resim Engellendi: http://img227.imageshack.us/img227/7786/11qf9.jpg]

Akkar Apache Bronze 12ga 47 cm slug semi-auto
    Yıldız SPZ ME 12 ga superpoze
    Huğlu 12 ga. 7+1 semi auto + Tasko 1x40 RedDot
    Torun 20 ga. superpoze
    Artemis 36 ga. superpoze
    MKE 12 ga. çifte (Kırıkkale Efsanesi)
    Beretta 16 ga. tekkırma
    Optima 550 Magnum airgun + Optima 3-9x32

• Bugünlerde bende bir pompalı almatyı düşünüyorum(cod4 oynarken heveslendim)Akkarın marine modeli ya da sarsılmaz m12 olmadı m6 modeli hoşuma gidenler aslında seçenekler daha çok ama gel görki güzel ülkemde neye elimizi atsak yasaklarla kurutuyorlar...

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.