Gamo P 23 İncelemem

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba, bugün Gamo P 23 Co2'li havalı tabanca aldım. 2 tüp atma fırsatı yakaladım, izlenimlerimi sizinle paylaşmak istedim. Tüp kullanımından başlayayım;

Bir tüple yaklaşık 70 küsür atış yapıyorum, ondan sonra gücü çok azalıyor, 30 metrede 1 metre düşme yapıyor bb'ler. Yaklaşık 50 atış etkili bence, 20 metrede düşme yapıyor mu bilmiyorum çünkü BB'ler 20-25 cm yukarı vuruyor 20 metrede 8o . Dediğim gibi ilk 50 atış, 60 atış güzel ama 70-80 atış civarında gücü 200-250 fps'lere düşüyor diye tahmin ediyorum. 2. tüple 80 küsür atış yaptım pellet namluda kaldı, gücü pelleti itmeye yetmedi ;,;- . Pelletler de Gamo Pro Magnum, 7 küsür grain idi galiba, BB'ler de ''Gamo Round'', 8 küsür grain.

İsabet, güç ve sistemine gelirsek;

Tabancada teknik olarak ''şarjör'' yok fakat tabancanın üst kısmını yukarı doğru açıyorsunuz ve bir delikten BB'leri dolduruyorsunuz, BB haznesi 12 BB alıyor. Şarjörden daha iyi olmuş bence. Pelletleri ise doğrudan namlusuna koyuyorsunuz, havalı tüfek gibi fakat kurmak için neredeyse hiç enerji harcamıyorsunuz, sadece yaklaşık 50 gramlık bir yeri yukarı kaldırıyorsunuz ve pelleti koyuyorsunuz g;$i . Pelletleri koyduğumuz namluda yiv gördüm, bu beni çok etkiledi doğrusu. Ama yiv fazla dönmüyor. Gücü için 410 fps yazıyor, bence 370-400 fps civarıdır, kesin konuşmayayım tabi bu benim tahminim sadece. İsabetiyse BB'ler ile fena değil, 15 metreden ince bir şişeyi 2 vuruşun birinde tutturuyorum, şanslıysam 5-6 atış üst üste tuttuğu da oluyor. Fakat tetiği bana sert geldi, tetiği eze eze parmağım kangren olacak :rolleyes: . Tüpü ilk taktığımda 10 metreden yeşil maden suyu şişesini kırdım pelletle, diğer atışlarda da kırar belki ama başka maden suyu şişesi bulamadım. Kahverengi Efes Pilsen şişesini de kırıyor 10 metreden BB ile. Ortasını kıramadı fakat üst kısmına gelince kırıyor. BB'leri uzak mesafeye atınca giderken izlemesi çok keyifli, Airsoftlar'da da bunu çok seviyorum, düz gidince o keyif benim için paha biçilemez bir hal alıyor :) . Öncelikle fazla isabet ve fazla güç beklemeyin derim ama atış yapması gerçekten çok eğlenceli, havalı tabancalarla tahribat, grupmandan ziyade geze geze güvenli atışlar yapmak daha iyi diye düşünüyorum. Ben gayet memnun oldum, umarım yazım sizlere faydalı olmuştur, iyi günler dilerim. Yakın zamanda video çekmeye çalışacağım, merak ettikleriniz varsa ve sorarsanız cevaplamaya çalışacağım.

Torun Magnum 5.5 MM

Hatsan Mod 99 5.5 MM

Gamo P-23

Hatsan AT44 W-10 Long LW

• Kusura bakmazsanız bir de soru sormak istiyorum tetiği yumuşatmak için yapabileceğim herhangi bir şey var mı?

Torun Magnum 5.5 MM

Hatsan Mod 99 5.5 MM

Gamo P-23

Hatsan AT44 W-10 Long LW

• Ben de 2. el bir P23 edindim. Tetik gerçekten ağır. Sanırım gerçek bir DAO silahtan bile ağır. Teknik doğru olmasa da iki elle ve iki parmakla atınca gruplar makul oluyor. Biraz daha vakıf olayım söküp bir hal çaresine bakacağım. Haberin olur herhalde.

• Ben de 2. el bir P23 edindim. Tetik gerçekten ağır. Sanırım gerçek bir DAO silahtan bile ağır. Teknik doğru olmasa da iki elle ve iki parmakla atınca gruplar makul oluyor. Biraz daha vakıf olayım söküp bir hal çaresine bakacağım. Haberin olur herhalde.

Eğer bakıp söylerseniz gerçekten çok mutlu olurum. Grupman konusunda havalı tabancaya göre fena değil atışlarım sağ üste gidiyor rüzgarsız havalarda keşke gezi ayarlanabilseydi ufak da olsa yardımı dokunurdu. Fakat benim şöyle bir sorunum var sağ tarafa gitmesinde sorun yok fazla değil fakat BB'ler (pelletlerde bu sorun yok) aşırı üste gidiyor öylesine aşırı ki 40-45 metreye sıfırlanmış gibi. Sizde de böyle mi acaba?

Torun Magnum 5.5 MM

Hatsan Mod 99 5.5 MM

Gamo P-23

Hatsan AT44 W-10 Long LW