İncememed Hollowpoint Bullet

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Hollowpoint lerin tahribatta nekadar etkili olduğunu bilmeyen yoktur. Evde can sıkıntısına İncememed bulletlerden el yordamı bir kaç Hollowpoint yaptım bakalım beğenecekmisiniz. Daha denemeye fırsat olmadı biraz daha üretip denemeyi düşünüyorum. Aslında Mehmet amca bunlardan da üretse fena olmaz tahribatta hem ağır olması hemde hollowpoint olması etkiyi kat be kat arttırır.

[Resim Engellendi: http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/04/26/3sQnN.jpg]
    [Resim Engellendi: http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/04/26/otKD4.jpg]
    [Resim Engellendi: http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/04/26/fqEHV.jpg]
    [Resim Engellendi: http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/04/26/ruBTH.jpg]

Kalibrgun Cricket .25 + .22 lw
    Kral Arms Breaker .22

• çok güzel olmuş bir markanın böyle bir modeli vardı aynı ona benzemiş biz son çıkan ince mehmetleri hiç sevemedik at44 ve bt65 de şarjörler dönmüyor sıkıştırıyor bize gelen parti sorunlu sanırım....

• Ben AA s500 de kullandığım için sıkıntı olmuyor sonuçta tekli uzun kısa farketmiyor hepsini atıyor. Bu şekilde hollowpoint üretilse boy biraz daha kısa olduğu için Hatsan şatjöründe sıkıntı çıkarmaz sanıyorum.

Kral Arms Breaker .22

• Güzel olmuş. Hatta 1 tanesinin içine lehim doldurup tahribatına bakmak lazım. Benim arkasından lehim doldurduğum hafif pelletler bile solid etkisi yaratıyor ama isabet açısından uzun mesafeden denemedim. Lehim daha sert bir madde.

• Norica Ban pelletleri lehim ile doldurup atıyorduk ilk çıktıklarında ağır oluyor fakat isabet beklememek gerek.

Kral Arms Breaker .22

• Bulletlerin uçlarını ince zımpara ile düz bir şekilde zımparalayıp kumpasla ölçüyorum 1 mm falan kısalmış oluyor daha sonra 2mm matkap ucunu takıp şarjlı vidalama ile 1.5mm içe doğru alıyorum. 3mm matkap ucuylada elle havşa açıp şekil veriyorum. İşlem basit aslında burada dikkat edilmesi gereken yavaş yapıp ölçüleri tam almak ağırlık farkı olmaması için.

Kral Arms Breaker .22

• çok güzel olmuş bir markanın böyle bir modeli vardı aynı ona benzemiş biz son çıkan ince mehmetleri hiç sevemedik at44 ve bt65 de şarjörler dönmüyor sıkıştırıyor bize gelen parti sorunlu sanırım....

2 şarjör kadar kullanma imkanım oldu yeni aldım ve bende herhangi bir sıkıntı çıkmadı tek sıkıntı saçmaları taktıgınızda ön tarafını düz zemine glecek şekilde koyup mermileri geriye dogru itmek için bastırmanız yani saçmaların önü şarjörü geçmeyecek yoksa sürtüp takılıyor

Hatsan At44 - 10 Wx L&W Long - 5.58o ;tacli#

• 2 şarjör kadar kullanma imkanım oldu yeni aldım ve bende herhangi bir sıkıntı çıkmadı tek sıkıntı saçmaları taktıgınızda ön tarafını düz zemine glecek şekilde koyup mermileri geriye dogru itmek için bastırmanız yani saçmaların önü şarjörü geçmeyecek yoksa sürtüp takılıyor

pelletin etek çap değerleri eskisine nazaran daha ufak olduğu için atış anında kendiliğinden oynamakta yani şarjör içinde stabil durmuyorlar elimizde 5 adet şarjör mevcut hepsi için aynı durum söz konusu, peletlerin 10 adetten 2-3 tanesi bu durumda olduğundan atış sırasında çok sıkıcı bir hal alıyor
    buna karşın mavi etiketli olarak satılan 25grain ince mehmetler(solid olmayan) etek çap değerleri 5.5mm için oldukça yüksek namluya girerken aşırı zorlanmakta uzun süreli kullanımda namlu oringleri kullanılmaz hale getirebilir elimdeki 3-4 kutu bir ara ara kullanıp daha da almayı düşünmüyorum firmanın pelletleri güzel fakat son ürüne daha yaklaşamadılar sanırım...

• Ucunu delmede düz olarak yap tahribatı daha büyük olur zannediyorum ...

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

• ben 6,35 lerin ucunu düzelterek eski sabun tuğla yani şömine tuğlasında denedim muhteşem

Torun 5,5 hediye edildi
    Kral safari magnum 6,35 hediye edildi
    Hatsan mod 70 quatro sas 6,35 satıldı
    Retay Troy 100x 4,5 : satıldı
    Samyang Sumatra 500 6,35 :thumbup: f;s;s
    Çatüs 36 cal 7+1 g;$i
    Çatüs 36 cal 7+1 ;tufey#

• Biraz önce patates denemesi yaptım normal bullet temiz bir şekilde delip geçti hollowpoint bullet resmen yumruk büyüklüğünde patatesi buharlaştırdı en büyük parçası 1 tl çapında kaldı. Bunlardan incememede üretmesi için teklif götürmek lazım tahribat için birebir.

Kral Arms Breaker .22

• isabet için ; Önden değil de arkadan iç tarafına matkapla bir kaç mm girseniz biraz hafifleyeceği için uzun mesafede düşmeyi engellemiş olursunuz sanıyorum. Ben denemedim ama aslında bir denemek gerek

• Hafifletmek uzun mesafede dezavantaj olabilir hava sürtünmesi hafif bullete daha çok etki yapacaktır enerjisini daha çabuk yitirir.

Kral Arms Breaker .22

• hafif mermi tahribat yapmıyor hızı düşük olsada mesela sapan düşünün çakıl taşı atarsınız ağırdır deydiği yeri patlatır.

Torun 5,5 hediye edildi
    Kral safari magnum 6,35 hediye edildi
    Hatsan mod 70 quatro sas 6,35 satıldı
    Retay Troy 100x 4,5 : satıldı
    Samyang Sumatra 500 6,35 :thumbup: f;s;s
    Çatüs 36 cal 7+1 g;$i
    Çatüs 36 cal 7+1 ;tufey#

• bahsettiğim hafifletmeyi 6.35 dolu bullet için düşünürseniz, içini olduğu gibi boşaltıp gömlek hailne getirmezseniz çok da kötü etkilenmeyeceğini düşünüyorum.